Şimdi Ara

inca modem adsl kopuyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 512 ye geçtiğimizden beri, bu sorunu bende yaşıyorum...
    benim Modemimde İNCA Router....
  • seninki de ısınmadan mı
  • aynı sorun bende de vardı, sürekli kopuyordu. veri alışverişi yaptıgım halde kopuyordu üstelik, upload yaparkende download yaparkende her zaman kopma oluyordu.

üstteki arkadaşın da söylediği gibi firmware güncellemesi bana çözüm oldu. zoom.un sitesine girin ve 5510A.exe adlı yeni yazılımı yükleyip, modeminizi size verilen cd.den değilde bu yeni yüklediğiniz yazilimla kurun.. ben sorunumdan tamamen kurtuldum, dalgalanma bile olmuyor hiç kopma olmuyor ve 52 kb ile de download yapıyorum. mutlaka bir deneyin.
    quote:

Orjinalden alıntı: bluebee

avukatkemal, aynı sorun bende de var. modem zoom5510 usb, değil mi?

ben de şöyle yapıyorum:şimdi bitcomet'i açıyorum, bitmiş dosyamı çalıştırıp upload yapıyorum. yani sürekli nete bağlı kalsın diye. o zaman kopmalar çok azalıyor. arada yine de gidebiliyor ama. çok cins bir sorun ya. ben de ne yapacağımı şaşırdım. zoom ithalatçısı oluşum'a mail attım, sonuç ne olacak bilemiyorum. ethernetli yeni bir modem almayı düşünüyorum artık.

• quote:

Orjinalden alıntı: KaFFa

aynı sorun bende de vardı, sürekli kopuyordu. veri alışverişi yaptıgım halde kopuyordu üstelik, upload yaparkende download yaparkende her zaman kopma oluyordu.

üstteki arkadaşın da söylediği gibi firmware güncellemesi bana çözüm oldu. zoom.un sitesine girin ve 5510A.exe adlı yeni yazılımı yükleyip, modeminizi size verilen cd.den değilde bu yeni yüklediğiniz yazilimla kurun.. ben sorunumdan tamamen kurtuldum, dalgalanma bile olmuyor hiç kopma olmuyor ve 52 kb ile de download yapıyorum. mutlaka bir deneyin.
    quote:

Orjinalden alıntı: bluebee

avukatkemal, aynı sorun bende de var. modem zoom5510 usb, değil mi?

ben de şöyle yapıyorum:şimdi bitcomet'i açıyorum, bitmiş dosyamı çalıştırıp upload yapıyorum. yani sürekli nete bağlı kalsın diye. o zaman kopmalar çok azalıyor. arada yine de gidebiliyor ama. çok cins bir sorun ya. ben de ne yapacağımı şaşırdım. zoom ithalatçısı oluşum'a mail attım, sonuç ne olacak bilemiyorum. ethernetli yeni bir modem almayı düşünüyorum artık.

arkadaşlar bende bi farklı durum var şu ısınma olayı peki bu kopmanın ısınmayla bi alakası yokmudur. Bu gerçekten garip bir durum o halde nasıl oluyorda düzelme görülüyor kapı açılınca.

• quote:

Orjinalden alıntı: samplus

arkadaşlar bende bi farklı durum var şu ısınma olayı peki bu kopmanın ısınmayla bi alakası yokmudur. Bu gerçekten garip bir durum o halde nasıl oluyorda düzelme görülüyor kapı açılınca.

valla cidden ısınmayla ilgili bir problemse mekaniksel bi durum, ama dediğim gibi aynı sorundan zoom 5510 modem için yeni yazilimi yükleyerek tamamen kurtuldum. Forumdaki birkaç arkadaşta aynı şekilde kurtuldular.

modemin zoom 5510 olsa ısrarla tavsiye ederdim. yinede yardimci olabilir ama firmware güncellemesi yap bakalım düzelecek mi ?
  • linkin adını tam yazabilir misin?
  • quote:

linkin adını tam yazabilir misin?

link.ini veririm tabi ama benim vericeğim link zoom 5510 modem için geçerli. Sanırım senin modemin zoom değil. Eğer sende kendi modeminin eski bir yazilimi mevcutsa, yazılımını güncelleyerek bu dertten kurtulabilirsin. Zira zoom 5510 modemlerde bu şekilde çözüm bulundu :)
  • şu anda sitesine bakıyorum ama elimdeki cd yi belki on defa yükledim sorun düzelmedi
  • quote:

şu anda sitesine bakıyorum ama elimdeki cd yi belki on defa yükledim sorun düzelmedi

sitesine bi bak, senin elindeki cd.den daha günceli vardir belki.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.