Şimdi Ara

*IMEI KAYDI hakkında bakınız.(ANA KONU) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
5
Favori
54.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kandac

Başımız ağrımasın inşallah bu konudan.

benim de kayıtlı yazıyordu sonra onay bekliyor yazısı geldi

bu olay şöyle oluyor sen kayıt yaptığın anda ankarada btk da onaylanana kadar geçici bi kayıt altına alıyosun telefonu onaylandıktan sonra tam olarak kayıt altına alınmış oluyor
  • Şimdilik problem yok yani?
  • Benim yeni ipadde böyle bir yazı yazmazken şimdi aynısı yazıyor. Yaklaşık 1.5 ay önce Amerikan alıp forumdan güvenilir bir arkadaşa kayıt ettirmiştim. Sanırım bu uygulamadan dolayı biraz geriye dönük bir inceleme yapılıyor. Bakalım hayırlısı.
  • Benim telefon kayıt ettirildikten 3 ay sonra bireysel başvuru sorgulama kısmında onay bekliyor yazısı onaylandı şekline dönüşmüştü. Yani evrakların kontrol edilmesi 3 ayı bulabiliyor.
  • bende imuratk ile kayıt ettirdim 4.ayda kayıt dısı telefon mesajı geldi imuratkyi aradım açtı telefonu 3 ay daha oldu hala onay bekliyor yazıyor bakalım..
  • IMEI SORGULAMA
    IMEI : 013xxxxxxxxxxx
    Durumu : IMEI numarası kayıtlı
    Kaynak : İthalat yoluyla kaydedilen IMEI
    Üretici : Üretici: Apple
    Pazar Adı: iPhone 4S (A1387) Model Bilgileri: iPhone 4S (A1387)
  • bırde bıreysel sorgulama yaparmısınıs orda ne yasıyor acaba?
  • IMEI :
    Durumu : IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır
    Kaynak : Yolcu beraberi kaydedilen cihaz
    Üretici : Üretici: Apple

Kayit 5 ay once gibi yapilmisti, kaydim dusmustu, tekrar kayit yapildi 2-3 hafta once suan boyle
  • şuan cogu kısınınkı boyle sanırım btk nekadar sacma bı sıstemle yonetıyor cıhasları kapancksa kapansın bı cıhasın ıncelemesı 3 ay surermı hıc ya
  • nisan ayında kaydettirmiştim ben de iphone'u.

o zaman kayıtlı yazıyordu şimdi bende de aynı sizin ki gibi yazıyor herhangi bir uyarı falan gelmedi bilmiyorum durum nedir.
  • 15 hazirandan sonraki düzenleme sebebiyle böyle yazıyor , evraklar onaylanana kadar gitmez bu yazır , ancak 3-4 ayda onaylanması gerçekten saçma.
  • İmei sorgulamaDa bende böyle yazıyor

IMEI SORGULAMA

IMEI :   xxxxxxxxxxxxxxx
    Durumu :   IMEI numarası kayıtlı
    Kaynak :  Yolcu beraberi kaydedilen cihaz
    �retici :  Üretici: Apple
    Sorgulama Tarihi 27.06.12

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bireyseldede böyle yazıyor

BİREYSEL BAŞVURU SORGULAMA
    Takip No   IMEI   Sonuç  
     Xxxxxxxx  xxxxxxxxxxxxxxx Onaylandı
    Bende hiçbir sorun gözükmüyor Allah'a şükür

• ücretli kayıt yaptırdığıma bin pişman oldum, benim tavsiyem biarz daha bekleyip tanıdık birine yaptırın, benim kayıttan düşecek diye ödüm kopuyor
  • Benim telefon dün kayıttan düştü 3 ay tam kullandım :) ve tanıdık birine kayıt ettirdik yabancıda değil yani sildirme gibi bir ihtimal yok ama yinede kayıt dışı oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: cana-cana

Benim telefon dün kayıttan düştü 3 ay tam kullandım :) ve tanıdık birine kayıt ettirdik yabancıda değil yani sildirme gibi bir ihtimal yok ama yinede kayıt dışı oldu

eski kaydi sildirttiniz mi mi peki yeni kayit yaptirmadan once yoksa direk yapiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: omer_Faruk.

Bireyseldede böyle yazıyor

BİREYSEL BAŞVURU SORGULAMA
    Takip No   IMEI   Sonuç  
     Xxxxxxxx  xxxxxxxxxxxxxxx Onaylandı
    Bende hiçbir sorun gözükmüyor Allah'a şükür

sizin kayit onaylanmis sikinti yasamassiniz artik gozunuz aydin:)

• quote:

Orijinalden alıntı: omere

quote:

Orijinalden alıntı: cana-cana

Benim telefon dün kayıttan düştü 3 ay tam kullandım :) ve tanıdık birine kayıt ettirdik yabancıda değil yani sildirme gibi bir ihtimal yok ama yinede kayıt dışı oldu

eski kaydi sildirttiniz mi mi peki yeni kayit yaptirmadan once yoksa direk yapiliyor mu?

Daha önce o pasaporta hiç kayıt olmamıştı sıfır pasaport diyim size :) O pasaport ile Umre ye gitti bi akrabam aldık pasaportu kayıt ettirdik imei sorguladıgımda kayıtlı diyordu 3 ayda hatta daha fazla süre kullandım ama dün ne olduysa bi anda şebeke gitti internete girdim bi baktım kayıt dışı yazıyor tim bayisina gittim anlattım derdimi çünkü Turkcell de kayıt yaptırmıştık kayıt yaptırdıgınız bayiye gidin dediler pasaport ile birlikte haftasonu gidilicek onu bekliyoruz bakalım ne olacak inşallah sorun çıkartmazlar.

• Bende Almanya'dan Iphone 4s getirmiştim. Nisan ayında AVEA aracılığıyla pasaporta kayıt işlemini yaptırdık. Geçtiğimiz cuma günü telefona mesaj geldi cihazınız kayıtsızdır 1 hafta içinde kapatılacaktır diye. Önce Avea Müşteri Hizmetleriyle irtibata geçtim ancak ordan bi sonuç çıkmadı. Daha sonra BTK ile görüştüm ordan belgeleriniz elimize ulaşmadı dediler. Dün kaydı yaptırdığım AVEA Bayii'ne gittim durumu anlattım benden önce gelen bicok insan oldugunu yeni yasayla birlikte belgelerin tekrar incelendiğini pasaportun fotokopisi çekildiğinde çıkmayan yada siyah görünen bi kısım olduğunda bu şekilde kıllık yaptıklarını belirttiler. Hatta ordaki görevli yetkili bilgisayardan benim belgelerimin BTK'ya ulaştığına dair olan yazıyı gösterdi. Bunun üstüne pasaportun fotokopisini tekrardan çektik BTK'ya gönderilmek üzere. Ancak bu işlemlerden 1-2 saat sonra telefonum kapanıverdi. Servis yok uyarısı alıyorum sürekli demek ki kayıttan düştü. 2-3 gün sonra BTK'ya ulaşır yeni belgeler demişlerdi. Beklemedeyiz artık 2-3 gün yapacak bişey yok..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.