Şimdi Ara

!!İNCELEME!! Yeni Goodyear EfficientGrip Performance Lastikleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.434
Cevap
35
Favori
273.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yakım zamanda çoğu firmanın etiket değerleri iyi olan lastikleri piyasaya çıkacak
    bizim için iyi oldu bu uygulama. eskiden hiç bir şeyden habersiz fiyata göre lastik alırdık

Nokian ın etiketi A-A Olan eline diye bir lastiği gelecek mesela ses 72 db
    kumho nun kh 27 si var mesela çoğu ebatta A-B veya B-B ses de 68 db kumhonun fiyatı çok uygun ör: 205 55 16 ebat 155 lira 185 60 15 lira 135 lira

hala etiket değerinde yuvarlanma direnci G olan lastikler satılıyor alırken dikkat edin

aşağıdaki linkdeki uygulam da. etiketler arası farkı deneyip görebilirsiniz

http://www.pirelli.com/tyre/tr/tr/car/genericContent/tyre_labels.html

!!İNCELEME!! Yeni Goodyear EfficientGrip Performance Lastikleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi only-e30 -- 3 Nisan 2013; 11:24:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: only-e30

yakım zamanda çoğu firmanın etiket değerleri iyi olan lastikleri piyasaya çıkacak
    bizim için iyi oldu bu uygulama. eskiden hiç bir şeyden habersiz fiyata göre lastik alırdık

kumho nun kh 27 si var mesela çoğu ebatta A-B veya B-B ses de 68 db kumhonun fiyatı çok uygun ör: 205 55 16 ebat 155 lira 185 60 15 lira 135 lira

hala etiket değerinde yuvarlanma direnci G olan lastikler satılıyor alırken dikkat edin

ilginize teşekkürler.. kumho hankook sava falan gibi markalara hiç bakmamıştım. bi incelemek lazım aslında. teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr_blacksea

quote:

Orijinalden alıntı: qwertylion

quote:

Orijinalden alıntı: Mr_blacksea

Merhaba 4 gün önce aracımıza bu lastiği aldık sınırlarını pek test etmedim ama normal kullanımda sessizlik isteyen kullanıcılar için iyi bir tercih + testlerin gösterdiğine göre performansıda iyi, tercih sebebimizde bu oldu aslında etiket değeri mükemmel (Not: 205 55 16 ebadı için) michelin piramicy 3 185 ekadar düşmesine rağmen 190 tl ye bunu tercih ettik.

Hocam bu fiyata nerede buldunuz. ankarada 195/55/16 için 240-250 liradan aşağısını bulamadım. ellerinde hazır yokmuş zaten fabrikadan getirteceğiz diyorlar.

Yeni gördüm geç cevap için kusura bakmayın...
    bayi bu : http://www.goodyear.eu/tr_tr/dealer-locator/dealer-details.jsp?dealer=300502&nomap=true

teşekkürler

• Aracımın üzerinde şu an Goodyear Efficientgrip var. Performance modeli yeni desen sanırım ancak benim aracımdaki lastikler çok çabuk bitti. Daha 20 bin kilometre olmadı fakat şu an muayeneden geçmeme ihtimali bile var.

Lastikler aldığımda üzerindeydi ve yeni takılmıştı. (2012 Mart'ta aldım) Ancak üretim tarihlerinin 2010 olduğunu daha yeni farkettim. Çabuk yıpranmasını buna bağlıyorum.

Geçenlerde yağmurlu havada pütürlü asfaltta 90 km/h ile giderken yaptığım ani frende abs yi neredeyse hiç devreye sokmadan durabildim. Bu lastiği daha önceki yorumlarımda -denk gelirseniz- çabuk bitmesinden mütevellit yerden yere vurmuştum ama beni şaşırttı diyebilirim.

Sonuç olarak son yaptığım fren testinden sonra acaba yine Goodyear mı almalıyım diyorum, tabii yine 20bin kilometrede bitme ihtimali de beni korkutuyor.

An itibariyle sökme takma dahil; (205/55/R16)

Efficientgrip Performance: 175 Lira
    Primacy 3 : 195 Liraya gelecek. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz??

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Yalçın

Aracımın üzerinde şu an Goodyear Efficientgrip var. Performance modeli yeni desen sanırım ancak benim aracımdaki lastikler çok çabuk bitti. Daha 20 bin kilometre olmadı fakat şu an muayeneden geçmeme ihtimali bile var.

Lastikler aldığımda üzerindeydi ve yeni takılmıştı. (2012 Mart'ta aldım) Ancak üretim tarihlerinin 2010 olduğunu daha yeni farkettim. Çabuk yıpranmasını buna bağlıyorum.

Geçenlerde yağmurlu havada pütürlü asfaltta 90 km/h ile giderken yaptığım ani frende abs yi neredeyse hiç devreye sokmadan durabildim. Bu lastiği daha önceki yorumlarımda -denk gelirseniz- çabuk bitmesinden mütevellit yerden yere vurmuştum ama beni şaşırttı diyebilirim.

Sonuç olarak son yaptığım fren testinden sonra acaba yine Goodyear mı almalıyım diyorum, tabii yine 20bin kilometrede bitme ihtimali de beni korkutuyor.

An itibariyle sökme takma dahil; (205/55/R16)

Efficientgrip Performance: 175 Lira
    Primacy 3 : 195 Liraya gelecek. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz??

bende primacy 3 var ama daha bikaç bin km yaptım daha.yeni bi lastik olduğu için bu konuda cevap vermek için çok erken

• biraz önce Pirelli Cinturato P7 siparişimi verdim.. yarın takılacak inşallah.. 940TL nakit.. good year'dan kurtuluyorum sonunda...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim aracın lastik ebadı 185/55/r14, kumho kh 27 almak istiyorum fakat o ebat yok bu araca 185/60/r14 taksam sorun olurmu ne gibi + sı yada eksisi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechZone biraz önce Pirelli Cinturato P7 siparişimi verdim.. yarın takılacak inşallah.. 940TL nakit.. good year'dan kurtuluyorum sonunda...

hayırlı olsun ama biraz pahalı değil mi. Runflat mı aldığınız lastikler.

hb de 200 lira pirelli cint p7

hepsiburada link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi only-e30 -- 4 Nisan 2013; 16:07:04 >

• evet RFT

• quote:

Orijinalden alıntı: Forza Kartal

Arkadaşlar benim aracın lastik ebadı 185/55/r14, kumho kh 27 almak istiyorum fakat o ebat yok bu araca 185/60/r14 taksam sorun olurmu ne gibi + sı yada eksisi olur

aşağıdaki linkten bakın yüzde 3 den falza farkı tavsiye etmiyorlar.
    ben 195 55 15 lastikleri 185 60 15 yaptım. konfor arttı ama yol tutuş biraz azaldı virajlarda yana yatıyor araba. Yaptığım değişiklikten memnunum ama

http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi only-e30 -- 4 Nisan 2013; 16:12:27 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TechZone biraz önce Pirelli Cinturato P7 siparişimi verdim.. yarın takılacak inşallah.. 940TL nakit.. good year'dan kurtuluyorum sonunda...

hayırlı olsun ama biraz pahalı değil mi. Runflat mı aldığınız lastikler.

hb de 200 lira pirelli cint p7

hepsiburada link

bu arada teşekkür ederim

• quote:

yakım zamanda çoğu firmanın etiket değerleri iyi olan lastikleri piyasaya çıkacak

Bu lastiğin TR'de satışı henüz başlamadı ama fiyatları az çok belli oldu. Oldukça uygun fiyatlı.

Arabama alacağım bir sonraki lastik muhtemelen bu olacak. Lastiğin etiket değerleri mükemmel ve fiyatları Michelin, Bridgestone gibi lastiklere göre baya uygun.

• Arkadaşlar dikkatli olun yeni dizayn efficentgrip performance lastikleri üretim tarihi şubat (8. hafta) 2013'ten önce olamaz eğer üzerindeki hafta ve yıl tarih bundan önce ise goodyear efficentgrip'in eski versiyonudur. alırken muhakkak bakın.

bende lastiklerden son derece memnunum tabi profesyonelce test etme şansım yok ancak sessizlik farkedilir derecede.

İlk izlenimim;

Daha önce yaklaşık 80 derecelik virajlı ve aşağı 5 derece rampalı bir dönemecim var eve giderken. yol geniş ve sakin olduğundan buraya sert girip (50km/h) arabayı (Toyota Auris) test ediyordum, az kayarak ESP otomatik devreye girip arabayı toparlıyordu. yalnız bu lastiklerle ESP devreye girmeden ve hiç kaymadan virajı alabildim.En bariz farkettiğim bu oldu. İyi karar vermişim diye kendi kendime mutlu oldum sonra arabanın içinde sırıtarak

• quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

benimde 20 nisan 2012'de aldığım 1.16i nin ustunde 205 55 16 gy efficient grip geldi.. araba şu anda 16100km de, lastik 2012 yili uretimi fakat arkalar 4cm önler 7cm kaldı.. bu aralar degistiricem, daha once hiçbir aracimda gy yoktu.. bundan önce 5.20d varken pirelli cinturato p7 ile geldi 28.000km'de sattigimda hala canavar gibiydi.. ondan once michelin kullandim, continental kullandim.. hepsi RF.. şunu açıkça söyleyebilirim, goodyear kadar erken biten lastik görmedim.. kesinlikle berbat ki ben öyle her dakika yanlayan, yok efendim launch controlle kalkan (ki zf 8 launch kontrole izin vermez) bir adam değilimdir.. ayda 1 - 2 kez ufak tefek 3 - 4 saniyelik gazlamalarla kendime basit atraksiyonlar yaratirim.. 1 yıllık araçta arkaların 4mm'e inmesine inanamadım.. zaten yasal sınır 3mm.. önünden geçmem artık gy'nin.. pirelli, michelin ya da continental arasindan bir seçim yapicam kesinlikle..

Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Demek durum sizde de aynı. Continental Premium Contact 5 ya da Primacy 3'e yönelsem daha iyi olacak sanırım.

• bu lastik 4 mevsim kullanılabilir mi?
  • quote:

Arkadaşlar benim aracın lastik ebadı 185/55/r14, kumho kh 27 almak istiyorum fakat o ebat yok bu araca 185/60/r14 taksam sorun olurmu ne gibi + sı yada eksisi olur

kumhonun bu modeli daha piyasada yok sanırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinergul

Arkadaşlar dikkatli olun yeni dizayn efficentgrip performance lastikleri üretim tarihi şubat (8. hafta) 2013'ten önce olamaz eğer üzerindeki hafta ve yıl tarih bundan önce ise goodyear efficentgrip'in eski versiyonudur. alırken muhakkak bakın.

bende lastiklerden son derece memnunum tabi profesyonelce test etme şansım yok ancak sessizlik farkedilir derecede.

İlk izlenimim;

Daha önce yaklaşık 80 derecelik virajlı ve aşağı 5 derece rampalı bir dönemecim var eve giderken. yol geniş ve sakin olduğundan buraya sert girip (50km/h) arabayı (Toyota Auris) test ediyordum, az kayarak ESP otomatik devreye girip arabayı toparlıyordu. yalnız bu lastiklerle ESP devreye girmeden ve hiç kaymadan virajı alabildim.En bariz farkettiğim bu oldu. İyi karar vermişim diye kendi kendime mutlu oldum sonra arabanın içinde sırıtarak

Aracin uzerindeki lastikler 2012 46. Hafta uzrinde etiket vardi ve lastik uzerinde efficientgrip performance yaziyor. Sizin dediginiz eski model performance olmiyan modeli sanirim

• Yeni sürüm lastikler mart 2013 ayında piyasaya sürüldü sizinkisi daha önceki versiyonu olması muhtemel
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

quote:

Biliyorum 1 aya kadar gelmesi lazım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

quote:

Biliyorum 1 aya kadar gelmesi lazım

Forumdan Kumho bayisine soran birisine "15 Nisandan sonra satışı başlayacak" şeklinde cevap vermiş bayi.

Bu sitede satışta görünüyor ama "Stok sorun" yazıyor

http://www.lastikturk.com/195-60-R15-88H-Kumho-KH27%20ECOWING%20S01/Detay/1624

195/60/15 ebatın fiyatı 135TL görünüyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.