Şimdi Ara

IMEI no ile Garanti süresi sorgulama ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
3
Favori
488.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkdaşlar ben 2008 yazında izmit carrefourdan 6300 aldım.şimdi ekranda bi problem var.fakat fatura da garanti belgeside kayıp. imei numarasıyla garantiden yararlanabilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bincitr

arkdaşlar ben 2008 yazında izmit carrefourdan 6300 aldım.şimdi ekranda bi problem var.fakat fatura da garanti belgeside kayıp. imei numarasıyla garantiden yararlanabilirmiyim?

%100 de %100 hatta %1000 %1000 faydalanabilirsin. Kim, fatura ve garanti belgesi olmasi gerekli diyorsa yanlis biliyor. Cok cok iyi bildigim bir kou bu. Sadece imei numarasindan gorebiliyor servis ve istesenizde gozlerine soksanizda hayir fatura lazim degil vermeyin diyorlar.Internetten online kalan garanti suresine bakilamiyor.Olay boyledir.
  • arkadaşlar ben sayısız kvk lı veya gempalı 2 el ürün aldım içlerinden bir kaçı arıza yapınca yetkili servise götürdüm ne fatura nede garanti belgesi soruluyor yalnız garanti süresinde çelişki olursa fatura soruyor
  • IMEI Durum
    357xxxxxxxxxxx IMEI NUMARASI KAYITLI
    Kaynak: İthalat yoluyla kaydedilen IMEI
    Sorgulama Tarihi: 09.05.2010
    IMEI numarası kayıtlı olup, herhangi bir işlem yapmanız gerekmemektedir.

Bu sorgulama bilgilendirme amaçlıdır, kesinleşmiş kayıt anlamına gelmemekte olup ispat hukuku açısından geçerliliği bulunmamaktadır.

Marka Model Bilgisi
    Ūretici: Samsung Korea - Pazar adı: SGH-J700

Bu sorgulama GSM Association dan alınan veriler ūzerinden yapılmakta olup sadece bilgilendirme amaçlıdır, kesinleşmiş kayıt anlamına gelmemekte olup ispat hukuku açısından geçerliliği bulunmamaktadır.

Arkadaslar samsung cihazim bozuldu ogrenci oldugum icin fatura yok yanimda cihazi imei yoluyla baktim kayitli zaten hic gafantiye gitmedi daha ve bir yili var bilgime gore garantisi. Nasil garantiye verebilirim. En yakjn bayiye gidip imei nosu ile teslim etsem olur mu baska birsey isterler mi tlf uzerime kayitli bu arada.

• bende nokia e66 model telefon aldım telefonun icinde nokia a.ş garantilidir yazıo telefonun üretim tarıhı 10,2009 yani 6-7 ay once uretılmiş ve kvknın sitesinde garantısı gorunmuyor ama diğer sitede gorunuyor.telefondada ufak bir sorun var napmayılım sızce garantısı varmıdır aldıgım arkadaş 5-6 ay once aldıgını soyluyor.direk nokiayamı yoksa kvkyamı gotursem?
  • 2 gün önce gold bilgisayarın sitesinden 5530 aldım club nokia ya götürdüm tele baktırdım tel orjinal diyor fakat arıza yaptığında garanti dışında dediler dedim nasıl olur bu garantili faturalı arkadasında made in nokia yazıor dedi club nokia da garantisi olmaz ücretli servis verebiliriz dediler saçmalıyorlar sanırım bilgisi olan arkadaş var mı acaba bu konu hakkında?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thengir

2 gün önce gold bilgisayarın sitesinden 5530 aldım club nokia ya götürdüm tele baktırdım tel orjinal diyor fakat arıza yaptığında garanti dışında dediler dedim nasıl olur bu garantili faturalı arkadasında made in nokia yazıor dedi club nokia da garantisi olmaz ücretli servis verebiliriz dediler saçmalıyorlar sanırım bilgisi olan arkadaş var mı acaba bu konu hakkında?

aldığın telefon büyük ihtimalle paralel ithalat o yüzden öyle demişlerdir içinen türkiyeye getirten firmanın kartı garanti belgesi falan çıkmadımı o firmaya göndericeksin telefonunu diğer servisler paralı bakar nokia kom a.ş yazması lazımdı arkasında kvk teleservice genpa arızalara bakar

• quote:

Orijinalden alıntı: onururgu

quote:

Orijinalden alıntı: thengir

2 gün önce gold bilgisayarın sitesinden 5530 aldım club nokia ya götürdüm tele baktırdım tel orjinal diyor fakat arıza yaptığında garanti dışında dediler dedim nasıl olur bu garantili faturalı arkadasında made in nokia yazıor dedi club nokia da garantisi olmaz ücretli servis verebiliriz dediler saçmalıyorlar sanırım bilgisi olan arkadaş var mı acaba bu konu hakkında?

aldığın telefon büyük ihtimalle paralel ithalat o yüzden öyle demişlerdir içinen türkiyeye getirten firmanın kartı garanti belgesi falan çıkmadımı o firmaya göndericeksin telefonunu diğer servisler paralı bakar nokia kom a.ş yazması lazımdı arkasında kvk teleservice genpa arızalara bakar

Garanti belgesi falan var nokia destek hattından aradılar dediğin igibi pralel ithalatmış gold bilgisayar mail attım onlarda dünya elektronik üzerinden garantili dediler.
    kvk ve genpa ibaresi zaten yok direk dünya elektronik üzerinden garantili dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thengir -- 14 Mayıs 2010; 11:57:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: drmmr

http://formtakibi.kvk.com/BlueForm.asp

http://www.kvk.com.tr/ImeiNoSorgulama.asp

Tebrikler hocam. Yukarda birde öyle sorgulayabileceğimiz bir yer yok diyorlar. Sallamak bedeva araştırmak yok

• Arkadaşlar ,Nokia model cep telefonlarında her Teknik servisin garanti durumunu sorguladığı özel bir ekranı vardır. burada cihazın ülkeye giriş tarihi baz alınarak o tarihin üzerine 25 ay koyularak garanti süresi hesaplanır..Eger siz telefonunuzu bu süre içinde servise götürdüğünüz taktirde sizden kesinlikle hiç bir şekilde garanti belgesi ya da fatura isteme gibi bir lüksleri yok !!! Gerek yok çünkü... durum bu olupta mutlaka istenmekte ise ya size gıcık kaptılar ya da işi bilmemekteler. bu durumda direkt Nokia müşteri hizmetlerini arayın ve durumu bildirin onlar gerekeni yaparlar. Ancak diyelim siz telefonu ülkeye girdikten 6 say sonra aldınız ve ekranlarına baktıklarında garanti gözükmemekte demekte o zaman işte fatura şart olmakta Garanti Belgesi de değil Mutlaka FATURA istemekteler sizden...

fATURAYI garanti süresi zarfında sadece güvenlik kodunuzu unuttu iseniz isterler aksi taktirde istemezler kesinlikle..

Bilgilerinize..

• quote:

Orijinalden alıntı: drmmr

http://formtakibi.kvk.com/BlueForm.asp

http://www.kvk.com.tr/ImeiNoSorgulama.asp

Bu konudaki bu 2 Link çok işe yarar teşekkürler paylaşım için

• mesajım bulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

Müşteri hizmetlerini aradım GENPA ile konuştum. Garantili olup olmadığı görülüyormuş fakat bir arıza yaptığında tamir görmesi için imzalı kaşeli garanti belgesi ve faturasının olması gerekiyormuş. Aksi takdirde garanti görmez dedi.

Genpa'ya o kadar telefon götürdüm. Ne garanti belgesi ne fatura istedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sT.curSe

quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

Müşteri hizmetlerini aradım GENPA ile konuştum. Garantili olup olmadığı görülüyormuş fakat bir arıza yaptığında tamir görmesi için imzalı kaşeli garanti belgesi ve faturasının olması gerekiyormuş. Aksi takdirde garanti görmez dedi.

Genpa'ya o kadar telefon götürdüm. Ne garanti belgesi ne fatura istedi.

Evet. Daha önce nokia telefon verdim 3defa. hiçbir şekilde fatura taebi istemiyorlar ki 1 ay önce iphone 3G 8GB değiştirdiler. sıfır cihaz aldım yine fatura talebinde bulunmadılar.
  • Bu konuyu yukarıda tutmak lazım sürekli
  • arkadaşlar ben de ikinci el blackberry bold 9000 aldım. cihazı 1 hafta kullandım ve kapandı açılmıyor. kvk d.bakır servisine götürdüm. serviste imei sorgulaması yaptılar cihazın 2008 üretimi olduğu için faturasını getirmem istendi. mağaza satış tarihini bilmedikleri için son 3 ay kala cihazın faturasını istiyorlarmış cihazın bana saçma geldi. sonuçta 2008 in 1 de bile alınmış olsa bu cihaz 2010 un 31 ine kadar garantili sayılmazmı? lütfen yardım...
  • arkadaşlar ben bitane e72 aldım garanti belgesi yok adam bana dedi arkasında nokia aş garantisi yazıyor dedi sordur bunu garantisi yoksa geri getir dedi kvk a imei ile sorglyrm kvk satışı olmuyan cihaz diyor arkasında yazan doğrumudur nokıa aş garantisi yazıyor ltfen msj atın biligsi olan arkadaşlar
  • Arkadaşlar internetten 2.el telefon almak için birisiyle anlaştım ama malum milleti kazıklamak için ne dümenler dönderiyorlar bende onun için alacağım telefonun IMEI numarasını aldım şimdi ben bu IMEI numarasından telefonun herhangi bir tamir görüp görmediğini öğrenebilirmiyim telefonun garantisi devam ediyor. Nokia servisine gitsem bana bu bilgileri verirler mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KMLGR

Arkadaşlar internetten 2.el telefon almak için birisiyle anlaştım ama malum milleti kazıklamak için ne dümenler dönderiyorlar bende onun için alacağım telefonun IMEI numarasını aldım şimdi ben bu IMEI numarasından telefonun herhangi bir tamir görüp görmediğini öğrenebilirmiyim telefonun garantisi devam ediyor. Nokia servisine gitsem bana bu bilgileri verirler mi ?

kvk nın sitesine gir,teknik servis cihaz takibi nden sorgula daha önce kaydı varsa çıkması lazım,diğer servislerede bak genpa teleservice,hepsinden sorgula.
  • quote:

Orijinalden alıntı: papurcu

quote:

Orijinalden alıntı: KMLGR

Arkadaşlar internetten 2.el telefon almak için birisiyle anlaştım ama malum milleti kazıklamak için ne dümenler dönderiyorlar bende onun için alacağım telefonun IMEI numarasını aldım şimdi ben bu IMEI numarasından telefonun herhangi bir tamir görüp görmediğini öğrenebilirmiyim telefonun garantisi devam ediyor. Nokia servisine gitsem bana bu bilgileri verirler mi ?

kvk nın sitesine gir,teknik servis cihaz takibi nden sorgula daha önce kaydı varsa çıkması lazım,diğer servislerede bak genpa teleservice,hepsinden sorgula.

Hepsinde sorgulattım sadece KVK da Garanti Dahili diyor başka bilgi vermiyor ne yazık ki

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.