Şimdi Ara

İnfaz Koruma Memuruyum.. Soruları alabilirim (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
226
Cevap
6
Favori
86.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/Ilan_Menu.aspx?ID=0&lb=%27Tüm%20İlanlar%27
    düşünen varsa; izmir,istanbul da alım var.
    2 ocak-13 ocak
  • 75 Puan Aldım bende başvurdum bakalım bekliyorum
  • mülakatta ne soruyorlar az buz zeka gerisiyim soruya cevap verirken çok tıkanıyorum. kesin mülakata takılırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ofsayt Bozan Stoper -- 12 Ocak 2018; 15:21:57 >
  • Genel kültür, Atatürk ilke inkilapları, ceza ve infaz sistemi ile ilgili hemen hemen herkesin bilebileceği konular.

Mesela, hükümlü ve tutuklu arasındaki fark nedir diyebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÖNCELİKLE İYİ GÜNLER LİSE SON SINIFIM VE ŞUANDA GARDİYAN ALIMI VAR KPSS ORTA ÖĞRETİM DÜZEYİ PUANIM 81 KÜSÜR OLASI İŞİ KAZANMAM DURUMUNDA HEM ÜNİVERSİTE OKUYUP HEM ÇALIŞABİLİR MİYİM BULUNDUĞUM MÜDÜRLÜK ÇALIŞMA SAATLERİMDE ESNEKLİK YAPABİLİR Mİ DERSLERİM İÇİN VE SON OLARAK SÖZLEŞMELİ MAAŞLARI NE KADAR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
  • bi 70 üstü alamadık yine 65 aldım kpss den

• john mclane kullanıcısına yanıt
    Hocam halen öneriyor musunuz? Maaşlar ne alem de çalışma saatleri hakkında bilgi verir misiniz? Katiplik ile ikm arasında gidip geliyorum?

• Norveckırfaresi kullanıcısına yanıt
    Evet öneriyorum, şu zamanda yapılabilecek en iyi mesleklerden birisidir.
    Özel sektörün ağız kokusunu çekmektense devlet memurluğu mükemmel bir seçenek.
    Katiplik mi infaz koruma memurluğu mu derseniz, o size kalmış bir şey.
    Ama infaz koruma memurluğu bana göre daha iyi.
    Cezaevinde 2 tip mesai kavramı var, birincisi diğer memurlar gibi 08:00-17:00 yani gündüz çalışması (Cumartesi Pazar tatil, resmî tatiller vs tatil)
    Bir de vardiya sistemi var. Ben vardiyalı çalışıyorum 8 senedir.
    Vardiya da mesela Pazartesi sabah 08:00’de mesai başlar, akşam 8’de biter. Sonra ertesi gün, yani Salı günü akşam sekizde mesai başlar, Çarşamba sabahı 8’de biter. Çarşamba ve perşembe vardiya istirahatı yani tatil.
    Sonra Perşembe sabah yine başlar akşam 8 de biter, Cuma akşamı 8 de yine gidersin.
    Böyle gider vardiya.
    Ben vardiya sistemini daha çok seviyorum, her sabah erken kalkmak yok, bir hafta 3 gün bir hafta 4 gün tatil.
    Hafta içi işlerin varsa rahat rahat halledersin, her sabah işe gidicem derdi yok :)
    Maaşlar da gayet tatminkar

• john mclane kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısınız bende özel sektör de bulundum. Devletteki en kötü iş özel sektörden yine de daha iyidir. Ama annemin bir arkadaşı hergün çorabımıza kadar arıyorlardı dedi. Tabi bunlar önemsiz de benim merak ettiğim şey sürekli kapalı alanda mısınız? Ben eğer istersem hafta sonu çalışacak şekilde bir talep şansım var mıdır? Bir de maaşlar katip ile aynı mı? Tek korkum psikolojik olarak etkiler mi? Ben etkilemez diyorum çünkü işsiz olmaltansa ben işimi yapar çıkarım kardeşim banane gerisinden cebime para giriyorsa sorun yok ama aile işte sürekli iyi düşün diye baskı yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Norveckırfaresi

Hocam haklısınız bende özel sektör de bulundum. Devletteki en kötü iş özel sektörden yine de daha iyidir. Ama annemin bir arkadaşı hergün çorabımıza kadar arıyorlardı dedi. Tabi bunlar önemsiz de benim merak ettiğim şey sürekli kapalı alanda mısınız? Ben eğer istersem hafta sonu çalışacak şekilde bir talep şansım var mıdır? Bir de maaşlar katip ile aynı mı? Tek korkum psikolojik olarak etkiler mi? Ben etkilemez diyorum çünkü işsiz olmaltansa ben işimi yapar çıkarım kardeşim banane gerisinden cebime para giriyorsa sorun yok ama aile işte sürekli iyi düşün diye baskı yapıyor.
    bizlerde nöbete giderken, cezaevine girerken x ray cihazından geçiyoruz. sonra da elle üstümüz aranıyor. bu normal bir prosedür. Ama öyle dediğiniz gibi yok çorabına kadar aranma yok.
    kapalı alandamıyız, evet kapalı alandayız mesai süresince, ama kapalı alan derken penceler var, havalandırma var, yani nefes alabiliyoruz.
    ya da daral geldi diyelim, cezaevinin dışına çıkabiliyoruz 15-20 dakika hava almaya.
    zaten herhangi bir fabrikada çalışsanız bile zaten mesai süresince kapalı yerdesiniz.
    hafta sonu çalışacak şekilde bir mesai kavramı yok. Zaten vardiyalı sistemde daha önce de dediğim gibi haftada 3-4 gün tatil yapıyorsun.
    maaşlar katiplerden daha fazla. psikolojik olarak etkilemez mera etme.

• kpss puanım 82. katiplik ve infaz koruma düşünüyorum, umarım mülakatlara kalırım.

boy 1,82 kilo 75 şartları taşıyorum galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kylo r3n -- 23 Şubat 2019; 15:31:34 >
  • Hocam bayram tatili resmi tatil vs. Var mı?

• Gündüz mesaisinde çalışan sabah 8 akşam 5 resmî tatiller, hafta sonu vs.. hepsi tatil

• quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Gündüz mesaisinde çalışan sabah 8 akşam 5 resmî tatiller, hafta sonu vs.. hepsi tatil
    Vardiyalı çalışanlar için yok o zaman değil mi?

• Vardiyalı çalışanlar zaten hafta da 3-4 gün tatil yapıyor.
    Bayramlarda çalışmışım çok değil

• quote:

Vardiyalı çalışanlar zaten hafta da 3-4 gün tatil yapıyor.
    Bayramlarda çalışmışım çok değil
    Mülakatta ne gibi testlerden geçiriyorlar hocam?

• Mülakatta komisyonun karşısına çıkıyorsun sana sorular soruyorlar.
    Genel kültür, Atatürk ilke ve inkılapları, ve meslek ile ilgili sorular.

• ben birşey öğrenmek istiyorum askeriyede uzman çavuş olarak 5 yıl görev yaptığında zabıta falan girebiliyorsun ya.. bunada dahil mi böyle şeyler?? sınavlara dahil oluyor musun?? sadece mülakatlar mı yoksa
  • alonewildss kullanıcısına yanıt
    Bizde 2 sene önce uzman çavuşluktan istifa edip gelen 10 kişi oldu.
    Bildiğim kadarıyla bunlarla ilgili bir kanun çıkıyor bir kereye mahsus, öyle yararlanıyorlar.
    Ama mülakata giriyorlar mı onu hiç sormadım

• quote:

Mülakatta komisyonun karşısına çıkıyorsun sana sorular soruyorlar.
    Genel kültür, Atatürk ilke ve inkılapları, ve meslek ile ilgili sorular.
    Sağolun teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.