Şimdi Ara

''INCA ASTRO 10.1' RK3066 IPS TABLET'' İncelemesi (20.04.2013 Konu Güncellendi) Root Yöntemi eklendi (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.073
Cevap
9
Favori
106.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teknobah

quote:

Orijinalden alıntı: mayn01

Peki cihazda bir sorun olursa ne yapacağız. Bu cihaz hoşuma gitmişti ancak direk yurtdışı kaynaklı gelmesi ve teknik destek olmaması beni ürkütüyor

bir yıl uluslararası garanti var fakat ben pek de bir şey olacağını zannetmiyorum. sonuçta ne olabilir ki?

siz bunu kullanıyor musunuz acaba çünkü ben hala çekimserim. Ama yine de ürünü araştırıyorum bi firmada ithalat alanında staj yapıyorum zaten pek sıkıntı çekmem getirmede ama kullanıcı kitlesi geniş değil bakalım bir kaç güne iyice inceleyip karar veriyim tşekkürler :)

Edit: Aldığınızı şimdi gördüm teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mayn01 -- 16 Şubat 2013; 19:30:10 >

• quote:

quote:

Peki cihazda bir sorun olursa ne yapacağız. Bu cihaz hoşuma gitmişti ancak direk yurtdışı kaynaklı gelmesi ve teknik destek olmaması beni ürkütüyor

bir yıl uluslararası garanti var fakat ben pek de bir şey olacağını zannetmiyorum. sonuçta ne olabilir ki?

Uluslararası garanti, Türkiye'de pek gecerli değil malesef.. Örneğin; asus nexus 7 tabletleri Türkiye'de üç değişik firma ithal ediyor ama, Türkiye Asus servisi her ithal edilene bakmıyor.. Amerika'dan veya Çin'den, bireysel olarak getirilenler için de aynı durum geçerli.. Samsung ve Sony markaları içinde, aynı sorun var.. Adam paralel ithalat samsung televizyon alıyor ama, Sorun olduğunda, Türkiye Samsung servisleri bizim ithalatımız değil deyip, servis desteği vermiyor. Ama kaliteli bir ürünü, Türkiye satış fiyatının yarı fiyatına Yurtdışından getirtebiliyorsanız, garanti çok da önemli değil bence..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: frux

quote:

quote:

Uluslararası garanti, Türkiye'de pek gecerli değil malesef.. Örneğin; asus nexus 7 tabletleri Türkiye'de üç değişik firma ithal ediyor ama, Türkiye Asus servisi her ithal edilene bakmıyor.. Amerika'dan veya Çin'den, bireysel olarak getirilenler için de aynı durum geçerli.. Samsung ve Sony markaları içinde, aynı sorun var.. Adam paralel ithalat samsung televizyon alıyor ama, Sorun olduğunda, Türkiye Samsung servisleri bizim ithalatımız değil deyip, servis desteği vermiyor. Ama kaliteli bir ürünü, Türkiye satış fiyatının yarı fiyatına Yurtdışından getirtebiliyorsanız, garanti çok da önemli değil bence..

+999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999

• hepsiburadanın inca nın astro modelini yelpazeden çıkartmasından sonra astro yü netten alabileceğim başka bir siteler ararken hızlıalın stoklarında astronun olduğunu ve indirimli haline rağmen 600 tl olduğunu gördüm ürüne bakarken hafızasının 16 değil 32 olduğunu farkedince aklıma şu soru geldi acaba hepsiburada da stoklara 32 gb olarak yeniden mi getirecek dedim lakin incanın sitesinde de astro 16 gb olarak geçmekte. şimdi bu durum çok tuaf. hızlıal da neden bu ürünün bu kadar yüksek fiyatta ve bellek 32 gb olarak görünüyor bu konuda bir fikri olan varmı acaba ?
  • herkese selamlar..kızıma inca astro aldım.hb.com dan. 2 günde elime geçti..özellikleri bence ideal.tableti kapatatıp şarja takınca (cep telefonundan alışkanlık işte) açılıyordu.bende bu bir sorunmudur acaba diyip forumu dolaşırken forumdaşlara bilgi vermek mahiyetinde yazıyorum..öncelikle demekki şarja takınca açılıp stand by a geçiyormuş bunu burdan öğrendim şimdi içim rahat..hiç açılmayanlarda varmış:))..
    emsalleri 1500 tl den başlıyor hatta donanım olarak eksikler bile inca ya göre..tablet çok hafif, ekran çok iyi ve kullanışlı, çok hassas ,yanında gelen kalemiyle ekrana dokunmak daha keyifli ve zararsız..ikinci hediye olarakta ekran koruma geliyor ben takmadım direk ekrana dokunarak kullanıyorum..telefonumdaki 4 gb lık mini kartı taktım problrmsiz tanıdı ve işlem yapıyor..kaç gb ta kadar arttırılabilir bilemiyorum..diğer araçlarla bağlantı kabloları beraberinde geliyor..daha denemedim kızımın elinden alamıyorum çünkü..ücretsiz olarak bir sürü oyun yükleyip oynamaya başladı..ilk şarjını akşamdan sabaha kadar yaptık. sabah 2 saatlik kullanımdan sonra %79 a düştü şarj..demekki rahatlıkla aralıksız 6 saat ve üzeri kullanılabilinir..işlemci hızı iyi kilitlenme hiç olmadı umarım olmazda..üzerinde bir sürü program yüklü olarak geliyor zaten internet bağlantısı gayet iyi ve hızlı..modemle 2 oda duvarı arkasından full çekiyor fakat modemden uzaklaştıkça bu çekim azalıyor..nede olsa dizüstü pc değil..açıkçası modemi görmediği yerden dizüstü pc modemi gördü..özetle profosyonel olarak kullanılmıyacaksa her türlü işinizi ve ihtiyacınızı mükemmel karşılıyor..incanın sayfasından tableti kayıt ettiriyorsun..problem yaşarsanız muhatabınız var demektir.ayrıca hepsiburada güvencesi de mevcut tabi.. peşin fiyatına 6 taksit ücretsiz kargo ve 100 tl hediye çekinide düşünürseniz uygun bir seçim olduğu kesin bence..tek handikabı çok kaliteli resim çekmeyebilir (2MP kamera var) oda olsun artık..umarım alacaklara referans olmuştur bu bilgiler..bir problem yaşarsamda buradan sizlere paylaşırım..

• quote:

Orijinalden alıntı: zab-ziro

herkese selamlar..kızıma inca astro aldım.hb.com dan. 2 günde elime geçti..özellikleri bence ideal.tableti kapatatıp şarja takınca (cep telefonundan alışkanlık işte) açılıyordu.bende bu bir sorunmudur acaba diyip forumu dolaşırken forumdaşlara bilgi vermek mahiyetinde yazıyorum..öncelikle demekki şarja takınca açılıp stand by a geçiyormuş bunu burdan öğrendim şimdi içim rahat..hiç açılmayanlarda varmış:))..
    emsalleri 1500 tl den başlıyor hatta donanım olarak eksikler bile inca ya göre..tablet çok hafif, ekran çok iyi ve kullanışlı, çok hassas ,yanında gelen kalemiyle ekrana dokunmak daha keyifli ve zararsız..ikinci hediye olarakta ekran koruma geliyor ben takmadım direk ekrana dokunarak kullanıyorum..telefonumdaki 4 gb lık mini kartı taktım problrmsiz tanıdı ve işlem yapıyor..kaç gb ta kadar arttırılabilir bilemiyorum..diğer araçlarla bağlantı kabloları beraberinde geliyor..daha denemedim kızımın elinden alamıyorum çünkü..ücretsiz olarak bir sürü oyun yükleyip oynamaya başladı..ilk şarjını akşamdan sabaha kadar yaptık. sabah 2 saatlik kullanımdan sonra %79 a düştü şarj..demekki rahatlıkla aralıksız 6 saat ve üzeri kullanılabilinir..işlemci hızı iyi kilitlenme hiç olmadı umarım olmazda..üzerinde bir sürü program yüklü olarak geliyor zaten internet bağlantısı gayet iyi ve hızlı..modemle 2 oda duvarı arkasından full çekiyor fakat modemden uzaklaştıkça bu çekim azalıyor..nede olsa dizüstü pc değil..açıkçası modemi görmediği yerden dizüstü pc modemi gördü..özetle profosyonel olarak kullanılmıyacaksa her türlü işinizi ve ihtiyacınızı mükemmel karşılıyor..incanın sayfasından tableti kayıt ettiriyorsun..problem yaşarsanız muhatabınız var demektir.ayrıca hepsiburada güvencesi de mevcut tabi.. peşin fiyatına 6 taksit ücretsiz kargo ve 100 tl hediye çekinide düşünürseniz uygun bir seçim olduğu kesin bence..tek handikabı çok kaliteli resim çekmeyebilir (2MP kamera var) oda olsun artık..umarım alacaklara referans olmuştur bu bilgiler..bir problem yaşarsamda buradan sizlere paylaşırım..

yorumlarınız için teşekkürler hocam bende alacaktım lakin alacağım günün sabahında ürünü çıkarttılar :S :S şimdi artes ürünlerine bakıyorum :S fakat artesinde HB de ürün çeşidi yok ne yazıkki hızlıala da pek üvenemiyorum ortada kaldım gibi bir şey oldu. ayrıca hızlı alda astroda var ama 600 tl çok ilgnç bir durum 32 gb hafızası olduğu yazıyor.

• indirmli 600 tl...Ne satıyo ki bunlar ..tamam iyi hoş güzel cihazda 550 kurtarmadımı da 600 oldu ? ..Nsıl bir satış politikasıdır bu ?

Ayrıca yukarıdaki msjlarda yazmıitım ...2 adet usb gösteriyor 1 adet usb var cihazda ...32 gb lık farklı versiyon çıkarmadılarsa muhtemeln 16 dır..Alacak arkadaş olursa dikkat etsin bence bu konuya ..
  • facede böyle yazılmış
    İNCA TABLET

ASTRO TABLET PC, TEKNİK ÖZELLİKLERİ

TABLET MODEL ADI ASTRO IT-101H
    MODEL AÇIKLAMA 10.1inch kapasitif Tablet PC
    İŞLEMCİ 1.6 Ghz işlemci Cortex A9 Dual Core
    GRAFİK TÜRÜ Mali-400 Quad Core, Open GL / Open VG
    İŞLETİM SİSTEMİ Android 4.1 Jelly Bean Sistem
    EKRAN 10.1inch dokunmatik 1280×800 IPS çözünürlük
    KAMERA ÖN:2.0MegaPixel ARKA : 2.0MegaPixel
    PİL Li-ion batarya 8000mAh/3.7V
    BOYUTLAR / W x D x H 255*168*9.9mm
    DEPOLAMA ve GENİŞLETME
    RAM (DAHİLİ) Ram: DDR3, 1GB
    HAFIZA 16 GB

hizli alda
    INCA TABLET PC 10.1" (ASTRO IT-101H )
    MODEL AÇIKLAMA 10.1inch Capacitive Tablet PC
    İŞLEMCİ ÇATISI Cortex A9 Dual Core with 1.6Ghz processor
    GRAFİK TÜRÜ Mali400 Quad Core?Open GL/Open VG
    İŞLETİM SİSTEMİ Android 4.1 Jelly Bean System
    EKRAN TÜRÜ 10.1inch 1280*800 IPS PANEL
    CAMERA ÖN?2.0MegaPixel ARKA : 2.0MegaPixel
    PİL TÜRÜ Li-ion battery 8000mAh/3.7V
    Depolama ve Genişletme
    RAM DAHİLİ Ram: DDR3, 1GB
    HAFIZA 32 GB
    HARİCİ BELLEK MicroSD Card Slot (Max to 32GB)
    Giriş / Çıkış Bağlantıları

bence iki versiyon olsa model numarsı aynı ASTRO IT-101H olmazdı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cro@oan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: barisakarsu

daha iyibir tablet önericek varmı beyler

hocam pandawill'den ramos w30 HD alın.

Siz kullanıyormusunuz ? aldınız mı ?

Daha net bilgi verirmisiniz...

ben aldım fakat şu anda kullanmıyorum. tableti bir dostuma sattım.
    daha net bilgi için forumda konusu var onu ziyaret edebilirsiniz.

Forumdaki konuyu biliyorum Hocam ..Şimdi siz XXX alın diyince insan bir açıklama bekliyor... yani kullanmış olursunuz yurtdışından getirmiş olursunuz konuda da cihazın alımı hakkında biraz bilgi paylaşırsınız cihaz hakkında iyi kötü birşeyler yazarsınız o zaman eyvallh ...Ama ne kullandıgınız belli ne nereden nasıl ne şekilde aldıgınız belli ( sizin yorumlarınzda bu bilgiler yok ) cihaz hakkında hiç bilgi yorum yok .. Bu şekilde bir cihaz önermek post kasmakdan öte geçmez ...Kusuruma bakmayın yazdıklarımı yanlışda anlamayın ama aksi bir durum düşünüyorsanız bir açıklama yapın bizlerde sizi anlamaya çalışalım ...

Kısacası şunu demek istiyorum almamaızı istediğiniz cihazı kullandınız madem yazın nedir ne değildir sizi ne kadar memnun etti bilelim bizlerde ona göre karar verelim .. Yurt dışından alımında oluşabilecek sıkıntılar risk nedir prosedür nedir ..siz alışveriş yapmış birisi olarak bu bilgileri paylaşırsanız sevinirim .. Servis olayı nasıl vs ..

Durum hakkında yorumunuzu bekliyorum ..

• quote:

Orijinalden alıntı: alfatime

facede böyle yazılmış
    İNCA TABLET

ASTRO TABLET PC, TEKNİK ÖZELLİKLERİ

TABLET MODEL ADI ASTRO IT-101H
    MODEL AÇIKLAMA 10.1inch kapasitif Tablet PC
    İŞLEMCİ 1.6 Ghz işlemci Cortex A9 Dual Core
    GRAFİK TÜRÜ Mali-400 Quad Core, Open GL / Open VG
    İŞLETİM SİSTEMİ Android 4.1 Jelly Bean Sistem
    EKRAN 10.1inch dokunmatik 1280×800 IPS çözünürlük
    KAMERA ÖN:2.0MegaPixel ARKA : 2.0MegaPixel
    PİL Li-ion batarya 8000mAh/3.7V
    DEPOLAMA ve GENİŞLETME
    RAM (DAHİLİ) Ram: DDR3, 1GB
    HAFIZA 16 GB

hizli alda
    INCA TABLET PC 10.1" (ASTRO IT-101H )
    MODEL AÇIKLAMA 10.1inch Capacitive Tablet PC
    İŞLEMCİ ÇATISI Cortex A9 Dual Core with 1.6Ghz processor
    GRAFİK TÜRÜ Mali400 Quad Core?Open GL/Open VG
    İŞLETİM SİSTEMİ Android 4.1 Jelly Bean System
    EKRAN TÜRÜ 10.1inch 1280*800 IPS PANEL
    CAMERA ÖN?2.0MegaPixel ARKA : 2.0MegaPixel
    PİL TÜRÜ Li-ion battery 8000mAh/3.7V
    Depolama ve Genişletme
    RAM DAHİLİ Ram: DDR3, 1GB
    HAFIZA 32 GB
    HARİCİ BELLEK MicroSD Card Slot (Max to 32GB)
    Giriş / Çıkış Bağlantıları

bence iki versiyon olsa model numarsı aynı ASTRO IT-101H olmazdı

face sayfalarını hiç sormayın hocam ben ürün hakkında ilk ögrdüğüm sıralar bilgi alma adına bir soru sormuştum lakin cevap vermediler. yine HB ürünü yelpazaden çıkartınca bu kez de önce yine faceden sordum ama yine cevap vermediler bunun üzerine HB yi aradım forum olarak yazmamı istediler müşteri temsilcisine sorun kısmında sordum stoklarımız sürekli güncellenmekte takin edip dediler bende bunun üzerine ürün, ürün listenizden kalkmış durumda hani ürünü satıyor olsanızda stokda kalmamış olsa anlarımda lakin ürün yok hiç diye cevap verdim bu kezde kullanıcı yorumları bizim için önemli mesajınız gerekli yerlere iletildi diye cevap verdiler :D oldukça saçma bir durum olmakla beraber birde insanın kafasını bulandırıyorlar.

• @cennterr

HB nin onlıne yardım sayfası boot dan öte birşey değil ..
  • quote:

@cennterr

şuan aldatılmış olmanın duysuyla kendimi salak yerine koymuş durumdayım hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: cennterr

quote:

@cennterr

şuan aldatılmış olmanın duysuyla kendimi salak yerine koymuş durumdayım hocam

Yok hocam daha neler para senin keyif senin hangisi işıne geliyorsa ona yönel boşver takma:):)

• TV, media player, PC, tablet gibi elektronik eşyaları almadan önce şu forum okumalar, alış-veriş sitelerinde fiyat karşılaştırmaları yapmalar, forumdaki kardeşlerimizden kullanıcı yorumları almalar... Sanırım işin en güzel yanlarından biri bu benim için Açıkçası, hemen bi mağazaya girip almak bu heyecanı vermez
  • arkadaşlar astro tabletin ekranın tam ortasında beyaz bir leke var..başta sorun etmedim ama tablete her baktığımda gözüm o naktaya takılıyor...siz olsanız iade edermiydiniz. ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergun8691

arkadaşlar astro tabletin ekranın tam ortasında beyaz bir leke var..başta sorun etmedim ama tablete her baktığımda gözüm o naktaya takılıyor...siz olsanız iade edermiydiniz. ne dersiniz?

Hocam bu çok güzel de neredeyse aynı üretimi yapan 4-5 tablet markası var ve hepsinin iyi kötü yanı var. Kullananlara mesaj attığımızda bakıyoruz hepsi az çok aynı tam birinde karar kılarken kötü bir şey çıkıyor hooop gitti dön başa :) 3 gündür şu forumdayım 4 tablet markası değiştirdim hala karar veremedim :) Almak istediğim de piyasada yok :)
  • valla insan bu forumda tablet uzmanı olur..ben astroyu kamerası dışında beğendim ama o leke gerçekten facia..alacak arkadaşlarada manilik vermek istemiyorum ama tekrar astro alırmıyım biraz zor..
  • quote:

quote:

arkadaşlar astro tabletin ekranın tam ortasında beyaz bir leke var..başta sorun etmedim ama tablete her baktığımda gözüm o naktaya takılıyor...siz olsanız iade edermiydiniz. ne dersiniz?

Hocam bu çok güzel de neredeyse aynı üretimi yapan 4-5 tablet markası var ve hepsinin iyi kötü yanı var. Kullananlara mesaj attığımızda bakıyoruz hepsi az çok aynı tam birinde karar kılarken kötü bir şey çıkıyor hooop gitti dön başa :) 3 gündür şu forumdayım 4 tablet markası değiştirdim hala karar veremedim :) Almak istediğim de piyasada yok :)

hocam cube ürünlrei ile ilgileniyor musunuz ? ben astronun kaldırılmasından sonra cube ugt30 gt ürününe sardım iyice. aşırı bir şekilde video incelemesi yapılmış lakin hepsi yabancı ama kaliteli videolar insama bir çok şeyi gösteriyor. ama kafamı karıştıran bir şey var nerecen alacağımı bilmiyorm türkiye distiribütöreünden mi alsam yoka bir internet sitesinden mi alsam karar veremiyorum :S :S

hocam sizce ilgilendiğiniz ürünleri yazarsanız benim için çok iyi olur açıkçası.

linkler : :

http://www.51cube.com.tr/urun/2-cube_u30gt_10.1_inc.html

http://www.ucuzcity.com/asp/product/26579/Cube-U30GT-10-1-inc-10-1-inc-IPS-ekran-Dual-Core-CPU-Quad-Core-GPU-16Gb-1280x800-Beyaz-Renk

aslında şu ürünede bazen gözüm kaymakta :S

http://www.ucuzcity.com/asp/product/25693/Artes-9-7-ARTES-D9702-IPS2-16GB-Bluetooth-Android-4-1-JellyBean-KILIF

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cennterr -- 17 Şubat 2013; 12:54:52 >

• Ben şu an 1 hafta daha bekleyip Incanın distribütörü ile görüşeceğim eğer 500-550 arasına inerse düşünmeden alırım. Ben pek anlamıyorum bunlardan ama hem biraz karşılaştırmayla hem de kullananların yorumlarına göre Inca Astro aslında Artes D9702 nin bir benzeri. Ekranı daha büyük 50 tl daha fazla.

Şu an Artes D9702, Inca Astro ve Ramos W30 HD ile ilgileniyorum. Ramos donanım olarak hepsinden iyi gibi ancak sadece yurtdışında satılıyor bu sizin için sorun değilse ve Inca yı beklemicekseniz Ramos u öneririm bir kaç arkadaş ile görüştüm gerçekten iyi. Pandawill.com dan alabilirsiniz güvenilir bir siteymiş ve herkes oradan alıyor ama fark olarak Ramos alırsanız nakit ödersiniz Incada taksit imkanı oluyor :)

Ben bu hafta içinde karar vereceğim bakalım hatta Philips Shibuya bile aldım sırf tablet için :)
  • quote:

7 gunluk sure dolmadan hemen iade edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.