Şimdi Ara

İmei numarası sıfırlandı yardım ! (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
597
Cevap
3
Favori
46.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bunlar telefonlara bakmıyor, maillere cevap yazmıyor.
    yakında olanlar sirkete gidip konuşabilir belki.

huawei tr adres:
    Sanayi Cad. Üntel Sok. Onur Ofis
    Park A1 Blok No:10 PK:34768
    İnkılap, Ümraniye, İstanbul
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35MMUTLU35

Arkadaşlar şimdi aklıma geldi Clockworkmod ile telefonun 2.2 romunun bir yedeğini almıştım.
    Telefon KVK serviste olduğu için deneyemiyorum.
    Clockworkmod yedeğini geri yüklesem IMEI no geri gelir mi?

gelmez hocam
  • yemin ediyorum bu imei sorununu çözen kişi forumda efsane olur yok mu bir baba yiğit benim öyle bir sorunum yok ama (tabi olmayacağının garantisi yok) yazılanları okuyunca çok üzülüyorum neticede b telefonları alanların büyük çoğunluğu daha pahalı telefonlara parası yetmediği için zorlayarak bu telefonu alanlar böyle olunca oldu napalım at yenisi al diyebilecek kişiler değil en azından bir çoğu .
  • ben imei yedeklemenin bir şeye yarayacağını sanmıyorum

yarın göndercem garantiye telefonu tamamen kitledim. açılınca mavi ekran çıkıyor bakalım ne diyecekler
  • telefonun boot bölümüne formata atıp da sonra dosyaları geri kopyalan ve imei sorunu yaşayan arkadaşlar telefonu boot bölümünü önceki dosya sistemiyle aynı şekilde mi formatladınız ? mesela fat32 yada ext3, ext4 ntfs vs. gibi orjinal halinde hangi dosya sistemi varsa aynı dosya sistemiyle i formatladığıızı da kontrol edin. (konudaki tüm mesajları okuyamadım zamanım olmadı kusura bakmayın)
  • benim imeil gitmişti 1 ay önce 1 aydır kvk servisiylen uğraşıyorum ama boş sallamıyorlar umurlarında değil 350 kağıt isted,ler belkide anakartı değişeçekler ama bunun bir çözümü vardır muhakak adamlar herşeyi inceliyorlar bakıyorlar ben büsürü yalan attım ama nafile adamlar güncelleme yapmışsın diyorlar haketten yapmışım walla:)) ama inanmazlar hayatta garanti kapsamasına almaları lazımdı bunu öle bişe olsaydı bu magdur arkadaşlarımız rahatlardı bende dahil bakalım ne olaçak telefonu servisten geri istedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara duman

yemin ediyorum bu imei sorununu çözen kişi forumda efsane olur yok mu bir baba yiğit benim öyle bir sorunum yok ama (tabi olmayacağının garantisi yok) yazılanları okuyunca çok üzülüyorum neticede b telefonları alanların büyük çoğunluğu daha pahalı telefonlara parası yetmediği için zorlayarak bu telefonu alanlar böyle olunca oldu napalım at yenisi al diyebilecek kişiler değil en azından bir çoğu .

Ben çözdüm :) ben efsaneyim Atıyorum daha çözemedim. Ucuz 100 150 liralık başka android telefon alacam bozuk mozuk onun imei iyi basacam. başka yolu yok sanırım.

AMA BU ÇİN FİRMASI ÇOK ŞEY KAYBEDECEK SORUNLARI OKUYANLAR BU TELEFONU ALMAYACAK.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi l3g3nt -- 15 Aralık 2011; 22:24:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: l3g3nt

quote:

Orijinalden alıntı: kara duman

yemin ediyorum bu imei sorununu çözen kişi forumda efsane olur yok mu bir baba yiğit benim öyle bir sorunum yok ama (tabi olmayacağının garantisi yok) yazılanları okuyunca çok üzülüyorum neticede b telefonları alanların büyük çoğunluğu daha pahalı telefonlara parası yetmediği için zorlayarak bu telefonu alanlar böyle olunca oldu napalım at yenisi al diyebilecek kişiler değil en azından bir çoğu .

Ben çözdüm :) ben efsaneyim Atıyorum daha çözemedim. Ucuz 100 150 liralık başka android telefon alacam bozuk mozuk onun imei iyi basacam. başka yolu yok sanırım.

AMA BU ÇİN FİRMASI ÇOK ŞEY KAYBEDECEK SORUNLARI OKUYANLAR BU TELEFONU ALMAYACAK.

heyt ney çözdün mü? hemen pm pm

edit:ayıptır ya sevinmiştim valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi itachi84 -- 14 Aralık 2011; 22:26:46 >

• http://a1112.hizliresim.com/s/g/13py1.jpg

Sesimizi duyurmak için böyle bir şey hazırladım. Ne kadar çok paylaşırsak sesimizi o kadar çok duyurabiliriz diye düşünüyorum arkadaşlar. Facebookta herkeze açık şekilde paylaşırsanız daha etkili olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Visam Lord -- 14 Aralık 2011; 23:44:44 >
  • güzel olmuş eline sağlık :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Visam Lord

http://a1112.hizliresim.com/s/g/13py1.jpg

Sesimizi duyurmak için böyle bir şey hazırladım. Ne kadar çok paylaşırsak sesimizi o kadar çok duyurabiliriz diye düşünüyorum arkadaşlar. Facebookta herkeze açık şekilde paylaşırsanız daha etkili olacaktır.

Eline sağlık güzel olmuş ben facede paylaştım
    http://www.facebook.com/pages/Huawei-Ideos-X5-U8800-ROMPrograms/188492061213818
     İmei numarası sıfırlandı yardım !

İmei numarası sıfırlandı yardım !

• bu fotoyu ilgili yöneticilere yollamak lazım.. ben de sinan kuş a mail attım ama geri dönüş olmadı... son çare tüketici heyeti ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: antibiotic1907

bu fotoyu ilgili yöneticilere yollamak lazım.. ben de sinan kuş a mail attım ama geri dönüş olmadı... son çare tüketici heyeti ...

Arkadaşlar biraz dişinizi gösterin 350 lira isteyince he tamam diyip durumu kabullenmeyin. Fazladan para koparmaya çalışıyor olabilirler.

Sormanız gereken sorular:

-Telefon neden garanti kapsamı dışında? Bunun yasal dayanağını da isteyin. Yazılım güncellemesi garanti kapsamı dışına çıkarır diye bir madde yok.
    -Diğer telefonlarda Imei yüklemesi yapılabiliyorken neden bu cihaz için neden anakart değişikliği gerekiyor?
    -Telefonun 4 de 3 ü fiyata tamir fiyatı istemenin size yeni telefon satalım demekten farkı ne? Siz satıcı mısınız yoksa teknik servis mi?
    -Normalde garanti kapsamına girmesi gereken cihazın tamirini bedavaya getirip parayı bizden fazladan almadığınızı nerden bileceğiz?
    -Burda hatanın üreticide olduğunu belirtin çünkü durum 3.parti herhangi bir romdan değil huaweinin kendi web sayfasında yayınladığı romdan kaynaklanmıştır.

Son olarak olayı tüketici hakem heyetine taşıyacağınızı bildirin. Haklarınızın farkında olduğunuzu bilsinler. Biraz çirkef olun. En azından bunla uğraşılmaz diyebilirler.

• Visam Lord'a teşekkürler,
    Resmi ekleyip aşağıdaki maili yine sinan.kus a ve mobile@huawei.com'a yolladım.

Bastıralım arkaşlar

Dear Huawei,
    As you know, some users have lost their IMEI because of the ROM update downloaded from Huawei site.
    We cannot get any response from Huawei Turkey, either by e-mail or telephone.
    The official technical service offers mainboard change with a cost of 185 USD.
    We will ask for our guarantee rights via local courts and organize internet propaganda.
    We hope Huwaie Company could do some help solving this issue.

Best Regards
    Mete MUTLU
  • quote:

Orijinalden alıntı:sim1

imei'leri sıfırlananların incelemeleri için paylaşılmıştır. çözüm ve risk kendilerine aittir....
    http://android.modaco.com/topic/337340-update-zte-imei-flash-tool-for-imei-all-0-machine/
    http://www.jau.cc/
    umarım faydası olur.

Rom konusunda böyle birşey paylaşılmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wéndigo -- 15 Aralık 2011; 9:04:47 >

• Bu yontemi denemistim ben. com olarak gorunmuyordu yanlis hatrlamiyorsam. bunun disinda baska programlarda denedim ama nafile
  • huaweinin face sayfasinda emrah karacamin iletisini begenip yorum yapin arkadaslar ,belki sesimizi duyarlar
  • imei numarasi silinenlere gecmis olsun oncelikle.

bundan sonra ayni durumla karsilasmamak icin huawei basligina cok dikkat cekecek ve sabit sekilde uyari tarzinda bir konu eklenmesi icin talep iletirseniz iyi olur. ozellikle onceki telefonu duz ve standart olup rom, kernel vs konularina cok uzak kisilerin sirf forumda anlatilmis diye bilmeden rom yukleme isine girismesi sonucunda imei numarasini kaybetmeleri uzucu. bilincli kullanicilar hic degilse yaptiklari isin sonucunda olacaklarin farkinda.

imei numrasi silinenlerin mesajlarina bakarsaniz genellikle custom cwm varken orjinal rom yuklmeye calisirken olusmus gibi duruyor. buna ve imei backup almaya dikkat edilse yeter. baska durumda yapacak pek bi sey yok zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: positroN

imei numarasi silinenlere gecmis olsun oncelikle.

bundan sonra ayni durumla karsilasmamak icin huawei basligina cok dikkat cekecek ve sabit sekilde uyari tarzinda bir konu eklenmesi icin talep iletirseniz iyi olur. ozellikle onceki telefonu duz ve standart olup rom, kernel vs konularina cok uzak kisilerin sirf forumda anlatilmis diye bilmeden rom yukleme isine girismesi sonucunda imei numarasini kaybetmeleri uzucu. bilincli kullanicilar hic degilse yaptiklari isin sonucunda olacaklarin farkinda.

imei numrasi silinenlerin mesajlarina bakarsaniz genellikle custom cwm varken orjinal rom yuklmeye calisirken olusmus gibi duruyor. buna ve imei backup almaya dikkat edilse yeter. baska durumda yapacak pek bi sey yok zaten.

hocam imei backup'ı tam olarak nasıl yapacaz,bi sürü program var,

forumda bi ara güzel anlatılmış konusu vardı,onu bulamıyorum

• Arkadaşlar KVK Teknikservisden biraz evvel onarım bedelini onaylamam için mail geldi. Tabiki onaylamayacağım. Ancak onlara attığım mailde sahibinden.com sitesine bakarlarsa IMEIsi silinen arkadaşların telefonlarını satmaya çalıştıklarından, bu hatanın Huwaei sitesinin yayınladığı hatalı güncellemeden kaynaklanan genel bir problem olduğunu yazmıştım. Benden yükleme yaptığım siteyi sormuşlar. Şimdi cevap yazıyorum ve hatalı güncellemenin linkini gönderiyorum. Umarım incelerler ve kullanıcı hatası olmadığını kabul ederler.

Sizden ricam bu problemi yaşayan arkadaşların zaman kaybetmeden KVKya başvurmaları ve onarım ücretini kabul etmemeleri.

Bu iş kafamın tasını attırdı. Eğer garantiden onarım yapmazlarsa Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım ve her türlü internet ortamında bu rezilliği duyurmaya devam edeceğim.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.