Şimdi Ara

İNCELEME Playstation 3 PULSE Wireless Stereo 7.1 Headset - Elite Edition

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
1
Favori
12.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kutu içinden Kulaklık, algılayıcı, mobile cihazlar (Ps Vita resmedilerek kast ediliyor) için bağlantı kablosu, kullanma kitapçığı çıkıyor. Şarj kablosu çıkmaması dez avantajı bence Kulaklığı Xperia Neo kulaklığım da kullanamadım mikrofon çalışıyor ama telefon konuşmasından da Mp3 çaldığında da ses gelmiyor.

Öncelikle kulaklık fazla ağır gelmedi gayet şık ve sağlam bir görünümü var. Kulaklık gayet şık ve sağlam bir yaıya sahip. Her yerinden kalite akıyor diyebilirim. Birkaç Mode var Game User Movie suider Highding reasing (son 3 modu tam anlamadım duyduğumu benzetiyorum). Kulaklıkda mod tuşu mikrofon kapatma tuşu vss on/of tuşu var (daha ne işe yaradığını çözemedim) Sürgülü olarak bass ve ses yüksekliği ve konusma ses geçiş ayarlamaları var. Kulaklara temas edecek yerler gayet konforlu. Kulağın arkasına gelen yerler daha kalınken ön taraf daha ince. Ses yalıtımı çok güzel. Kulaklık hala ses düzeyi yükselme imkanı olsa da belli bir düzeyin üstünde ses vermiyor. Herhalde bundan kaynaklanacak sağlık sorunlarına tazminat ödememek alınmış bir önlem. Yoksa kesinlikle geçici veya kalıcı duyma bozukluğu yapabilir. Kulak baş kısmından biraz sıkıyor gibi gelse de ilk başlarda sonra insanı fazla rahatsız etmiyor. Kulaklık yekpare öyle çok oynar bir yapısı yok sadece kulaklığa temas eden yerlerde yukarı aşağı bir hareket alanı var. Şarj konusu en çok merak ettiğim özelliği ne kadar sürede biter ne kadar sürede şarj olur hiçbir fikrim yok. kesin emin olunca yazarım. Genel olarak 10 üzerinden 9'un üzerinde.

Bilgisayar ve Ps3'de denedim. Şimdi deneyimlere gelelim

BİLGİSAYARDA Algılayıcısını takar takmaz yazılımını otomatik yüklüyor. Benim emektar lap top 2 dakika içinde halletti her şeyi. Bilgisayarda net bir sesi var mikrofon özelliği de direk aktif oluyor (dikkat edilmesi gereken bir durum, istenmeyen sesler karşıya gidebilir). Gayet güçlü ve güzel bir ses verdi. Yani gayet başarılı kablosuz bir kulaklık. Şu basla birlikte verilen titreşim enteresan olmuş. Bence çok güzel ve ilginç bir deneyim ama şarjı olumsuz etkilemesi kaçınılmaz. :) Kulaklık sahiplerinin Mp3 deneyimlerini merak ettim. Tarkan ve hatasız kul olmaz mükemmel bir ikili Film deneyiyimse DTS çözmüyor sanırım. Ama gayet başarılı net sesleri var. Birkaç film izledim 7.1 in nimetlerini duymadım. Titreşim olayıda hiç olmadı. Belki başka filmlerde olabilir benim izlediklerimde kaliteli stereo bir ses duydum sadece.

LCD tvme bir beklenti olmadan algılayıcısını taktım. Birçok ayarıyla uğraştım ama ses vermiyor. Dediğim gibi bir beklentim yoktu. Belki SONY tvlerde çalışabilir denemek lazım. Benim televizyon SAMSUNG.

PS3'deki özelliklerine gelecek olursak algıyıcısını takar takmaz çalışıyor. Özel bir ayar yapmanıza gerek yok. Direk Tv sesini kesti. 2 kanaldan da ses almak istedim (Tv ve kulaklık) ama başaramadım. Şimdi demeyin kulaklığı Tvden sesleri dinlemek için mi aldın ama bence olması gereken bir özellik. İsteyen bir seçim yapmalı. Oyunlarda 7.1 efektler güzel burda da basslarla birlikte titreşim oyunun resmen içinde olmanızı sağlıyor. Mikrofon ayarı 5 basamaktan 3'de sabit yukarı ve aşağıya ayarlama yapamıyorsun. Ps3 için çıkmış bir kulaklık olması tam uyum içinde çalışmasının ilk nedeni. Mikrofon sesi sorun olmadı gibi ama tamda bilemedim yani. 10 üzerinden 9'da buna veriyorum.

Önceki kulaklığım TurtleBeach PX5le ister istemez kıyasladım.

_________ PX5 __ PULSE (Elite Edition)
    Görünüm___-______X
    Ergonomi___-______X
    Konfor_____X______-
    Ayarama___X______-___(isteğe bağlı ayar seçenekleri kastım)
    Diğer Cihaz_X______-___(diğer cihazlarla uyum ve kordinasyon PULSE'nin 3 5 gömlek üstünde Özellikle cep telefonu ve Tvyi kastediyorum)
    Boyutlar____-______X
    Titreşim____-______X
    Basslar____X______-___(çok az fark olmasada PX5 daha iyi gibi)
    Mikrofon___-_______X___(PX5 de mikrofon sökülüyordu ama kabaydı. Pulse bunu çömüş gibi ama netlik olayı asıl belirleyici. Pulseden emin değilim hala)
    F/P_______-_______X___(Fiyat performams olayında PULSE 2 3 kat daha avantajlı)
    Sarj/Pil___X_______-____(PX5'in pilli olması bence çok büyük avantaj geliyor)

Genel itibariyle PULSE insanı memnun edecek özelliklere sahip. 500 Tl'ye PX5 mi 300 Tl'ye PULSE mi kesinlikle PULSE derim. Ama aynı şart ve fiyat durumunda kesinlikle PULSE PX5'den bence daha iyi değil.

İNCELEME Playstation 3 PULSE Wireless Stereo 7.1 Headset - Elite Edition  İNCELEME Playstation 3 PULSE Wireless Stereo 7.1 Headset - Elite Edition  İNCELEME Playstation 3 PULSE Wireless Stereo 7.1 Headset - Elite Edition  İNCELEME Playstation 3 PULSE Wireless Stereo 7.1 Headset - Elite Edition  İNCELEME Playstation 3 PULSE Wireless Stereo 7.1 Headset - Elite Edition  İNCELEME Playstation 3 PULSE Wireless Stereo 7.1 Headset - Elite Edition

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmysterious -- 2 Şubat 2013; 22:01:58 >

• İnceleme için teşekkür ederim. Benimde takip ettiğim bir ürün. Yukarıda detaylı açıklamışsınız fakat merak ettiğim Samsung Tv iyi verim alamadınız mı yoksa ses hiç mi vermiyor? Benim tv de Samsung 32c650
  • quote:

Orijinalden alıntı: tidus

İnceleme için teşekkür ederim. Benimde takip ettiğim bir ürün. Yukarıda detaylı açıklamışsınız fakat merak ettiğim Samsung Tv iyi verim alamadınız mı yoksa ses hiç mi vermiyor? Benim tv de Samsung 32c650

Benim Tv LE40C750 seninkinden daha üst model olması lazım evet hiç ses gelmedi. Sanırım driver yüklemesi lazım oda tvde mümkün değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkun.t

Kutu içinden Kulaklık, algılayıcı, mobile cihazlar (Ps Vita resmedilerek kast ediliyor) için bağlantı kablosu, kullanma kitapçığı çıkıyor. Şarj kablosu çıkmaması dez avantajı bence Kulaklığı Xperia Neo kulaklığım da kullanamadım mikrofon çalışıyor ama telefon konuşmasından da Mp3 çaldığında da ses gelmiyor.

Ben hem vitada hem ps3'te kullanabileceğim bir kulaklık arıyorum. Ürünü nereden satın aldınız.

Amazonun çıkardığı fiyat ektedir. Gümrük masrafı 0 gözüküyor. 75 euro'nun üstü olduğu gibi gümrüğe tabiidir. Gümrük masrafını amazon mu ödüyor?

--------

Ben aşağıdaki ürünü düşündüm fakat vitada kullanılmıyor diye biliyorum.

http://urun.gittigidiyor.com/video-oyun-konsol/playstation-3-wireless-stereo-kulaklik-7-1-sony-65812072

edit : vita desteği yok.http://psvita-forum.com/topic/508-ps3-71-headset-on-the-vita/

Teşekkürler.

Hocam Amazon konusunu bilmiyorum yanlış bilgilendirme yapmış olmayayım. Amazondan gelen ürün eğer gümrükte takılırsa %18 (avrupa birliği ülkeleri) Diğer tüm ülkelerden gelen ürünler %20 vergiye tabidir. Ufakda bir masrafları olması lazım extradan.

Orada Amazonun kasteddiği şeyin biz vergi almıyoruz şeklinde olduğunu düşünüyorum yoksa Türkiye'nin vergisine karışmazlar diye düşünüyorum yinede sen bir ara araştır. Ben Hong Kong menşeli bir firmadan aldım bunu belirteyim. Ürüne hediye yazdırdım İçerik Oyuncak Tutarda 10$ yazmışlar. Tabi buda bir risk kutu fazla büyük değildi diye açıp bakma gereği duymamışlar. Böyle yazdırmakda bir garanti değil bunu başta belirteyim.

Alacaklar için bekleme süresi bayağı uzun onun dışında bir sorun çıkmadı. İki ay içinde 1'den fazla sipariş vermemeye 1 Yıl içindede 5'den fazla sipariş vermemek gerekiyor. Yoksa ticari hükmüne geçiyor her ne alırsanız alın. Ve aldığını ürün tutarı kargo hariç 75 € veya 96 $'ı geçmemesi gerekiyor

• Hayırlı olsun öncelikle, güle güle kullanın.
    Bu kulaklıkla diğer SONY PS3 Wireless 7.1 fark tam olarak nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi al6atross -- 2 Kasım 2012; 11:42:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: albatrosshigh

Hayırlı olsun öncelikle, güle güle kullanın.

Hocam basslar geliştirilmiş ve basslara eşlik eden bir titreşim sistemi geliştirilmiş. Önceki versiyonuna sahip değildim ama yoktu böyle bir sistem bildiğim. Uzanan bir mikrofonu da yok artık. Görünüm ergonomik olarak geliştirilmiş. Hada hafif daha kibar bir yapısı var.

En önemli ayrıcalığı Psvita için uyumlu olması sanırım PSPlerede uyuyormuş. Yabancı formlardan birinde rastladım.

Ha şöyleki 2side iş görür mutlaka ama her zaman yeni olan daha iyidir mantığı vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmysterious

quote:

Hocam basslar geliştirilmiş ve basslara eşlik eden bir titreşim sistemi geliştirilmiş. Önceki versiyonuna sahip değildim ama yoktu böyle bir sistem bildiğim. Uzanan bir mikrofonu da yok artık. Görünüm ergonomik olarak geliştirilmiş. Hada hafif daha kibar bir yapısı var.

En önemli ayrıcalığı Psvita için uyumlu olması sanırım PSPlerede uyuyormuş. Yabancı formlardan birinde rastladım.

Ha şöyleki 2side iş görür mutlaka ama her zaman yeni olan daha iyidir mantığı vardır.

Anladım teşekkür ederim. PSVita için uyumluluk özelliği güzelmiş.

• quote:

quote:

quote:

Anladım teşekkür ederim. PSVita için uyumluluk özelliği güzelmiş.

Valla arkadaşlar benim en hoşuma giden özelliği basslara eşlik eden titreşim özelliği

• inceleme için sağol, güle güle kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vincent Hanna

inceleme için sağol, güle güle kullan.

Teşekkür ederim daha iyileri daha yeni versiyonları sizlerin olsun
  • elinize sağlık. lakin dikkat çekmek istediğim bir yer var. ps3 te 7.1 ses desteği alamazsınız. Zira 7.1 desteklemiyor. 5.1 dolby ve 5.1 dts desteği var .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Vincent Hanna

inceleme için sağol, güle güle kullan.

Teşekkür ederim daha iyileri daha yeni versiyonları sizlerin olsun

dostum 360 derece olayı nasıl??tam olarak yansıtıyormu??

iyi inceleme olmuşbu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: hata_I

elinize sağlık. lakin dikkat çekmek istediğim bir yer var. ps3 te 7.1 ses desteği alamazsınız. Zira 7.1 desteklemiyor. 5.1 dolby ve 5.1 dts desteği var .

Ali hocam valla kulaklık üzerindeki bilgilerden yola çıkarak yapılmış yorumlar. Sanal 7+1'le 5+1'i ayırt edecek kulaklara sahip olduğumu çok da düşünmüyorum işin samimi olmak gerekirse. Çünkü bunlar aynı hoparlörden gelen farklı teknik ve tınılardaki sesler. Gerçek 5 veya 7+1de sesin geldiği yöne özel bir hoperlör atanmış onu ayırt etmemek mümkün değil zaten. Bence kulaklık olarak 4 yön tam olarak hissettirsin gerisi birazda kaliteli ne sesi oldun, eeee olmuşken basslarıda fark yaptırsın kafi.

Ama PX5'i sana sattığıma pişman olmadım dersem yalan söylerim. Tekrardan iyi günlerde kullanman dileğiyle....

• quote:

Orijinalden alıntı: turkopol

Hocam şunu belirteyim dediğim gibi tek hoperlörden alınan sesi çeşitli teknolojilerle 5+1 ve 7+1 ses yapmaya çalışıyorlar.

Şimdi çeşitli sesleri dinledim;

http://www.youtube.com/watch?v=aw_XLvXF1nM&noredirect=1

http://www.youtube.com/watch?v=A4KYoQKAnoE&feature=related

Tabi gerçek DTS THX farklı şeyler ama halikopter etrafında dolaşıyor gibi kesinlikle hissediyorsun. Sol kulağından başlıyor başının arkada tarafından yüzüne tarafa geliyor ses. Bence çok çok başarılı ama bir ses uzmanı için basit kalabilir. Ben kendi çapında ufak bir oyun fanatiğiğim o kadar.

• quote:

quote:

Hocam şunu belirteyim dediğim gibi tek hoperlörden alınan sesi çeşitli teknolojilerle 5+1 ve 7+1 ses yapmaya çalışıyorlar.

Şimdi çeşitli sesleri dinledim;

http://www.youtube.com/watch?v=aw_XLvXF1nM&noredirect=1

http://www.youtube.com/watch?v=A4KYoQKAnoE&feature=related

Tabi gerçek DTS THX farklı şeyler ama halikopter etrafında dolaşıyor gibi kesinlikle hissediyorsun. Sol kulağından başlıyor başının arkada tarafından yüzüne tarafa geliyor ses. Bence çok çok başarılı ama bir ses uzmanı için basit kalabilir. Ben kendi çapında ufak bir oyun fanatiğiğim o kadar.

dostum bende dss ve dss 2 yi karşılaştırma imkanı buldum

benm demek istediğim şu..mesela yukardaki helikopter örneğinden bahsetmişsin onu örnek veriyim..dss 2 net bir şekilde helikopterin sesini üst taraftan yani yukardan geldiğini kaliteli şekilde veriyor..fakat ilk versiyon dss te üst sesleri yani bu tür sesleri bu kadar net ayırt edemiyordum..bu kulaklıkta nasıl bu olay

• Siparişi hangi siteden verdin ? Bende almayı düşünüyorum bir tane ya... 40 TL'ye dandik birşey aldım şimdilik. Önceki versiyonu sipariş vermiştim fakat sonra iptal ettim.

Bunu alırım kredi kartım gelince
  • quote:

benm demek istediğim şu..mesela yukardaki helikopter örneğinden bahsetmişsin onu örnek veriyim..dss 2 net bir şekilde helikopterin sesini üst taraftan yani yukardan geldiğini kaliteli şekilde veriyor..fakat ilk versiyon dss te üst sesleri yani bu tür sesleri bu kadar net ayırt edemiyordum..bu kulaklıkta nasıl bu olay

Valla önceki versiyon yoktu bende. Dediğim için çok tatminkar geldi bana. Ama şunu dieyim şuan 2 saat oturupda oyun oynayamadım hala. Tabi kullanıma bağlı olarak aksilikleri veya güzellikleri ortaya çıkacaktır.

Tepeden gelen sesler konusunda o kadar deneyimim olmadı. Senin dediğini duymak için tepemin üstünden geçen bir halikopter sesine ihtiyaç var ama öyle bir ses aradım bulamadım.

Oyunlara tepeden ses gelme konusuna rastlarsam görüşlerimi yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheMarjinaLs

Siparişi hangi siteden verdin ? Bende almayı düşünüyorum bir tane ya... 40 TL'ye dandik birşey aldım şimdilik. Önceki versiyonu sipariş vermiştim fakat sonra iptal ettim.

Bunu alırım kredi kartım gelince

Hocam Hong Kong menseeli bir siteden aldım Marioo128'den.
  • arkadaslar ürünü bende kullanıyorum ben inceleme koyamamıstım arkadasın eline saglık inceleme koymus ürünü bende bi honkgonk lu satıcıdan aldım buyrun linkib http://www.halustore.com/p-560-sony-pulse-wireless-stereo-headset-elite-edition.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: kcelil42

arkadaslar ürünü bende kullanıyorum ben inceleme koyamamıstım arkadasın eline saglık inceleme koymus ürünü bende bi honkgonk lu satıcıdan aldım buyrun linkib http://www.halustore.com/p-560-sony-pulse-wireless-stereo-headset-elite-edition.aspx

Celil hocam diğer konudan sizi hatırlıyorum. Benimde siparişi vermemde ki kişisiniz itiraf edeyim. Diğer konuda arkadaşlar sabırsızlıkla bekliyorlardı sizden bir inceleme ama bayram seyran girdi araya Pasta yapma işiniz bitmedi bir türlü forumdan arkadaşlar belkiyorlar diye ben inceleme yapayım dedim. Bunlar detaylı bir inceleme değil tabiki. Unboxing veya ilk izlenim dersek daha doğru olur. Öğretmen olduğumdan çok fazla şuan kulaklıkla ilgilenemiyorum. Okullarda yoğun bir dönem malum. İlerleyen günlerde videolu bir anlatım yapmayı düşünüyorum. Kulaklığa daha vakıf olduktan sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmysterious -- 2 Şubat 2013; 22:03:15 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.