Şimdi Ara

İmei numarası sıfırlandı yardım ! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
596
Cevap
3
Favori
46.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ultimatetnctr

Bence bu dediğin yol mantiksiz.
    Bu iş deneme yanılma yöntemiyle olmaz.
    Yarısını ordan yarısını diğerinden olmaz.
    Farz edelim öyle yaptın diyelim. Eksik veya fazla yazılan bir koddan bile telefonun brick olma ihtimali var.
    Elindeki backuplarin tam icerigini bilemiyorsunki. Sadece imeiler üzerine bu kodlar yazılmamış. Çünkü backuplarin boyutları bana çok büyük geldi. Eksik veya fazla yazılan bir kod diğer sistem dosyalarinida zarar verebilir. Ve telefon bir daha hiç acilmayabilir.

Geri dön dedğinde backup ( device İd ) dışında bir yeri değiştirmez. EN kötü abuk subuk karakterler yada gene '0' olur imei.
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3g3nt
    Geri dön dedğinde backup ( device İd ) dışında bir yeri değiştirmez. EN kötü abuk subuk karakterler yada gene '0' olur imei.

Dostum seninki imei ne oldu.
  • aşağıda yazdığım maddelerden herhangi birini uygulamadığı halde imeisi silinen var mı?
    1- clockworkmod yüklemek
    2- herhangi bir yöntemle root olmak
    3- bir kez ya da daha fazla custom rom yüklemek

imei silinmesinin bu üç maddeden biriyle bağlantısı olabilir mi acaba?
  • Daha önce birçok kez custom rom yükledim hiçbirşey olmadı. huaweinin romu yükledim telefon pert
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Daha önce birçok kez custom rom yükledim hiçbirşey olmadı. huaweinin romu yükledim telefon pert

Hocam orjinal güncellemede hangi, recovery dosyasını kullandınız?
  • quote:

quote:

Daha önce birçok kez custom rom yükledim hiçbirşey olmadı. huaweinin romu yükledim telefon pert

orjinal rom otomatik yükleniyor recovery kullanmıyoruz ki. Ben yüklerken miui rom ve Cwm son sürüm vardı
  • quote:

quote:

quote:

orjinal rom otomatik yükleniyor recovery kullanmıyoruz ki. Ben yüklerken miui rom ve Cwm son sürüm vardı

Peki eski yüklü olan recovery dosyası ne işe yarıyordu? Değiştirmiş olduğun?
    Otamatik diye birşey yok.
    Herkez burada hata yapıyor.
    Miuinin çıkardığı recoveryler orjinal güncellemeyede izin veriyor ancak, sorunlu oluyor.
    Huawei romlarını hazırlarken miuinin recovery dosyasına göre romlarını hazırlamıyor. Kendi orjinal recovery dosyasına göre romlarını hazırlıyor.
    Orjinal romu kurarken orjinal recovery dosyasını kullansaydınız eminimki telefonunuz sorunsuz çalışacaktı.

Düzeltme: recoveryden kastım, CWM dir. Gerçi iki isimde kullanılmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultimatetnctr -- 11 Aralık 2011; 21:08:34 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Herkez burada hata yapılıyor.
    Miuinin çıkardığı recoveryler orjinal güncellemeyede izin veriyor ancak, sorunlu oluyor.
    Huawei romlarını hazırlarken miuinin recovery dosyasına göre romlarını hazırlamıyor. Kendi orjinal recovery dosyasına göre romlarını hazırlıyor.
    Orjinal romu kurarken orjinal recovery dosyasını kullansaydınız eminimki telefonunuz sorunsuz çalışacaktı.

Düzeltme: recoveryden kastım, CWM dir. Gerçi ikiside kullanılmaktadır.

iyi de cwm üstüne 2.2 yi defalarca kurdu millet sorun olmadı. Ayrıca bende sorun yüklerken çıkmadı. Düzgün yükledim(bu noktada zaten cwm den eser kalmıyor) bir süre kullandım da. telefon bir süre sonra sapıttı. Restart ettim açılışta mavi ekran geldi. 2.3 ü tekrar kurunca gitti.

• Ben telefonda miui varken 2.3 e geçtim hiçbir sorun yoktu imei sağlamdı. Hafıza kartını tanımayınca telefondan format atayım dedim. Formatın bitmesini beklerken telefon birden kapandı ve mavi ekran hatasıyla karşılaştım, pembe ekrandayken bilgisayara bağladığımda sürücü bomboştu rastgele biryerden bulduğum dosyaları attım ve telefonu açtığımda imei uçmuştu. Artık imei yalama oldu ne zaman rom yüklesem sıfırlanıyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Herkez burada hata yapılıyor.

Düzeltme: recoveryden kastım, CWM dir. Gerçi ikiside kullanılmaktadır.

iyi de cwm üstüne 2.2 yi defalarca kurdu millet sorun olmadı. Ayrıca bende sorun yüklerken çıkmadı. Düzgün yükledim(bu noktada zaten cwm den eser kalmıyor) bir süre kullandım da. telefon bir süre sonra sapıttı. Restart ettim açılışta mavi ekran geldi. 2.3 ü tekrar kurunca gitti.

Aslında en önemlisini söylemeyi unuttum. Beta sürümlerinin hepsi sorunlu. Ben bunu bütün sitelerde dile getirdim. Full sürümü bekleyin.
    Birde orjinal recovery olayına lütfen biraz sıcak bakalım. Inanin çok etkisi var. Ki bunu samsung telefonlarından biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: axt

aşağıda yazdığım maddelerden herhangi birini uygulamadığı halde imeisi silinen var mı?
    1- clockworkmod yüklemek
    2- herhangi bir yöntemle root olmak
    3- bir kez ya da daha fazla custom rom yüklemek

imei silinmesinin bu üç maddeden biriyle bağlantısı olabilir mi acaba?

ben. sadece 2.3 beta yükledim ve 1 gün sorunsuz kullandım. sd kartı tanımıyordu. onu tanıtıcam diye yaklaşık 6-7 kere aç kapa yapmak zorunda kaldım. son defasında mavi ekran verdi. sonra 3-5 aç kapadan sonra açıldı ve haatı görüyordu(avea yazıyordu). 3g ile internete bağlandım. arama yapmaya çalıştığımda gümledi. imei ye bi baktım 0. aç kapa düzelir belki dedim(amma aç kapa yaptın ha) bu sefer 3g ilede bağlanamadım. hat tamamen gitti. çekmesine çekiyor ama sadece acil aramalar yazıyor.

• Geçmiş olsun benim IMEI de benzer şekilde uçmuştu.

Konuyu anlatan uzun bir açıklama ile telefonu 8.12 tarihinde KVKya verdim bakalım ne olacak...

Bu sorunu yaşayan arkadaşlar hemen servise verirsek belki kullanıcıya fatura kesmezler.

Ben aşağıdaki dilekçeyi verdim ve kabuldeki arkadaş hepsini forma detaylı olarak yazdı... (ilk 2 problem benim tele özgüydü)

Sayın Servis Yetkilisi,
    Problemler :
    1- Ses telefon alındığı günden beri karşı tarafa boğuk veya kesik gidiyor.
    2- Huawei’nin HiSuite programı ile gerekli sürücüleri yüklememe ve 5 farklı bilgisayar, 2 farklı işletim sistemi denememe rağmen (usb debugging açık) telefon bilgisayara bağlanamıyor.
    3- Bu problemlere çözüm olması ümidi ile Huawei sitesinde yayınlanan Yazılım Güncellemeyi kurduktan sonra Hafıza kartında takılmalar yaşadım ve IMEI silindi. Telefon hat alamıyor.
    Yukarıdaki problemlerin garanti kapsamında düzeltilmesi için gereğini rica ederim.
    Saygılarımla

• Biraz evvel KVK dan mesaj geldi 347.34 TL istiyorlar anakart değişimi için.

Servisi aradım, durumu tekrar izah ettim, durumu tekrar değerlendireceklerini söylediler. Eğer Huawei den yazılı bir onay alabilirseniz işiniz kolay olur dediler. Huawei ye tekrar yazıyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35MMUTLU35

Biraz evvel KVK dan mesaj geldi 347.34 TL istiyorlar anakart değişimi için.

Servisi aradım, durumu tekrar izah ettim, durumu tekrar değerlendireceklerini söylediler. Eğer Huawei den yazılı bir onay alabilirseniz işiniz kolay olur dediler. Huawei ye tekrar yazıyorum....

Huawei ye gönderdiğin mailin bi kopyasını versen. YADA SABIT BI MAIL YAZSAK HERKES AYNI MAILI GONDERSE FAYDALI OLUR BENCE

Benimde imei gitti. Yaptığım tek işlem sadece huawei sitesinden 2.3 sürümünü indirip yüklemek oldu. Başka herhangi birşey yüklemedim herhangi bi rom veye garanti dışı bırakacak bi işlem yapmadım.

Telefonu 1 -2 gün sorunsuz kullandım. Sonra hafıza kartını görmedi ve telefon ekranı kendi kendine hareket etmeye menüler arasında dolaşmaya başladı. Bende telefonu Kapatıp açtım karsıma mor yada pembe bi ekran geldi. 15 20 dakika bekledim bi işlem yok. Tekrar restart yaptım yine mor ekran ve işlem yok.

Power ses + - tuşlarını kullanarak tel açtım yeniden kurulum yaptım tel açıldı. Ama bi baktım imei gitmiş hafıza kartı okumuyor. Bu sefer menuden fabrika ayarlarına geri dön yaptım. şimdi hafıza kartını okuyo fakat imei yine yok.

2.2yi yükleyip tekrar deneyecem olmadı. servise gönderecem.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemka2008

quote:

Orijinalden alıntı: 35MMUTLU35

Biraz evvel KVK dan mesaj geldi 347.34 TL istiyorlar anakart değişimi için.

Huawei ye gönderdiğin mailin bi kopyasını versen. YADA SABIT BI MAIL YAZSAK HERKES AYNI MAILI GONDERSE FAYDALI OLUR BENCE

Benimde imei gitti. Yaptığım tek işlem sadece huawei sitesinden 2.3 sürümünü indirip yüklemek oldu. Başka herhangi birşey yüklemedim herhangi bi rom veye garanti dışı bırakacak bi işlem yapmadım.

Telefonu 1 -2 gün sorunsuz kullandım. Sonra hafıza kartını görmedi ve telefon ekranı kendi kendine hareket etmeye menüler arasında dolaşmaya başladı. Bende telefonu Kapatıp açtım karsıma mor yada pembe bi ekran geldi. 15 20 dakika bekledim bi işlem yok. Tekrar restart yaptım yine mor ekran ve işlem yok.

Power ses + - tuşlarını kullanarak tel açtım yeniden kurulum yaptım tel açıldı. Ama bi baktım imei gitmiş hafıza kartı okumuyor. Bu sefer menuden fabrika ayarlarına geri dön yaptım. şimdi hafıza kartını okuyo fakat imei yine yok.

2.2yi yükleyip tekrar deneyecem olmadı. servise gönderecem.

valla 1 hafta önce mail attım ses soluk yok. cevap alan biri paylaşsa işlem tamam.

• Attığım mail aşağıdaki şekilde :

Dear Mr./Mrs.
    After upgrading my software with U8800V100R001C00B517G001(Beta1.0)(Overseas Normal)(Gingerbread) from your site, my telephone did not see the microSD card, and it created blue screen when I tried to format it. After restoring the software, my IMEI was gone.
    I gave it to KVK technical service, official service of Huawei in Turkey.
    The service tracking number is 1101007881.
    They ask for 347 TL which is 190 USD for mainboard change.
    I called them and they say if you can get an e-mail or written paper from Huawei accepting this situation we can help.
    Could you please send an e-mail explaining that this is not a user error, it is an software error.

Thank you
  • Bu arada KVK ya bu arızanın Huawei sitesindeki güncellemeden kaynaklandığını, bu güncellemeye yapan kişilerin IMEI numaraları sıfırlanarak KVKya geleceklerini bir çözüm üretmeleri gerektiğini söylediğimde henüz böyle bir şikayet almadıklarını söylediler.
    IMEIsi sıfırlanan arkadaşlar, nasıl olsa kendi kendine düzelmiyor, bir an önce KVKya cihazlarını ulaştırsalar, topluca bastırsak...
  • Benn şikayet var . com a bıle yazmıstım sıkayet maılı atmıstım suan telefonu sattım ama kımse donus yapmadı 15 gun oldu nerdeyse
  • Bu da KVKteknikservis sitesinden yazdığım mail:

Sayın yetkili,
    Huawei marka telefonuma Huawei'nin kendi sitesinde yayınladığı güncellemeyi kurduğum için IMEI numaram silindi. Konu ile ilgili HUAWEI firmasına da mail attım. Internetten takip ettiğim kadarıyla bu durumdan mağdur bir çok kullanıcı var. Bu durumun cihazlarımızı garanti kapsamından çıkarmasını anlayamıyorum. Cihaza 3. kişi/parti bir müdehale olsa haklısınız. Konunun tekrar gözden geçirilmesini ve HUAWEIden görüş istenmesini rica ederim. Mutlaka hatalarını kabul edeceklerdir. Saygılarımla.

Sizler de en azındanhttp://www.kvkteknikservis.com/ adresinden talepde bulunabilirsiniz.

Bakalım dikkate alacaklar mı

• Hocam kaça sattınız?
    Olmadı böyle bir piyasa oluşacak :)
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.