Şimdi Ara

IMDB nasıl kullanılır? İlgili her soru ve cevap (ANA KONU) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
10
Favori
28.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yararlı bir konu. Bu arada resim eklemenin pro üyelik gerektirmesi olayı kötü yahu. Yerli film ve dizilerimize bakıyorum hep resimsiz leş gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Yararlı bir konu. Bu arada resim eklemenin pro üyelik gerektirmesi olayı kötü yahu. Yerli film ve dizilerimize bakıyorum hep resimsiz leş gibi.

"Bence para toplayalım aramızda, birimiz üyelik alsın, hepimize şifreyi dağıtsın, güzel güzel, barış ve huzur içinde..." derdim ama pek gönüllü çıkmaz sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Legion

quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Yararlı bir konu. Bu arada resim eklemenin pro üyelik gerektirmesi olayı kötü yahu. Yerli film ve dizilerimize bakıyorum hep resimsiz leş gibi.

"Bence para toplayalım aramızda, birimiz üyelik alsın, hepimize şifreyi dağıtsın, güzel güzel, barış ve huzur içinde..." derdim ama pek gönüllü çıkmaz sanırım.

Valla çok bir şey yok kredi kartım olsa 1 aylık falan alır resim manyağı yapardım en HD'sinden. Hangi yerli yapıma baksam ne afiş var ne de kadrodakilerden herhangi birinin resmi. Birileri şu sinema yapımcılarımıza yönetmenlerimize oyuncularımıza IMDb denen siteyi duyursun.

• smyrna kullanıcısına yanıt
    Hocam watchlist olayı tam olarak ne oluyor izlemek istediğimiz filmlerimi seçmiş oluyoruz yoksa izlediğimiz filmlerimi seçmiş oluyoruz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanblue3455

Hocam watchlist olayı tam olarak ne oluyor izlemek istediğimiz filmlerimi seçmiş oluyoruz yoksa izlediğimiz filmlerimi seçmiş oluyoruz?

Watchlist izlemek istediğin filmler için kullanılır.İzlediğin filmlere puan veriyorsan otomatik olarak ratings listesine eklenir.Yada izlediğin filmler için kendin liste yapıp ekleyebilirsin kendi listemden örnek veriyim :)
    http://www.imdb.com/list/ls008803605/
    http://www.imdb.com/list/ls073188502/

• Castìel kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ettim :)
  • Merhabalar,

Filmleri listeye eklemek için watchlist'e veya küçük bi ok yardımıyla kendi oluşturduğumuz listeye ekleyebiliyoruz. Peki ünlüleri oluşturduğumuz listeye nasıl ekleyebiliriz? Telefondan bunu yapabiliyorum fakat bilgisayarda nasıl oluyor hala bulabilmiş değilim...
  • The-Zbeedy kullanıcısına yanıt
    http://www.imdb.com/list/create

People 'ı seçin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: last_uk

http://www.imdb.com/list/create

People 'ı seçin.

Hocam people tarzında tanımlı bir listem mevcut fakat bilgisayardan herhangi bir oyuncunun sayfasına girdiğimde bu oyuncuyu o listeye nasıl ekleyebilirim bunu bulamadım. Telefondan bu işlemi gerçekleştirebiliyorum imdb ios uygulamasından fakat bilgisayarda profili açtığımda nasıl listeye ekleyeceğimi göremiyorum :(

@last_uk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The-Zbeedy -- 12 Nisan 2015; 11:00:09 >

• The-Zbeedy kullanıcısına yanıt
    evet normal sitede yok o özellik.
  • last_uk kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, mobilde yapıp normal sitede yapılmamasının çok akıllıca bir sebebi olmalı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The-Zbeedy -- 17 Nisan 2015; 17:49:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smyrna

IMDb de nasıl nick değişimi yapılıyor ?
  • Imdb ana sayfasındayken sağ taraftan isim ve soy ismimizin bulunduğu sekmeden "your profile" linkine tıklıyoruz. Quick Links bölümünden "your account" kısmına giriyoruz. Karşımıza çıkan Personal Information bölümünden ise "change your Imdb ID" linkine girerek önce hesabımızın şifresini hemen altına da girmek istediğimiz kullanıcı adımızı yazıp onaylıyoruz. Böylece kullanıcı adımız değişmiş oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smyrna

Imdb ana sayfasındayken sağ taraftan isim ve soy ismimizin bulunduğu sekmeden "your profile" linkine tıklıyoruz. Quick Links bölümünden "your account" kısmına giriyoruz. Karşımıza çıkan Personal Information bölümünden ise "change your Imdb ID" linkine girerek önce hesabımızın şifresini hemen altına da girmek istediğimiz kullanıcı adımızı yazıp onaylıyoruz. Böylece kullanıcı adımız değişmiş oluyor.

THX M8

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • smyrna kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.Benim sorum bir filmle ilgili keyword ekleyebilirmiyim ve filmin konusunda değişijlik yapabilirmiyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tumblrdeli kullanıcısına yanıt
    Konusunu değiştirmek istediğimiz filme giriyoruz. Yukarıdaki sekmelerden MORE tıklıyoruz ve bir alt bölüm açılıyor. Orada STORYLINE başlığının altında PLOT SUMMARY linkine giriyoruz. EDIT PAGE butonuna tıklıyoruz ve konusunu değiştirmek istediğimiz filmin 2 adet bölümü karşımıza çıkıyor. PLOT OUTLINE hikayenin konusunun ana hatlarını bize verir, PLOT SUMMARIES ise kısa özet gösterir. İkisini veya hangisini coverlamak istiyorsak karşısındaki kutu listesinden CORRECT/DELETE yani DÜZELT/SİL seçeneğini seçip CONTİNUE butonuna tıklıyoruz. Karşımıza düzenleme yapacağımız metin geldi. ACTION kısmından düzenleme yapmak istiyorsak CORRECT seçeneğini seçip CHECK THESE UPDATES butonuna basıyoruz ve düzenleme yapacağımız metin aktif duruma geliyor. Burada düzenleme yapıp BY kısmına da kim tarafından yazıldığını -mesela isim yazmak istemiyorsanız Anonymous diyebilirsiniz- belirterek tekrar CHECK THESE UPDATES butonuna tıklayarak kontrol ekranına yönlendiriliyoruz. Burada Imdb kendince bir kontrol yapıyor. Eğer hatalı yazım görürse otomatik düzelterek yazdığın metni karşına getiriyor. Her şey tamamsa SAVE FOR LATER diyoruz ve güncelleme kaydediliyor.

Keywords ekleme konusu da yine STORYLINE kısmında yer alıyor. PLOT KEYWORDS linkine tıklıyoruz. Burada filmin türünü değiştirebileceğimiz kısım da sunuluyor. Keywords eklemek için karşısındaki kutu listesinden mesela ADD 5 ITEMS yani 5 kelime eklemek istiyoruz. Tıkladıktan sonra karşımıza 5 kutucuk geliyor. Kelimelerimizi girdikten sonra CHECK THESE UPDATES diyoruz ve kelimeye onay verildiyse yeşil yanıyor. Ardından SUBMIT THESE UPDATES diyerek anahtar kelimemizi girmiş oluyoruz. Imdb kısa bir süre sonra kelimeyi filme gireceğini belirten yazıyla karşımıza çıkıyor.

• Bütün yabancı oyuncuların liste şeklinde isimleri mevcut mu
  • IMDB'de 7 aydır üyeyim. Oylarımın geçerli olup olmadığı konusunda kararsızım. Mesela benden önce 100 kişinin oyladığı bir film benden sonra 101 kişi olması gerekirken hala 100 kişi gözüküyor. Bu kafama takıldı. Acaba geç mi işliyor?
  • de4ThAnqeL kullanıcısına yanıt
    Anlık olarak işlemiyor, biraz daha geç işleniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • imdb yi artık takip etmiyorum.Çok fazla fanboy var hele son zamanlarda bütün çıkan dc ve marvel filmleri 8 den aşağı almıyor şaka gibi.Hepsi ayrı bir şahaeser miş te haberimiz yokmuş..En fazla 5.5-6 alacak filmler 8-8.5 larda geziyor.. Metacritic gibi bir site varken gerek yok imdb ye.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.