Şimdi Ara

s

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grup_34 -- 12 Aralık 2021; 17:7:15 >

• A-Level programı İngiltere'de lisenin son 2 yılının ismidir. Uluslararası öğrenciler de liseyi A-Level ile tamamlayabilir. Seçtiğin alan derslerinden yüksek skorlar alıp (AAA - AAB vs gibi) İngiltere'nin en iyi üniversitelerine başvuru yapabilirsin. Neden sormuştun?
  • Barlas kullanıcısına yanıt
    s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grup_34 -- 12 Aralık 2021; 17:7:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barlas

A-Level programı İngiltere'de lisenin son 2 yılının ismidir. Uluslararası öğrenciler de liseyi A-Level ile tamamlayabilir. Seçtiğin alan derslerinden yüksek skorlar alıp (AAA - AAB vs gibi) İngiltere'nin en iyi üniversitelerine başvuru yapabilirsin. Neden sormuştun?

Lisans burslari hakkinda bilginiz var mi? Ingilterede uluslararasi ogrenciler icin.

• grup_34 G kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de 10. sınıfı tamamlamışsan GCSE yani İngiltere'deki lisenin ilk 2 yılını tamamlamış olarak kabul ediliyorsun, yani 11. sınıfta geçebilirsin A-Level'a. Eğer liseyi bitirdikten sonra A-Level okumak istiyorsan o zaman seçeneklerin çok daralıyor 18 yaşın üstünde olduğun için.

Evet, A-Level'dan iyi skorlar mezun olursan doğrudan iyi bir üniversiteye girebiliyorsun. 2 yıllık college sistemi bundan çok farklı Amerika'da. A-Level ciddi başarı isteyen bir program, Amerika'daki college ise Amerika'da iyi bir üniversiteye gidememiş (hem maddi hem de not/ortalama sebebiyle) öğrencilerin katıldığı programlar. Community College için hedef koymana gerek yok yani. Liseden mezun olmuş olman hatta 18 yaşını doldurmuş olman yeterli Amerika'da college okuyabilmek için.

Lisans bursları özellikle İngiltere için zor, TR'den burs bulman lazım. Ya da A-Level yapacaksan alacağın skora göre başvuru yapabilirsin.

Universite hazirliktayim :),A level programina katilamazmiyim?Siz Benim yerinde olsaniz yurtdisinda kaliteli bir universitede okumak isteseniz ne yapardiniz?

• grup_34 G kullanıcısına yanıt
    Hali hazırda üni. düzeyinde olduğundan Community College mantıklı görünüyor ama İngiltere düşünüyorsan ve lise notların (alan dersleri özellikle) yüksekse 1 yıllık hızlandırılmış A-Level programları da mevcut.
  • Uk de 10 yillik egitimden sonra normal okullarda sixth form denilen ve A-levels gordugun bir sistem universiteye hazirlik lise egitimi gibi dusunebilirsin .
    Ayrica US deki community collage sistemine benzer collage lar var B-tech dedikleri pratige dayali bir egitim var ama B-tech cogu unide kabul gormuyor cunku meslek egitimi gibi diyebiliriz. Eger uk de lisans egitimi almayi planliyorsan ve maddi durumun elverisli ise A-levels lardan baslamani siddetle tavsiye ederim .
  • ALPOTEK kullanıcısına yanıt
    A levelden basarili bir mezuniyette top okullara girme sansi nedir?Lise puanimiz falan dusuk

• quote:

Orijinalden alıntı: grup_34

A levelden basarili bir mezuniyette top okullara girme sansi nedir?Lise puanimiz falan dusuk

A-level yaptiktan sonra Top okullar senin Oncelikli olarak A-levels lerini goz onune alacak tabi harici basarilarin varsa onlarda degerlendirilir . Kisacasi tabiki kabul edilirsin zaten esas gormek istedikleri A-levels
  • arkadaslar a level programına katılabilmek için ielts sınavında 5.5 gibi puana sahıp olmamız gerekıo die duydum bu dogrumudur ? birde lise bu sene bitio 80 civarı ortalamam oluo iyi okullar için yeterlimidr ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HayalPereest -- 17 Nisan 2017; 17:18:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GemiKaptanı

arkadaslar a level programına katılabilmek için ielts sınavında 5.5 gibi puana sahıp olmamız gerekıo die duydum bu dogrumudur ? birde lise bu sene bitio 80 civarı ortalamam oluo iyi okullar için yeterlimidr ?

A-Level programlarının tabii ki IELTS talebi olacaktır, 5.5 istiyorlarsa uygun bence. Lise ortalaması katılabileceğin A-Level programını doğrudan etkiler, ortalamadan ziyade seçeceğin alan dersleri demek daha mantıklı olacaktır.

Hangi bölüm/alan istiyorsun lisans olarak? Şu an bu alandaki derslerinin notları nasıl?
    Muhendis olmak istiyorum alan derslerimin notlari iyi. Alan derslerinin ne kadar olmasi gerekir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: GemiKaptanı

Muhendis olmak istiyorum alan derslerimin notlari iyi. Alan derslerinin ne kadar olmasi gerekir ?

Ne kadar iyi bir A-Level kurumunda eğitim almak istediğin ile doğru orantılı talep. Net bir şey söyleyemem okul belli olmadan.
  • İngiltere Londrada uygun lisans programı var: London School of Commerce İşletme programı, kabul şartı IELTS 6.0 ve Türkiye'de lise mezunu olmak. London Vizyon Yurtdışı Eğitim acentesini ararsanız daha detaylı bilgi veriyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.