Şimdi Ara

İnşaattan kafama taş düştü.Mahkemeye verdim.Sonrası?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba.eşim yolda yürürken inşaattan kafasına ve dizine banyo seramiği düştü. O korkuyla beni çağırdı. Hiçbir önlem yoktu. İskele veya bir koruma bantı. Hayat normal seyrinde devam ediyordu o kaldırımda. Yol kenarındaki bir apartman inşaatı. İşçiler utanmadan birde neden ordan yürüyorsun dediler. Kanaması vardı. Devlet hastanesine gidip darp raporu aldık ve sonra karakola gidip şikayetçi olduk.
    Aradan 3 ay geçti. Eşimi adliyeye çağırdılar. Anladığım kadarıyla arabulucu görüşmesi olacak. Biz burada ne yapacağız. Biz ne davası açmış olduk. Tazminat davasımı bu. Arabulucuya talebimizi mi söyleyeceğiz? Bu paramıdır? Eğer öyleyse ne kadar paralar bunlar. 10 bin tl mi 100 bin mi. Bu işin riski varmı. Karşı taraf ile eşim aynı ortamda mı olacak? Bu konuda tecrübeli arkadaş varsa veya avukat arkadaşlar yorumda bulunursa çok sevinirim.

• Lan biz daha geçen ders medeni hukuk dersinde bunu işledik de unuttum ya dersine dersine çalışmayan hukukçu böyle oluyor dur bekle arkadaşıma sorayım

• Hocam iş yeri sahibine Tazminat davası açmanız gerekiyor kişilik hakkına zarar geldiğinden dolayı tanzimat davası açmanız doğrudur sizin açınızdan herhangi bir zarar yoktur

• Teşekkürler. Peki bunun emsali nedir. Hakimmi karar veriyor. 10 bin tl mi açacağım. 100 bin mi. Nasıl karar vereceğim. Norm u nedir. Yoksa ben ne istereem istiyim hakim kendi kararınımı verecek
  • radyohead R kullanıcısına yanıt

Siz tazminatı talep edeceksiniz hakim karar verecek miktarına

• radyohead R kullanıcısına yanıt

Emsal için buraya bakabilirsiniz

t.c. adalet bakanlığı
    Adalet Bakanlığı Emsal Karar Arama
    https://emsal.uyap.gov.tr
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.