Şimdi Ara

1 (111. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.474
Cevap
790
Favori
318.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Özellikle Grammar in Use öneriyorum.Bu sadece CEFR sistemi ile ilgili de değil.
    Konu anlatım yöntemi çok iyi.Üstteki kitap güzel ama konular biraz daha detaylı Grammar in Use'a göre.
    2.el olarak Grammar in Use serisini çok ucuza bulabilirsin.
  • hocam inside out mu daha iyi peki grammar in use mu
  • WhoiS_AttaCK W kullanıcısına yanıt
    Birbirinden farklı içerikte kitaplar.İnside and out kitabı detaylı.İçindeki sorular da zor.
    Başlangıç için biraz ağır kitap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Birbirinden farklı içerikte kitaplar.İnside and out kitabı detaylı.İçindeki sorular da zor.
    Başlangıç için biraz ağır kitap.
    intermediate hazırlık sınıfındayım hangisini önerirsin

english file intermediate kullanıyoruz

proficiency ve sınavlara hazırlık için hangisi iyidir
    Bu sınavlara göre değişen bir durum.

İELTS,TOEFL için Grammar in Use daha iyi bir seçimdir çünkü bu sınavlar CEFR müfredatına göre soruyor.
    Ama proficiency ve hazırlık sınavları farklı.Bunlara yönelik hazırlanmış kitaplar var.Onlara bakmak daha iyi olur.
    Hazırlık sınıfları için zaten coursebook tarzında kitaplar öneriliyor.Zaten siz de english file varmış.

Ben olsam uzun süreli kullanım için Grammar İn Use kullanırdım.Belli bir standart var.
    Anlamadığınız konularda türkçe kitap ve sitelerden bakabilirsiniz.
  • quote:

Bu sınavlara göre değişen bir durum.

İELTS,TOEFL için Grammar in Use daha iyi bir seçimdir çünkü bu sınavlar CEFR müfredatına göre soruyor.
    Ama proficiency ve hazırlık sınavları farklı.Bunlara yönelik hazırlanmış kitaplar var.Onlara bakmak daha iyi olur.
    Hazırlık sınıfları için zaten coursebook tarzında kitaplar öneriliyor.Zaten siz de english file varmış.

Ben olsam uzun süreli kullanım için Grammar İn Use kullanırdım.Belli bir standart var.
    Anlamadığınız konularda türkçe kitap ve sitelerden bakabilirsiniz.
    evet var da dağınık grammar kitapta

toplu egzersiz içeren bir şey iyi olur dedim sınava hazırlanma açısından

o zaman grammar in use alayım hocam anladım

peki inside out mu daha zor yoksa advanced grammar in use mu

Coursebook tarzında olan english file serisi dediğiniz gibi grameri seviyelere(kitaplara)dağıtarak anlatır.
    Grammar in Use da konuları seviyelere göre dağıtarak anlatır.Aynı mantık aslında.Ama coursebook tarzı bir set çok daha pahalı çünkü bu tarz kitaplarda okuma,konuşma,dinleme,yazma alıştırmaları da var.
    Toplu egzersiz için grammer in use alıştırmaları çok iyi olur.Zaten 3 kitabı bitirsen etkisi çok iyi olur.

İnside and out kitabı tam olarak advanced değil gibi.Alıştırmaları zordur.Advanced Grammar in Use adı üzerinde zaten tam bu seviye için alıştırmaların ve metinlerin yer aldığı bir kitap.Sindirmesi biraz uzun sürüyor.Ben çalışırken zorlanmıştım.
    Kısacası demek istediğim şey tek bir kitap bile bir dil için yeterli olmayabilir.
    Bunun için internetteki ücretsiz kaynakları kullanabilirsiniz.Youtube'da Türkçe ders anlatan kişiler var.Engvid var.learnex.in var.

Gramer için eğer konuların dağıtılmadığı kitap arıyorsanız şunlar da var;

English for Everyone Grammar(Konular toplu şekilde anlatılır.Çok genel kurallar verilir.Örnekler var.Çok görsel kitap.

English An Essential Grammar(Konular toplu şekilde anlatılır.Kurallar ve İngilizce mantığını göstermeye çalışan bir kitap.

Bu iki kitabın anlatım dili İngilizce.

• quote:

Coursebook tarzında olan english file serisi dediğiniz gibi grameri seviyelere(kitaplara)dağıtarak anlatır.
    Grammar in Use da konuları seviyelere göre dağıtarak anlatır.Aynı mantık aslında.Ama coursebook tarzı bir set çok daha pahalı çünkü bu tarz kitaplarda okuma,konuşma,dinleme,yazma alıştırmaları da var.
    Toplu egzersiz için grammer in use alıştırmaları çok iyi olur.Zaten 3 kitabı bitirsen etkisi çok iyi olur.

İnside and out kitabı tam olarak advanced değil gibi.Alıştırmaları zordur.Advanced Grammar in Use adı üzerinde zaten tam bu seviye için alıştırmaların ve metinlerin yer aldığı bir kitap.Sindirmesi biraz uzun sürüyor.Ben çalışırken zorlanmıştım.
    Kısacası demek istediğim şey tek bir kitap bile bir dil için yeterli olmayabilir.
    Bunun için internetteki ücretsiz kaynakları kullanabilirsiniz.Youtube'da Türkçe ders anlatan kişiler var.Engvid var.learnex.in var.

Gramer için eğer konuların dağıtılmadığı kitap arıyorsanız şunlar da var;

English for Everyone Grammar(Konular toplu şekilde anlatılır.Çok genel kurallar verilir.Örnekler var.Çok görsel kitap.

English An Essential Grammar(Konular toplu şekilde anlatılır.Kurallar ve İngilizce mantığını göstermeye çalışan bir kitap.

Bu iki kitabın anlatım dili İngilizce.
    tamam hocam o zaman

english grammar in use

advanced english grammar in use sırasını izleyeyim

hocam intermediate birisi look ahead ı izlemeli mi

Soruyu geç gördüm kusura bakma.
    Evet.Look Ahead dersleri upper-intermediate düzeyinde olsanız da izlemenizi öneriyorum.
    Hatta o konuda upper seviyesinde olanların da dersleri izleyip birçok şey öğrendiğini yorumlardan okuyabilirsiniz.Gerekli.
  • Rat hocam

Gramar in use kitaplarının sırasına göre mi ilerleyecez yoksa bu "iskelet gramer" yöntemini mi uygulayacaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaptan-6666 K kullanıcısına yanıt
    Grammar in Use.
  • CNN de İngilizce dersleri yayınlamış:

https://en.news/lesson-browser/lesson-store
  • Bugün sahaflara gittim. Grammer in use serisi kitaplarının fiyatını sordum. Tanesi 132 lira.Bir kitap 132 lira üç kitap var toplam 396 lira yol parası filan derken yaklaşık 400 lira. Abi dedim çok pahalı. Adam bana dedi ki çok satıyorum bu kitapları herkes bu kitaplardan istiyor. Üstad rat.planet hoca çok etkili olmuş demek ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eren1654 -- 3 Kasım 2018; 19:10:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren1654

Bugün sahaflara gittim. Grammer in use serisi kitaplarının fiyatını sordum. Tanesi 132 lira.Bir kitap 132 lira üç kitap var toplam 396 lira yol parası filan derken yaklaşık 400 lira. Abi dedim çok pahalı. Adam bana dedi ki çok satıyorum bu kitapları herkes bu kitaplardan istiyor. Üstad rat.planet hoca çok etkili olmuş demek ki.
    Seni kandirmiş adam. Konusursan arksdan korsan olanini verir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eren1654 kullanıcısına yanıt
    O kadar pahalı olmaması gerek.
    20-30 TL civarında ikinci el olarak satılıyor.
  • VolcanoPower kullanıcısına yanıt
    Kitabı satın almadım ki. Adam beni hangi konuda kandırdı yani çok sattığı konusunda mı?
    Evet korsanını letgoda gördüm ama cdsi yok cevapları yok
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Valla pahalıydı. Bugün D&R mağazasına gittim ne göreyim? Advanced Grammar in use kitabı yeşil olanındanhttps://i.hizliresim.com/0zPmzD.jpg. Fiyatı 132 lirahttps://i.hizliresim.com/PDRP1v.jpg bu ne böyle dedim adamlar altın felan mı satıyor :D
  • eren1654 kullanıcısına yanıt
    Sıfır alırsan tabiki bu fiyat normal.Bu kitaplar yerli gramer kitapları gibi değil.
    Cefr uyumu ve ithal kitap olduğu için fiyatları normal.
    Ben amazondan birkaç sene önce aldığımda ucuza gelmişti Türkiye fiyatına göre fakat şimdi o seçenek de biraz pahalı.
    2.el olarak almayı deneyin.
  • kapısızköylü kullanıcısına yanıt
    Staj hangi ülkeye?(Bu önemli.Gideceğiniz ülkenin dilini de öğrenmek istiyor musunuz?)
    Birkaç konu bana tuhaf geldi.Telefon konuşmaları bir hayli zordur.Kalıplar vs.
    40 dk telefon konuşması yapıp o sınavı geçmeniz gerekirdi diye tahmin ettim önce.
    Sanırım sınavda sorulan kelime sayısı fazla olabilir.Ya da sınav bilgi kullanma becerisini ölçen bir sınav olabilir.
    Başka sebepleri de olabilir.Neyse.Seviyenizi tam bilmediğim için bir yorum yapamıyorum bu konuda.
    Şu kısa seviye sınavını çözüp sonucu buraya yazın;
    http://learnenglish.britishcouncil.org/en/content
    Bir de tam olarak hedefiniz nedir?

• kapısızköylü kullanıcısına yanıt
    Seviye tahmin ettiğim gibi çıktı.Ama sizin durumunuz forumdaki arkadaşlardan bir konuda daha olumlu özellik gösteriyor.
    Konuşma pratiği yaptığınız için öğrenme süreci daha hızlı olacaktır.
    Göründüğü gibi gramer konusunda eksikleriniz var.
    Bunun için grammar in use adlı 3 kitaplık CEFR uyumlu gramer kitabını alıp çalışın.Detaylar şu konuda;
    https://forum.donanimhaber.com/4-basamak-gramer-konulari--120636163?

Gramer hallettikten sonra IELTS için uyumlu kitap alıp çalışın.Birçok yayınevi var.Bence Cambridge,Oxford gibi yayınları tercih edin.Kaliteli kitaplar var.Fiyatları biraz pahalı.2.el olarak bulursanız ucuza gelir.

YDS'ye girecekseniz durum biraz zor hale geliyor.
    YDS için gramer harince tabiki bol okuyup kelime öğrenme önemli ama deyimsel fiiller,edat öbekleri vs.öğrenmek gerekiyor.
    Bolca farklı alanlarda makale tarzında metinler okuyup ÇEVİRMEK gerekebiliyor.Bu nedenle biraz daha fazla çalışmak gerek bu sınava.
    Bunun için şuradaki konuya bakın;
    https://forum.donanimhaber.com/6-basamak-ileri-duzey-dersler--129396461?
    Bu arada bu önerdiğim çalışmayı yaparsanız mesleğinizle ilgili çeviri de yapabilecek düzeye gelirsiniz.(Mesleğinizle ilgili terim anlamlı kelimeleri öğrenmek şartıyla.)

Bir de İrlanda dediğiniz için eğer giderseniz göreceksiniz İngilizce konuşulan ülkelerde günlük dil basit diye bir söz vardır.
    Kısmen doğru kısmen yanlış zira günlük dili anlamak için bolca phrasal verbs bilmek gerekir.Bu nedenle ilerisi için Oxford Phrasal Verbs Dictionary almanızı öneririm.

• 
Sayfa: önceki 109110111112113
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.