Şimdi Ara

1 (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.474
Cevap
789
Favori
318.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rat.planet

Bu arada bu cbc ders pdf dosyalarını birleştirmeyi denedim.Fakat dersleri birleştirince ses dosyaları kalıyor bu sefer.
    Acaba pdf dosyalarına mp3 dosyası ekleniyor mu?(böyle bir şey vardı sanırım.
    Keşke dersler seviyelere göre tek dosya haline gelse ve bu şekilde ses dosyaları her derse ait eklense çok daha iyi olur.
    Öyle zor hocam yapılmaz yani mp3 ile pdf birleştirmek oluyor onuda programlama ile yapılır.

Bir seviyeye aralığını bir kitap haline getidim bitirip mp3 olarakta bitirdikten sonra dinliyorum, sadece böyle yapılır gibi bir uygulama yapılmadıkça.

@ismail.DL dinleme olmadan konuşma ve dinleme becerin gelişmez. Ben bunu sadece tek tek çıkarmak yerine bir kitap mantıklı geldiği için yaptım; diğer seviyerle diğer konu da mevcut.
  • ocam , Grammar in Use 1. Kitaptan basladim elimde Murat Kurtun Grammar kitabi var fakat baktigimizda ornek olarak Murat kurtta am is are , a/an , the , much /many ile basliyor Grammar in Useda direk tenselerden basliyor . Sizce hangi sirada ilerleyelim hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arteona

@rat.planet

Essential Grammar in Use (Kırmızı ) bitti. English Grammar in use ( Mavi ) bitmek üzere. Bu kitapta bittikten sonra CBC dersleri ilk iki seviyeye çalışacaktım fakat ay sonu askere gidiyorum :) Askerde CBC dersleri yerine kitap tarzı yanıma alacağım birşey öneriyor musunuz askere kitap götürebiliyoruz. Elektronik cihazlar malum sokmak sıkıntı. Gramerden sonra ne önerirsiniz CBC yerine alternatif ne olabilir.
    Hocam öncelikle hayırlı olsun. Grammer in use(mavi) kitabını bitirmek çok bir fark yarattı mı? Kesinlikle bitirilmeli artık gramerim çok sağlam diyebiliyor musunuz? Kitabı aldım ancak alıştırma sayısı az geldi çok hoşuma gitmedi eğer önerir iseniz başlarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• bagcesmeli41 B kullanıcısına yanıt
    Bu soruya cevap verdiğimi hatırlıyorum.Sanırım forumda hata var.

Daha önce belirtmiştim temel kaynağınız grammar in use olsun.Anlamadığınız konularda başka kaynakları kullanabilirsiniz.
  • Erkotiko E kullanıcısına yanıt
    1.kitap:Essential Grammar in Use (A1-A2)
    2.kitap:English Grammar in Use (B1-B2)
    3.kitap:Advanced Grammar in Use (C1-C2)

Sadece ilk 2 kitapla yeterli olmayabilir.Zira konular kitaplara zorluk seviyelerine göre paylaştırılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rat.planet -- 19 Ekim 2018; 23:15:9 >
  • erencan000 kullanıcısına yanıt
    Programları biraz denedim.Çok vakit istiyor gerçekten.Neyse böyle kalsın.
  • quote:

Orta düzey sözlük alıp okuyabilirsiniz.Örnek cümleler de olduğu için en azından alıştırma olur.
    Sözlükle nasıl bir çalışma uygulayacağım hocam biraz açar mısın ? REDHOUSE İngilizce-Türkçe , Türkçe-İngilizce var ama
  • Kelimeleri okuyup örnek cümle içinde inceleyebilirsin.Fonetik alfabeyi öğrenirsen(zor değil) telaffuzları da öğrenmiş olursun.
  • quote:

Programları biraz denedim.Çok vakit istiyor gerçekten.Neyse böyle kalsın.
    Uygulama yapma eğitimi aldım Udemy den ama İspanyada erasmus yapma düşüncem olduğu için zaman bulamadım o konuyu geliştirmeyi ama bir gün yapacağım Google play üzerindeki postcast uygulaması gibi bir şey çünkü baya pratik olur
    Çok vakit istiyor doğru ama onu yapıp Play üzerinden paylaşınca baya bir indirme alır

• rat.planet kullanıcısına yanıt
    Hocam önerdiğiniz bir YouTube kanalı var mı gramer için?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam selamlar

Hazırlık öğrencisiyim, ingilizcem fena sayılmaz sadece gramerimde biraz sıkıntı var, o yüzden quizlere felan hazırlanmak için, sadece gramer odaklı, kapsamlı bir kitap arıyorum, önerebileceğiniz kaynaklar varmıdır acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saintvicious22 -- 22 Ekim 2018; 16:34:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam kelime öğrenmek için bu set tavsiye edilmiş 2 haftaya elementary seviyesine geçeceğim şuan hazırlık okumaktayım her ay bu setten 1 kitap bitirmek mantıklı mı tavsiye eder misiniz

https://eksisozluk.com/4000-essential-english-words--4570356

https://www.downtr.club/2345-4000-essential-english-words-1-2-3-4-5-6.html

• Setin yöntemi konusunda hiçbir eleştirim yok.Kelime öğrenmek için etkili bir yöntem.
    Sesli destek olması da çok iyi olmuş.Sorular da var.Güzel.Para varsa alınabilir.Kelime öğrenmek için kesinlikle gerekli mi dersen değil.Okuma çalışmaları yapmak daha etkili.

Ama diyeceğim. Ve birkaç şey yazacağım.
    1.Yabancı dil öğrenme sürecinde salt kelime ezberleme diye bir çalışma yoktur.Bu ayrı şekilde yapılmamalıdır da.
    Kelime öğrenme dediğimiz çalışma okuma çalışmaları içinde yapılır.Peki ne fark var diyebilirsin?
    Okuma çalışması yaparken bir yandan gramer tekrar etmiş olursun ve gramer oturur.Bir yandan deyimsel fiil öğrenirsin.Bir yandan kelime öğrenirsin.Hatta deyim öğrenirsin.Ve en önemlisi anlatılan konular bağlantılı olduğu için bağlam çalışması kelime öğreniminde iyi bir destekleyicidir.Dilin çalışma mekanizması okuma çalışmalarıyla yerine oturur.
    Bu nedenle özellikle belirtiyorum amacınız salt kelime öğrenmek,kelime çalışmak olmasın.Amacınız okuma çalışması yapmak olsun.
    Bu şekilde size getirisi daha fazla olur.

• Saintvicious22 kullanıcısına yanıt
    Gramerde biraz sıkıntı var yazmışsınız da ne hangi düzeyde?
    Seviye konusunda bilgi verin ona göre öneri vereyim.
    Bir de şunu merak ediyorum okula bu konuda kitap önermediler mi neden burada sordunuz?
  • Erkotiko E kullanıcısına yanıt
    Gramer için birçok kanal var.Hepsinin ellerine sağlık.
    Fakat bu konuda ben özellikle belirtiyorum CEFR sistemine uygun bir kitapla çalışın şu gramere.
    Ama kaynak bu olsun.Çalışırken anlamadığınız konularda bu youtube kanallarını,Türkçe kitapları kullanın.
    Grammar in Use öneriyorum.
    Hoca sınıfa bir tane kitap önerdi gramer için ama senin seviyene düşük gelir bu sana başka birşey önereyim dedi , fakat dediği kitabın baskısı felan bitmiş hiçbir yerde bulunmuyor.
    Seviye konusunda hani temel ve çok basic olan şeyleri biliyorumda çok sağlam sayılmaz, kulak aşinalığından felan genel kalıpları kullanarak çat pat cümle kurabiliyorum ama seneye okuyacağım bölümden ötürü dil benim için çok önemli o yüzden 4/4 lük yapmak istiyorum herşeyi.
    Siz benim grameri 5 üzerinden 2 olarak felan değerlendirebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saintvicious22 -- 23 Ekim 2018; 21:44:30 >
  • Saintvicious22 kullanıcısına yanıt
    English Grammar Today,Murat Kurt
    Bu kitap Türkçe anlatımlı.Upper-intermediate düzeyine kadar anlatır.Temel atmak için iyi bir kitap.

Ben genel olarak Grammar in Use adlı 3 kitaplık seriyi öneriyorum.CEFR seviyesine uygun.IELTS,TOEFL sınavları bu sisteme göre soru soruyor.C2 seviyesine kadar gramer anlatıyor.Biraz fiyatı pahalı.İkinci el alırsanız çok daha ucuza alabilirsiniz.
    Çok teşekkür ettim.

• erencan000 kullanıcısına yanıt
    hocam selamlar, bende askerimde benim için low beginner- low intermediate bütün dersleri nasıl tek pdf yaptıysanız, bu derslerin tamamının ses dosyasını da indirebileceğim şekilde yükleyebilir misiniz? teşekkür ederim.
    rat hocam, size danışmak istediğim bir husus var.

dediğiniz düzeyde ilerlemiş birisiyim. yakın zamanda abd'ye gidicem. mesela look aheadda ilk önce ingiliz aksanıyla başladık, evvelden beri amerika aksanı ile yabancı dizelere kulak kabartıyoruz, kelime öğrenirken yeni kelimeleri amerikan aksanına göre dinliyorum, kısacası benim amerika aksanı daha çok hoşuma gitsede listening çalışmalarında yeri geliyor ingiliz aksanıda dinliyoruz. bu konuda ilerleyen zamanlarda bir sorun yaşar mıyız, aksine daha mı iyidir?
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.