Şimdi Ara

İnfaz Koruma Memuruyum.. Soruları alabilirim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
225
Cevap
6
Favori
87.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tek Kural Ahmet Kural

quote:

Orijinalden alıntı: The Mentalist

quote:

Yol yemek dahil mi maaşa?Ele geçen net maaş ne kadar oluyor?Mülakatta geçmek için neler lazım.İyi bir KPSS puanı aldık diyelim , sicilde temiz ama torpil mevzusu var diyorsun , nasıl sıyrılacaz aradan?

Yol yemek dahil, zaten servis ile gidip geliyorsun. Yemek cezaevinde çıkıyor. Yemekler de gayet güzel.

Mesai durumları nasıl , polislikteki gibi parasız mesai var mı?
    Mülakattan ne tür insanlar geçebiliyor?

Şimdi, mesai derken bizlerde mesaiye kalmak çok ender oluyor, hani ayda bir ya da iki kere, zaten fazla mesai de en fazla 2-3 saat.
    Mesai ücreti yok, ben vardiyalı çalışıyorum, saatim dolduğu zaman bir dakika durmuyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu işsizlikte elbette şartları iyi de, psikolojik olarak herkese uymayabilir.devamlı hapishane ortamı, her türlü mahkum vs. biraz da bunlardan bahsederseniz bu işi düşünen arkadaşlar daha iyi karar verebilir.ayrıca sorumluluğu olan da bir yer, mahkumun biri kaçsa ya da içerde başına bir iş gelse size nasıl bir geri dönüş oluyor?
  • stuka kullanıcısına yanıt
    Bu işsizlikte gerçekten on numara, ben bilseydim 10 sene önce infaz koruma memuru sınavlarına girerdim.
    Hep önyargılar yüzünden yıllarca, berbat bir meslek olarak bilindi, halbuki bildiğimiz normal işlerden biri.
    Cezaevi bir fabrika gibi düşünün, orasının da muhasebesi, satın alması, ambar birimi, kantin bölümü mevcut.
    Diziler yüzünden hep kötü olarak biliniyor, halbuki alakası yok.
    Mahkum dediğinde sonuçta insan.
    Oda orada cezasını çekip çıkma peşinde.
    Ve cezaevlerinde sadece katiller caniler yok.
    Hırsızlık ve kapkaç çoğunlukta yatanlar arasında.
    Mahkumunun cezaevinde yaptığı her suç unsuru eylem (memura hakaret, küfür etme, ya da her türlü huzur bozucu eylem) çok ağır disiplin suçlarını almasına sebeb oluyor.
    Bu yüzden hiç bir mahkum istediği kadar psikopat olsun, cezaevinde mecburen kuzu oluyorlar.
    Dışarıda diyelim 1 sene alacağın küfür cezasına, içeride 2-3 sene veriyor hakim.
    Adam zaten gün sayıyor, üstüne ceza gelsin
    Şimdi diceksinki Hiçmi hır gür olmuyor?
    Olmazmı oluyor tek Tükte olsa oluyor. Oda anında sonuçlanıyor, ya ceza alıyor, ya da hücreye atılıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• stuka kullanıcısına yanıt
    Eğer bir mahkum kaçmayı başarırsa, tabii ki o anda sorumlu memurlar ceza alır, kınamamı olur, maaş cezasımı olur, ya da başka hapishaneye sürgün gitmekmi olur orasını bilemem.
    Ama artık öyle hapishaneden kaçmak öyle kolay değil, yeni hapishaneler artık daha güvenli ve sağlam önlemler ile korunuyor. Her yerde kamera var.
    Ayrıca dışarıda da jandarma elinde silahla nöbette hep.
    Mahkum kendini içeride diyelim kendini astı, intihar etti. Bunda infaz koruma memurunun ceza alması diye bir şey yok. Sonuçta adamla koğuşun içinde beraber durmuyorsun.

• 4 yıldır gurula yaptıgım meslek dışarıdan ne kadar önyargılı bakılırsa bakılsın..
    ekip çalışmasının had safhada oldugu bir yer cezaevleri..
    hatta şuan nöbetten yazıyorum :)
    cezaevleri kapalı kutudur..senin ne kadar yıprandıgını sen ve arkadaşların bilir sadece.
    o yüzden yıpranma verilmiyor..dışarıdan bakanlar ne yapıyor ki oturmak dışında diyor..
  • Nöbetteyken telefon nasıl oluyor hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HenüzÖlmedik

Nöbetteyken telefon nasıl oluyor hocam ?

Açık cezaevinde görevli ise, normal. Orada serbest

• quote:

Orijinalden alıntı: Eser.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Eser.

ilgili olduğum bir durum-alan değil ama merak ederim insanların meslekleri, ne okudunuz, nasıl atandınız, işyeri ortamı nasıl, ne yapıyorsunuz tam olarak, bir de ayıp olmazsa maaşlar nasıl bu meslekte?

ben muhasebe mezunuyum 2 yıllık, infaz koruma memuru olmadan, çeşitli fabrikalarda çalıştım muhasebe bölümlerinde, ya da normal işçi olarak. Ama hayat şartları, asgari ücretle çalışmak yıldırdı beni, birde etrafta bir sürü muhasebe mezunu insan kakılı, fabrikalarda en fazla asgari ücretin 100 tl üstünü alırsınız o kadar. Birde artık muhasebe işinden sıkılmıştım bıkkınlık gelmişti. O yüzden gardiyanlık için sınav açılınca, hemde memleketimde hemen başvurdum, kısmet oldu girdim. ben vardiyada görevliyim, yani mahkumlarla daha çok muhattap oluyoruz. Ama gerçekten hiç dizilerdeki gibi değil, normal bir iş gibi bakıyorum, mesaime gidiyorum bitince çıkıyorum. Hem de iki gün çalışıyorum, iki gün tatil yapıyorum. Çok memnunum işimden, dışarıda patron denen dallamaların ağız kokusunu çekip, üç kuruş para alacağıma, bu meslek onlardan bin kat daha iyi. Maaş konusunda 2000 tl'nin üstünde

O sınavı kim açıyor, sınavlarda neler soruluyor? 2 gün tatil-2 gün iş-2 gün tatil- 2 gün iş şeklinde mi? Doğru mu anladım? Süpermiş ya

att olarak çalışanlarda genelde 24 saat iş 3 gün tatil şeklinde nöbetler

• Mahkumlar ile aynı yemeği mi yiyorsunuz?
  • quote:

quote:

Yol yemek dahil mi maaşa?Ele geçen net maaş ne kadar oluyor?Mülakatta geçmek için neler lazım.İyi bir KPSS puanı aldık diyelim , sicilde temiz ama torpil mevzusu var diyorsun , nasıl sıyrılacaz aradan?

Yol yemek dahil, zaten servis ile gidip geliyorsun. Yemek cezaevinde çıkıyor. Yemekler de gayet güzel.

Biz de arkadaşlarla öğlen yemeği için polis evine gidiyoruz. Emniyetin yemekleri genelde güzel oluyor anlaşılan.

• quote:

Orijinalden alıntı: -immortal-

Mahkumlar ile aynı yemeği mi yiyorsunuz?

Evet aynı yemeği yiyiyoruz. Bunda garip gelen bir durum yokki

• mahkumlara çıkan yemekler gayet iyi.
    hatta et yerken içimin rahat oldugu tek yer cezaevidir.
    neden derseniz açık cezaevleri var üretim yapan tavuk ve sıgır, et ihtiyacı buralardan karşılanır yani yüzde yüz sıgır yiyoruz:)
    ama dışarıda döner yiyosun insan düşünüyo acaba tırnak varmı şu varmı bu varmı :)telefon olayına takılmamak lazım.kapalılarda kurum dışında her memur için dolap var kilitli oraya koyarsınız.silahınızıda bu kutulara koyabilirsiniz.açık kurumlarda serbesttir.
    bu arada gene nöbetteyim :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

dışarıdan bakılınca garip görünüyo galiba.
    dedigim gibi cezaevleri kapalı birer kutu.dışarıdan bakınca bi çok şey garip gelebilir

• Bir ceza evinde ortalama kaç infaz koruma memuru bulunuyor?
    Maaşlar illere göre değişiyor mu?
    Lise mezunu , Ön Lisans , Lisans mezunu arasındaki maaş farkı nedir?
    Yıllık ortalama aldığınız zam nedir?
    İkramiye , bayram , evlilik vs. yardımları var mı?
    Mahkümların koğuşlarına giriyor musunuz , saldırıya uğrama ihtimali var mı?
  • quote:

Bir ceza evinde ortalama kaç infaz koruma memuru bulunuyor?
    Maaşlar illere göre değişiyor mu?
    Lise mezunu , Ön Lisans , Lisans mezunu arasındaki maaş farkı nedir?
    Yıllık ortalama aldığınız zam nedir?
    İkramiye , bayram , evlilik vs. yardımları var mı?
    Mahkümların koğuşlarına giriyor musunuz , saldırıya uğrama ihtimali var mı?

sayı cezaevine göre degişiklik gösterebilir.1000 mahkumu olan t tiplerinde ortalama 200 civarı memur olur.
    maaş her şehirde aynıdır değişmez.
    lise mezunu ile önlisans arasında maaş farkı 100 liradan daha az.(tam hatırlamıyorum)
    önlisans ile lisans arası sadece 7 tl
    yıllık ortalama zam bu sene 137 tl oldu.standart memurlara ne verilirse bizede o.
    ikramiye yoktur.
    bayramlarda çalışırsın :)
    evlilik yardımı her ay 150 tl kadar verilir eşin çalışmıyosa.tabi bu inf.kor.mem. lara has bişey değil.657 ye tabii her devlet memuru alır bunu.
    t tipleri-f tipleri vs vs kapalı kurumlarda içeri mahkumların oldugu ünitelere tek başına giremessin yasaktır.
    yalnız çocuk kapalı ve cocuk ıslah evlerinde sistem farklıdır.buralarda unite içlerinde memurlar durur çocuklarla birlikte vakit geçirip onlara gözkulak olmak için.
    saldırıya ugrama ihtimalin her zaman var.yüzüne,ensene veya boynuna jilet yiyebilirsin,kafa atabilir üstüne saldırabilir, bu tarz durumlar ara sıra oluyor.netten araştırırsan bi sürü örnegide var.
    bizim işimiz her daim uyanık olmak.

• Bu meslegi cok istiyorum acikcasi

• Kilo, boy icin sart var mi? Mulakatta ne soruyorlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: gameover1771

Kilo, boy icin sart var mi? Mulakatta ne soruyorlar?

Boy kilo arasında (+) (-) 10 kiloyu geçmeminiz gerekiyor. Mülakatta farklı birçok soru gelebilir.
  • askerlikle ilgili sorunları falan filan cte genel müdürlüğü sayfasından bulabilirsiniz.
    mülakatta herşey çıkabilir karşındaki komisyonun keyfine baglı.sana eyfel kulesi yapılırken kaç kilo çelik kullanılmış diye sorabilir van gölünden kaç kova su çıkabilir diye sorabilir bunları duyuyoruz.
    bana infaz nedir dedi cevapladım çık dediler.
  • Konuyu açalı aradan 2 yıl geçmiş , düşüncelerinde değişen bir şey oldu mu?Bu meslek yapılacak iş mi?İçerisi kapalı bir kutu , başka bir dünya , içeride normal insan yok , tecavüzcüsü , katili , teröristi binbir çeşit psikopat insan.Haliyle çalışanların psikolojileri bozulmuyor mu , saçları dökülmüyor mu?

Bir gardiyan için çalışması rahat cezaevi hangisidir?Ben Silivri'ye başvurdum.Rahat mı bilmiyorum ama 10 bin mahkum varmış.İlçe gibi cezaevi.Nöbet vardiyalarını gardiyanlar kendi aralarında ayarlayabiliyor mu?Misal ben 4 gün çalışıp 4 gün memlekete gitmek istiyorum.Böyle bir imkan var mı , nöbet vardiyalarında oynama mümkün mü?
    Hangi cezaevlerine gardiyanlar telefon sokabiliyorlar?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.