Şimdi Ara

İnşaatlar ve bozuk yollardan kaynaklanan hasarlarımızı nasıl tazmine edeceğiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dün gece İstanbul Beylikdüzü - Beykent mevkiinde metrobus inşaatı sebebiyle dökülen asfalttaki kot farkına girdim, sonuç ektedir.
    2 lastik indi, diğer ikisi de inmese de jantlar yamuldu . . .

Yolda uyarı yok ışıklandırma yok kaymak asfalt dökmüşler ama kot farkı bırakmışlar,
    olayın gerçekleştiği yerdeki benzin istasyonunda çalışan görevliler her gün 10 civarında aracın bu durumdan muzdarip oldugunu söylediler,

sorumsuz birkça çalışanın sebep olduğu zararların tazmin edilmesi için yapabileceğimiz bişey yok mu ?

• Baya Uğraşılır Gibi ..

Sonuçta 26 Hayvanın Tecavüz Ettiği 13 Yaşındaki Kızın Rızasıyla Birlikte Olduğu KAararı Çıkan Bi Ülkede Yaşıyorsunuz.En Kötü Belediyeyi Arayın Dava Açacağınızı Söyleyin Duruma Göre Hareket Edin ...
  • Gecmis olsun. Avatari gorunce kendimden suphe ettim acaba konuyu ben mi actim diye
  • Boşver ispatlayamazsın orda oldugunu diyelim ispatladın,karşında muhattap bulamazsın hadi onuda buldun diyelim özür dilerler konu kapanır maddi bi beklentin olmasın yani
  • Dava açsanız bile anında oraya işaret levhası vs konulur. Eğer resim çekmediyseniz ispatlayamazsınız da. Daha önce benzerleri çok yaşandı. Duyduk okuduk ne yazık ki.

Geçmiş olsun.
  • Kaza raporu tuttursaydınız keşke polise.
    Kaskonuz varsa kaskodan yaptırırdınız,sonra kasko bir muhatap bulur rücu etmek için uğraşır...
  • Yapacak bişey yok, jantları yaptırıp veya değiştirip, lastikleri aldıktan sonra, ayrıca ön takıma ve şasiyede baktırın. Zaten rotbalansta çıkar. Rotbalansa girin mutlaka. Geçmiş olsun. Kaskodan yaptırmaya çalışmayın boşuna, lastiklerin parasını zaten vermezler. Jantları düzelttirmekte 20 lira zaten.
  • aynısı benimde başıma gelmişti ama sizinki çok ağır olmuş.

o kadar kalın yanağa rağmen jant o kadar eğildiyse cok rahat 10 cm kot farkına bodoslamadan girmişsiniz.

Araba çılgınca bir titremiştir kesin.. Çıkan ses de ömür boyu unutulmaz...

Bu olayı sadece başına gelen anlar...

Fotograftaki jant cacık olmuş, düzerlttirmeye uğraşmayın...

Arkalar ne durumda bilemem ama lastik inmediyse düzellitrebilirsiniz.

Lastiklerinizde gözle görülür hasar yoksa kullanmaya devam edin ancak, birkaç yüz kilometre balon yapıp yapmayacaklarını takip edin...

Rot balans bozulması dışında aracın zarar gördüğünü sanmam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autoholic -- 12 Aralık 2011; 17:25:31 >
  • ne bicim bir memlekette yasiyoruz arkadas..
  • Dünyanın en pahalı akaryakıtını kullan, en pahalı vergiyi öde, her an her şeyin olabileceği yollarda diken üstünde git

acı ama Türkiye gerçeği ...
  • Geçmiş olsun ne diyelim.
  • geçmiş olsun yapacak yok
  • geçmiş olsun lastik ebatı neydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: specops

Arkadaşlar dün gece İstanbul Beylikdüzü - Beykent mevkiinde metrobus inşaatı sebebiyle dökülen asfalttaki kot farkına girdim, sonuç ektedir.
    2 lastik indi, diğer ikisi de inmese de jantlar yamuldu . . .

Yolda uyarı yok ışıklandırma yok kaymak asfalt dökmüşler ama kot farkı bırakmışlar,
    olayın gerçekleştiği yerdeki benzin istasyonunda çalışan görevliler her gün 10 civarında aracın bu durumdan muzdarip oldugunu söylediler,

sorumsuz birkça çalışanın sebep olduğu zararların tazmin edilmesi için yapabileceğimiz bişey yok mu ?

durum nedir?
    Aracı rot balansa götürdünüz mi acaba?

• malesef devlet kurumlarını devlete şikayet etmenin hiçbir faydası olmuyor, cebinden çıkan avukat ve dosya masrafları da cabası. Adalet yok bu ülkede, 2007 yılında bölünmüş yol çalışması için herhangi bir uyarı ya da tabela koymayan Karayolları/taşeron firma ikilisi yüzünden babamı kaybettim. 4 yıldır süren davada artık maksadım maddi kazanç sağlamak falan değil, ilgili kurumlardan bir özür bekliyor, sorumluların ortaya çıkmasını bekliyorum, onu bile almış değilim.
    Karayolları biz uyarı levhalarını koyduk ama çalınmış diyor, ancak işaretçi veya levhaların konulduguna dair herhangi bir delil yok.
  • Renault Megane jantına benziyor. Forumdaşım her gün böyle jantlarla uğraşıyoruz. O jantı herhangi bir rot balansçı düzeltemez. Ben rot balansçı olarak söylüyorum bunu. O jantın pürmüz ile ısıtılıp uzman kişiler tarafından düzelmesi gerekiyor. Düzelme esnasında Jantın kırılma olasılığı ise %35... Megane jantları malesef bu konuda çok hassas hemen eğiliyorlar.(tabii megane jantıysa) Renault servisi ile çalıştığımızdan biliyorum. Bu arada lastik patlakken üzerinde yürümüşsün o lastikten hayır gelmez.
    Ayrıca herhangi bir hak talep edebileceğini de sanmıyorum. Kaza yerinden ayrılmaman lazımdı. Geçmiş olsun.
  • Bugün Bandırma istikametinden Gönene giderken, yol çalışması gördüm. İşaretçiler kırmızı hunilerden koymuşlar, eyvallah. Ama ellerinde bayrak tutması gerekn işaretçi yok. Her bir işçinin elinde kazma kürek yolu deşiyorlar, kum serpiyorlar. İnsan mantıklı olarak kırmızı hunilerin diğer tarafında asfaltlama ve kum dökme çalışması var, trafiğin daraltılmış yolunda yoktur diye düşünüyor. Ama trafiğin bahsettiğim hunilerle daraltılıp tek şeride indirdiği yerde de kum dökme çalışması var. Bir anda kendimi mıcırda buldum. Dahası işçiler gelen araçların kullandığı ve aktif olarak akan trafiğe kum dökmeye devam ediyorlar.

İşçilerden bir tanesi küreği ile yolun ortasında, korna çalmasam adam gelip arabanın altına girecek. Zaten aniden mıcıra düştüm, bir de işçi çıktı

Geçen haftalarda yine aynı yolda (bu sefer gönen- bandırma) istikametinde tam çıkışta kavşak çalışması var. Yol çok karışık, nereye gideceğiniz belli değil. Yolu önce karşı şeride veriyorlar,50 mt. civarında gidiyorsun, dönel kavşaktan tekrar dönüş yapıp şeridine girmen gerek. Ve dönmen gereken yerde ne işaret var ne de işaretçi. Ters yöne girmek işten değil. Önümde seyreden araç tabi kavşağı kaçırdı ve ters yönden ilerlemeye devam etti, ben korna selektör falan duyurdum adama bir şekilde, kendi şeridime geçip yoluma devam edeceğim esnada işaretçiyi gördüm.( Adam yolun sağ tarafında zaten dönel kavşaktan şeridime geçtikten sonraki yerde durmuş. O yerde durmasının kimseye faydası yok çünkü yol ayrımında değil, artık trafiğin olağan seyrettiği ve sağ- sol duble ayrımın yapılıp yolun güvenli yerinde duruyor)

Güler misin ağlar mısın

• arkadaşlar geç cevap için kusura bakmayın, malesef hiçbirşeyin peşinde koşamadım, dolayısıyla tazmin de edemedik, jantlardan biri değişti dğer 3ü de ısıtılarak düzeltildi, birini daha değiştirmeyi düşünüyorum. şu an jant arayışım devam ediyor

jantlar 16" 2004 megane dynamic jantı
  • gecmis olsun , sanirim arkadaslarinda yazmis oldugu gibi yapacak bir sey yok.
    alüminyum jantlarin yerine standard jantlari kullanmak daha mantikli ( bizim ülkemizde )
  • Geçmiş olsun hocam, zararınızı tazmin edebileceğinizi zannetmiyorum maalesef...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.