Şimdi Ara

İnşaat ve Yatay Geçiş ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: beratmungan

99 doğumluyum kardeşim.1 sene hazırlık okudum.YTÜ inşaatın eğitimi İstanbul Üniversite'sinden daha iyi değil midir hocam ? İTÜ geçiş yapabilir miyim bilmiyorum yani yatay geçişteki İYS nasıldır bilgim yok.YTÜ gerçekten listening anlamında çökertti beni.Ayrıca İTÜ ders eşleşme olayı nasıl onuda bilmiyorum.
    Dostum ytu istanbuldan elbet iyidir ama insaat bitti o yuzden ytu falan farketmez itu seni isim olarak öne tasiyacaktir ben de cok buyuk umutlarla girdim ama girmek istemezdim.Bence okulunu bitir hic yoktan diploman olur.Itu olsun 1-2 sene uzasin.Ama itu degilse ugrasma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beratmungan B kullanıcısına yanıt
    Hatır kastettiğim İTÜ Proficiency. Onu vermezseniz başvurunuz değerlendirmeye bile alınmaz. Evet şuan başvurular devam ediyor ama Temmuzda yapılan sınava girip geçmeniz lazımdı. Eğer elinizce TOEFL yada IELTS de yoksa maalesef şuan İTÜ'ye geçemezsiniz.

• Dentrassi kullanıcısına yanıt
    Hocam o muhabbeti duydum ama Eylül'de sınav var diyorlar.O niçin peki?
    Hayır, yatay geçiş için bırakacağın belgeler arasında dil yeterliliğini ispatlar belge de olması lazım. Bu sebeple en geç temmuzda yapılan sınavdan geçmiş olmanız lazımdı. Ama siz yinede her koşulda öğrenci işlerini arayın belki şartlı kabul vardır.

• Hocam ben de ayni ikilemdeyim ne yapacagiz , halimiz ne olacak hic bilmiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    yine de proficiency girmen gerekiyodu. yatay geçişte her okul sadece kendi dil sınavını veya toefl, ielts kabul ediyor.
  • altindankafes A kullanıcısına yanıt
    Hocam ben ytü ye başvurduğumda önce iys oluyordu sonra sonuçlar ilan ediliyordu ona göre de puanları değerlendiriliyor. Her okulda böyle.

ben itü için dedim. yıldıza başvurmadan nasıl iys ye girdiyseniz itüye başvurmadan önce de proficiency e girmeniz gerekiyor. yani bu sene proficiency e girmediğiniz için zaten itüye başvuramıyorsunuz. ama seneye mutlaka başvurmanızı öneririm
  • altindankafes A kullanıcısına yanıt
    Yok yanlış anladınız. Ytüde önce başvuru sonra iys sonra değerlendirme. İtüde ise önce iys sonra başvuru. Bazıları eylüldekine girebilecğimi söyledi

• Up

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olabildiğiniz en iyi üniversiteden mezun olmaya bakın. 1-2 sene İTÜ mezunu etiketini almaya değer.
  • Ranez R kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle öyle.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.