Şimdi Ara

ingilizcede 'thank you' muhabbeti (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • insanlar kendi dillerinde yazı yazarken bile harf hatası yapabiliyorken sen biraz da haddini bildirme tarzında bir yorum yapmışsın ki sadece susuyorum ve haklısın diyorum ama bir harf hatası benim ingilizce bilgimi ölçmemeli ve sen de bunu düşünebilecek kadar aydın olmalısın ama yine susuyorum

not: sen şimdi yorum yapıp "bu nasıl susmak dersin"

quote:

Orjinalden alıntı: mewluth

quote:

Orjinalden alıntı: antique28

never mind -> takma kafana, boşver .. gibi bir cevap oluyor,
    yani teşekkür eden birisine karşılık söylenecek söz değil bence
    1,5yıl londra'da yaşamış birisi olarak düşüncem, teşekkür eden birisine söylenecek en güzel cevap "you're wellcome"dır..

not: "you're wellcome"ı mutlaka "hoşgeldin" olarak çevirmeyin/düşünmeyin, aslında ingilizceyi birebir türkçeye çevirmeye kalkmayın..
    ingilizcede cümleler vurguya göre anlam kazanabiliyor, adamlar düz cümleyle soru sorabiliyor mesela!

1.5 yıl yaşamışsın ama nasıl yazılacağını öğrenememişsin.
    Bak Londra'da yaşamayanlar ne güzel yazmışlar. "Welcome"ı

• 1.5 yıl Londra'da yaşadım demeseydin ve aynı hatayı 2 kere yapmasaydın hiç bir şey demeyecektim.
  • you are welcome (hem kibardır hemde karşıdakini daha memnun eder.)
    never mind (argodur sokak dilidir.)
    not at all. (bazı yörelerde kullanılır, genelde sokak satıcıları kullanır.)
    it was pleasure for me (pek tavsiye etmem hem uzun hemde ingilizce eğitim kitaplarının görgü kuralları kısmından çıktığı çok belli oluyor.
  • genel bi topliim
    not at all
    never mind
    it doesn't matter
    don't mention it
    you are welcome
    my pleasure(hatırlarsınız matrix reloaded geride kalan bir gemi kahinden mesaj almak için bekler.iki eleman mesajı alır.biri matrixden çıkar dieri tam çıkacekken smith dayı gelir ve kendini kopyalar kopyaladıktan soora dier smith in kravatını düzeltir ve şööle olur
    kopya smith:Thank you
    smith:my pleasure )
  • quote:

Orjinalden alıntı: zakkeyboorock

genel bi topliim
    not at all
    never mind
    it doesn't matter
    don't mention it
    you are welcome
    my pleasure(hatırlarsınız matrix reloaded geride kalan bir gemi kahinden mesaj almak için bekler.iki eleman mesajı alır.biri matrixden çıkar dieri tam çıkacekken smith dayı gelir ve kendini kopyalar kopyaladıktan soora dier smith in kravatını düzeltir ve şööle olur
    kopya smith:Thank you
    smith:my pleasure )

• thank you demen dinen caiz olsada dilbilgisi kuralllarına pek uygun olmamaktadır.zakkeyboorock din kardeşimizin bir başlık altında topladığı yanıtlar ben deniz tarafında uygun bulunmuştur. saygılar

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.