Şimdi Ara

İnek Peyniri Yardımcı Edirne kg 40tl Metro Market (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
2
Favori
7.024
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Tabii ki...Saygı duyarım...  

• D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt
    12 ay dinlendirilmis keci peyniri var mi, varsa nerede bulabilirim o peyniri.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Aynı dediğin gibi oldu. Tuzu azaldı ama çok yumuşadı☺️

• boombip kullanıcısına yanıt

Valla okuyup öğrendiğime göre keçi peyniri işi çok zormuş,çünkü keçi sütü yağlı bir süt değilmiş,onun için de peynir yaparken inek ve koyun sütü belli bir miktar ekleniyormuş...

Ben eskiden bir ara % 100 keçi sütü peyniri alıp yemiştim,marketlerde bulunan kültürlü taze peynir gibi bir tadı vardı,hiç beğenmemiştim...

Peynire lezzet veren,kaliteli olmasını sağlayan en önemli madde sütteki yağ oranı,ne kadar yağ o kadar lezzet...

Yani 12 ay dinlenmişinin bulunması biraz zor,illaki vardır ama ben hiç denk gelmedim...

• Bir de not yazayım da yanlış anlaşılma olmasın...

Sonuçta ben bir mühendis veya üretici değilim...Basit bir tüketiciyim,bu konuda biraz araştırıp okuyorum...Dolayısıyla bilgilerimde yanlış veya hata olabilir,şimdiden söyleyeyim ki bir süre sonra gıda mühendisi,üretici,v.b.birileri gelip bana tırıvırı etmesin... 

• boombip kullanıcısına yanıt
    Dogruluk truva keci peyniri alabilirsiniz. %90 keci %5 koyun %5 inek sutu. Migros’ta da satilmakta.
  • D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt
    Bıçağı ıslatmak tavsiye edilir. Bir de diş ipiyle de kesilebilir.

• ilkerharman İ kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz peyniri aldım, beğendik, 45 liraya makul.
    Koyun peynirini de paçal olarak Süzülmüş Kardeşler gönderdiler (55 lira). Keçi peynirini de Yaman gönderdiler (55 lira). Tereyağı da fena değil (50 lira). Pehlivanköy sucuğu da aldım (90 lira). Isıl işlem görmüş ve fason üretimmiş ama güzeldi. Yeni üretildiği için kabuğu zor soyuldu ve yapıştı. Tek kangal 1 kg idi. Kantanbaşı 10 aylık inek peynirini listeme aldım artık.

• robotica R kullanıcısına yanıt
    Hocam H.Ö. höh dedi korkuttu fiyatlarıyla. Doğruluk'tan da pahalı. Bir denemek isteriz tabi.

• Askaparta kullanıcısına yanıt
    Begenmenize sevindim. Ben henuz tereyagini denemedim. Bu lezzette bu fiyata ben henuz denk gelmedim.

Keci peyniri dogruluktan farkli olarak %50 keci sadece.
  • ilkerharman İ kullanıcısına yanıt
    Aslında koyun ve keçiyi kendileri yapıyorlar sanmıştım ben. Dediğiniz gibi, koyun ve keçiler karışık süt ve oranları birbirine yakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Askaparta

Hocam H.Ö. höh dedi korkuttu fiyatlarıyla. Doğruluk'tan da pahalı. Bir denemek isteriz tabi.

Bir yerde tadına bakmıştım çok güzeldi. Ama pahalı çok

• quote:

Orijinalden alıntı: Askaparta

Dediğiniz peyniri aldım, beğendik, 45 liraya makul.
    Koyun peynirini de paçal olarak Süzülmüş Kardeşler gönderdiler (55 lira). Keçi peynirini de Yaman gönderdiler (55 lira). Tereyağı da fena değil (50 lira). Pehlivanköy sucuğu da aldım (90 lira). Isıl işlem görmüş ve fason üretimmiş ama güzeldi. Yeni üretildiği için kabuğu zor soyuldu ve yapıştı. Tek kangal 1 kg idi. Kantanbaşı 10 aylık inek peynirini listeme aldım artık.
    Beyaz peynir sertmi? Kesilince dagiliyormu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TwiNChiL T kullanıcısına yanıt
    10 aylık olduğu için sert hocam. Dağılması az oldu. Bu konuda sıkıntı genelde mevcut. Islak özel bıçakla dağılma az oluyor. Yarın sabah diş ipi deneyeceğim.

• Arkadaşlar, bugün diş ipiyle, 10 ay olgunlaşmış Kaptanbaşı inek peynirini ip gibi kestim, harikaydı.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.