Şimdi Ara

ING Bank e-turuncu hesap (232. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.553
Cevap
130
Favori
569.722
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bir bankada 29 ayı kalan 12000 liralık kredim var erken ödeme ile 10500'e kapanıyor. Elimde de 10500 lira var. Bana ne önerirsiniz? Krediyi mi kapatayım yoksa elimdeki parayı vadeliye mi koyayım? Yüzde 19 faiz şu an için iyi ama ileride düşerse zarar edebilirim. 29 ay boyunca yüzde 19 faiz alsam +1000₺ karım var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İng dolar için hoşgeldin faizi de 4ten %3,5a dusmus durumda

• anatolia28 A kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 15:54:45 >
  • falcon-free F kullanıcısına yanıt
    Yapabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Borcunuzu ödeyin.

• unchange U kullanıcısına yanıt
    Başka bankaya eft yapıp çekebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Benimde bunun gibi bir durumum var erken ödersem 5 yıllık kredim 110 bin TL vadeli ödersem 140 bin civarı
    110 bunu vadeye koysam 2 bin getirirken neden erken odeyeyim. Mantığı nedir faizler düşer ise erken ödemeyi düşünebilirsiniz yok düşmez bu şekilde kalır ise her türlü ksrdasiniz bırakın burda erken odeyin. Diyenleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottoserdar -- 13 Şubat 2019; 16:58:14 >
  • sitesinde şöyle bir cümle var
    "Bu süre içerisinde Hoş Geldin Faiz oranınız piyasa koşullarına göre günlük olarak yukarı ya da aşağı yönde güncellenerek birikimlerinizin piyasa koşullarında değerlenmesini sağlar."
    bundan şunu mu anlamamız gerekiyor? 3 ay sonra faizler düştükçe yani diğer bankalar %10a düşürdü diyelim faizleri, bunların da %20 olan hoşgeldin faizi %12lere mi düşecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0110engin

sitesinde şöyle bir cümle var
    "Bu süre içerisinde Hoş Geldin Faiz oranınız piyasa koşullarına göre günlük olarak yukarı ya da aşağı yönde güncellenerek birikimlerinizin piyasa koşullarında değerlenmesini sağlar."
    bundan şunu mu anlamamız gerekiyor? 3 ay sonra faizler düştükçe yani diğer bankalar %10a düşürdü diyelim faizleri, bunların da %20 olan hoşgeldin faizi %12lere mi düşecek?
    Evet doğru anlıyorsunuz düşebilir.

• ottoserdar O kullanıcısına yanıt
    Excelde iyice hesaplamak lazım. 110 bün 2 getirir derken aylık taksitleri bundan düşmelisiniz. Yani azalarak getirecek faizi. (Faiz aynı kalsa bile)

• o zaman enparanın sabit 181günlüğü daha mantıklı gibi. 6 ay boyunca faizler düşse bile %18,75ten devam edicek. şuan faziler düşmesine rağmen %22den devam ediyor mesela
  • quote:

Orijinalden alıntı: Traful

Excelde iyice hesaplamak lazım. 110 bün 2 getirir derken aylık taksitleri bundan düşmelisiniz. Yani azalarak getirecek faizi. (Faiz aynı kalsa bile)
    Hesap kitap gerek yok hocam 5 yıl 1,03 ten çekmişim
    30 bin erken kapama indirimi var
    100 bini 5 yıl vadeye koysam getirisi 4 kat fazla olur
    Takı faizler dusene dek oda ufukta zor benim gibi
    Hep erken borç kapatan hiç faiz ödemeyen adam bile faiz ödemek cazip hale getirdi sistem

• ottoserdar O kullanıcısına yanıt
    Hocam hesabınız yanlış malesef. AYlık ödeme tutarı nedir? Oradan hesaplamak daha kolay

• quote:

Orijinalden alıntı: Traful

Hocam hesabınız yanlış malesef. AYlık ödeme tutarı nedir? Oradan hesaplamak daha kolay
    2408 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: International

Bu kampanyadan yararlanmak için illa 750tl harcama yapmış olmamızmı gerekiyor? yoksa turuncu kartla 50tl alışveriş yapsak ta yararlanabiliyormuyuz?

Alıntıları Göster
    Istedigin kafar alisveris yap sana sms veya uygulamadan bildrm gelmesi lzm

• quote:

Orijinalden alıntı: FOCUSSTYLE

Istedigin kafar alisveris yap sana sms veya uygulamadan bildrm gelmesi lzm

Alıntıları Göster
    bildirim geldi ama turuncu extralı değilim yani 750 liralık alışveriş de yapmadım.Bu kampanyadan yararlanabilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: International

bildirim geldi ama turuncu extralı değilim yani 750 liralık alışveriş de yapmadım.Bu kampanyadan yararlanabilirmiyim?

Alıntıları Göster
    bildirim gelmesi yeterli
  • E-turuncu Hg süresi dolduğu için başka bankaya eft yapmak istedim, Eft'den vazgeçin 18.50 (+2 ekstra) verelim diye teklif geldi. İsteyen değerlendirebilir.

• ing banka kartıma para aktarmak istiyorum fakat alıcı kart bu işlem için uygun değil hatası alıyorum.

boyle bir hata ile karşılaşan oldu mu?
  • Anxiolytic kullanıcısına yanıt
    Benimde bugün 22 den 15 e düştü bende eft yaparken aynı teklifi alıp tekrardan 20.5 e getirdim fakat merak ettiğim birşey var bankları arayıp tekrar 22 ye yükseltebilir miyiz acaba

• 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.