Şimdi Ara

İngilizce Altyazıyı Türkçe Yapmak. Program. Resimli Anlatım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
22
Favori
78.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar yeni versiyonu çıktı ve google ve microsoft destekli iki çeviri desteği sunarak sorunu ortadan kaldırmışlar.

Link:

https://github.com/SubtitleEdit/subtitleedit/releases
  • Programda bir aralar sorun vardı ama son çıkan versiyonla düzelmişti.Fakat tekrardan sorun çıkmaya başladı otomatik çeviriye tıkladığımda çeviri yapmıyor
  • Sefa2K S kullanıcısına yanıt
    Sanırım lisans sorunu yaşıyorlar. Bu program google asistana ulaşarak altyazıları çeviriyor. Ama son versiyonda google asistan bu bedava hizmeti bu programa vermek istemiyor. İlk 3 altyazıyı çevirdikten sonra şimdi google kendisi için özel anahtar istiyor. Free API. Yani programın suçu yok google çeviri hizmetini kullanmasını istemiyor.

İngilizce Altyazıyı Türkçe Yapmak. Program. Resimli Anlatımİngilizce Altyazıyı Türkçe Yapmak. Program. Resimli Anlatım

• başka bir yerden çeviri yapabilir miyim?
  • aradığım bir programdı çok teşekkürler .
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonitörKertenkelesi

Sanırım lisans sorunu yaşıyorlar. Bu program google asistana ulaşarak altyazıları çeviriyor. Ama son versiyonda google asistan bu bedava hizmeti bu programa vermek istemiyor. İlk 3 altyazıyı çevirdikten sonra şimdi google kendisi için özel anahtar istiyor. Free API. Yani programın suçu yok google çeviri hizmetini kullanmasını istemiyor.

dediğin gibi oldu bende şöyle hazır bir site buldum .
    https://www.syedgakbar.com/projects/dst

dosyayı siteye kopyalayıp oradan çeviri yapılıp indirilebiliyor.

• arcmage_enes kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler bu harika oldu.

Merak eden arkadaşlar için aşağıda linki ve nasıl çalıştığı anlatılıyor. Site üzerinden program kurmadan kolaylıkla altyazınızı çevirebilirsiniz.

İşlem basit. Siteye girin, Drop file upload kısmına basarak dosyanızı seçin, veya alt yazı dosyasını üzerine sürükleyin.
    Sonra sizi çeviri sayfasına yönlendirecektir. Burada hangi dile çevirmek istediğinizi seçin. Mesela Türkçe yaptıktan sonra, sağdaki butondaki Translate seçeneğini tıklayın. Yaklaşık 5 veya 10 saniye bir süre bütün alt yazıyı çevirecektir. Tamamlandığında size sadece save as diyerek kaydetmek kalıyor.

Link:

İngilizce Altyazıyı Türkçe Yapmak. Program. Resimli Anlatım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 24 Ekim 2019; 12:34:22 >

• arkadaşlar elimde hem ingilizce hem de türkçe alt yazı var. türkçenin senkronizasyonunu yapamıyorum.
    türkçe alt yazılı metinleri kopyala yapıştır yaparak direk ingilizce alt yazılı dosyaya nasıl ekleyebilirim ?

tek tek eklemek baya uğraştırıyor. tamamını ekleyebileceğim bir yol var mı ?
  • ilker369 kullanıcısına yanıt
    Merhaba sanırım iki farklı senkronizasyonu olan alt yazı dosyasını bir birine uydurmak gibi bir niyetiniz var.

Bunun için Subtitle Edit programını kullanmanız kafi. Bu konunun başında linki var.

Sonra resimde göründüğü gibi Senkronizasyon bölümüne girip Diğer alt yazı aracılığı ile senkron seçeneğini seçip iki farklı alt yazının aynı süre içinde senkron olmasını sağlayabilirsiniz.

Burada yapmaya çalıştığımız iki farklı dildeki alt yazıları birbirinin içine atmak yerine aynı senkronizasyona getirip işi hızlı hale getirmek. Umarım sorun bu şekilde hallolur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 24 Ekim 2019; 12:44:12 >

• Android telefondan ingilizce altyazili bir film var turkce altyazi nasil yapilir beyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonitörKertenkelesi

Çok teşekkürler bu harika oldu.

Merak eden arkadaşlar için aşağıda linki ve nasıl çalıştığı anlatılıyor. Site üzerinden program kurmadan kolaylıkla altyazınızı çevirebilirsiniz.

İşlem basit. Siteye girin, Drop file upload kısmına basarak dosyanızı seçin, veya alt yazı dosyasını üzerine sürükleyin.
    Sonra sizi çeviri sayfasına yönlendirecektir. Burada hangi dile çevirmek istediğinizi seçin. Mesela Türkçe yaptıktan sonra, sağdaki butondaki Translate seçeneğini tıklayın. Yaklaşık 5 veya 10 saniye bir süre bütün alt yazıyı çevirecektir. Tamamlandığında size sadece save as diyerek kaydetmek kalıyor.

Link:

hocam güzel site.google translate kullandığımda birebir çeviremiyor birde Türkçeye çevirebilen yandex var sitede hangisi daha iyidir.Birde bazı harflerde ş ç gibi bozuk çıkıyor onu nasıl yapabilirim metinler baya bozuk.

Edit:Subtitle Edit ile metinler çok daha düzgün.alternatif 2 de metinler devrik ve yanlıştı.İkiside Google translate kullanmasına rağmen neden böyle fark var anlayamadım.ayrıca Subtitle Edit da harflerinde çok büyük kısmı düzgün durumda.alternatif 2 de ise nerdeyse okunmayacak düzeyde.

Yani Subtitle Edit çok çok daha iyi.Ama bu free api olayını nasıl çözeriz eski versiyonlarını kullanırsak sorun olmaz mı ? ben şuan free api slow and limited data demesine rağmen hepsini hızlı bir şekilde çeviriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamermn -- 28 Ocak 2020; 17:20:26 >

• en güzel sürüm hangisi ?
  • 2. yöntem süper çalıştı ..teşekkürler :)
  • Gamermn kullanıcısına yanıt
    altyazı dosyasını not defteri olarak açınca cont H yapıyosun..cıkan kutucukta

aranan:ş
    yeni deger :ş

olarak işaretleyip tümünü degiştir diyosun
    sonra arızalı diğer harflere aynısını yapıp kaydet..ok..vs..
    düzeliyor
  • Mükemmel bir konu :) Paylaşım için çok teşekkür ederim. Bu program ile altyazısı olmayan filmleri izleme şansı verdin bana!

• İngilizce Altyazıyı Türkçe Yapmak. Program. Resimli Anlatım

Arkadaşlar programı 1 haftadır sorunsuz kullanıyordum ama bugün böyle bir hata ile karşılaştım silip tekrar yükledim ne yaptımsa düzelmedi artık çeviri yapmıyor böyle hata veriyor çözüm nedir bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kojiro-2021

Arkadaşlar programı 1 haftadır sorunsuz kullanıyordum ama bugün böyle bir hata ile karşılaştım silip tekrar yükledim ne yaptımsa düzelmedi artık çeviri yapmıyor böyle hata veriyor çözüm nedir bilen var mı?

1-2 saat bekle düzelecek.Çok sık yapınca oluyor

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.