Şimdi Ara

inşaat mühendisliğinde kalmak (öneri ve yardım lütfen)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arladaşlar Dokuzeylül inşaat mühendisliğinde okuyorum 1.sınıfım ve biraz amatörlüğümden ve bilgi eksikliğimden olsa gerek 1.sınıfta kaldım gibi duruyor ve beni çok kötü etkiledi sizce devam etmeli miyim yoksa bırakmalı mıyım inşaat mühendisliğinde kalan ve tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi motivasyona ve öneriye çok ihtiyacım var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kimse cevap yardımcı olmucak mı??

• İnşaat değil ama EE'de üç dersten kaldım ilk dönemimde, ikinci dönem de bir dersten kaldım.. Sonradan toparlarım diyorsan devam et.İnşaatçı arkadaşım da benimle aynı derslerde kaldı tekrar aldık geçtik. Ben çok çalışmamıştım, biraz sağda solda dolaştım ondan oldu biraz (aynı şekilde amatörlükten yani).Sonra oturdum çalıştım elim mecbur.Öyle bir sebeptense ve bölümü seviyorsan devam et bence yoksa da değiştir bölümü oyalanma.
  • bıraksan ne yapacaksın?
  • Sen zaten daha ilk senede kaldiysan , boyle gidersen hayatta okulu bitiremezsin. İlk sene deki konular daha başlangıç.( şöyle düşün bir ari kovanı var . bu ilk seneki konular , o kovanın içinde dolaşan 1 tane arı )

Dostum bırakmak gibi bir düşünceye kapılma . yaz okulu but vs vs dene bir sansin i.olmazsa da sene tekrarı yap . kendine bir çeki düzen ver . ilk sene zaten ne varmı mat1-2 , statik ,fizik 1

Bunlar keklik dersler. Sanırım birde teknik resim var. Topla kendini . hayatini bir düzene sok. Derslere asil.

Bu arada bende inşaat 1. Sınıf okuyorum . halinden anlarim. Yapman gereken tek şey adam akilli ders dinle . valla. Bak. Statik dersine günü gününe her derse girip not aldım. Finaldede kendimi kasmadim 1 saat çalışıp sınava girdim BB ile gectim. Biraz daha calissam çok rahat AA getirilir ama iste ben biraz afedersin ama tembellik oldugundan kendimi kasmadan devam ediyorum

• Sağol dostum

• İnsallah bırakmısındır

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.