Şimdi Ara

IMAX mi, Real D 3D mi yoksa Xpand 3D mi? Nokta Koyuldu :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
5
Favori
29.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xpand'da gözlükler çok koyu gösteriyor, diğer teknolojileri denemedim ama Xpand'dan daha kötü olamazlar herhalde.
  • Bende Imax izlemedim ama Xpand ve Real3D arasında Real3D derim
  • yalnız devamlı 3d izlemek hem beyni hem de gözü acaip yoruyor ve zarar veriyor. bunu unutmayalım...
  • beyler ölümyadigarları2'yi izlemeye gidicem de baktım hiç bir yerde altyazı yok o dublaj nedir öyle ya iğrenç ötesi onun için altyazı olarka bi beylikdüzü migros var bana yakın ona gideceğim ama bi 2d var bide xpand3d sizce hangisine gidiyim ? para önemli değil ama xpand öyle film zevkimi rezil edecekse direk 2d'ye girer çıkarız yani ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvrenCCC

yalnız devamlı 3d izlemek hem beyni hem de gözü acaip yoruyor ve zarar veriyor. bunu unutmayalım...

evet ya filmden çıkınca başım acayip dönüyordu sarhoş gibi yürüyordum resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: theformul

beyler ölümyadigarları2'yi izlemeye gidicem de baktım hiç bir yerde altyazı yok o dublaj nedir öyle ya iğrenç ötesi onun için altyazı olarka bi beylikdüzü migros var bana yakın ona gideceğim ama bi 2d var bide xpand3d sizce hangisine gidiyim ? para önemli değil ama xpand öyle film zevkimi rezil edecekse direk 2d'ye girer çıkarız yani ?

beyler şuna bi cevap verseniz birazdan gidicem ? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: VeRMİNaaRD

quote:

yalnız devamlı 3d izlemek hem beyni hem de gözü acaip yoruyor ve zarar veriyor. bunu unutmayalım...

Kesinlikle aynısı oldu bide gözlük burnu rahatsız ediyor o yüzden sinir etti beni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cr7_35

quote:

quote:

Kesinlikle aynısı oldu bide gözlük burnu rahatsız ediyor o yüzden sinir etti beni.

beni 3d pek sarmıyor zaten. rahatsızlık verici. en güzeli 720p yada 1080p bluray dts. yanına da güzel bir home theather sistemi ve mkv media player

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cr7_35

quote:

quote:

beni 3d pek sarmıyor zaten. rahatsızlık verici. en güzeli 720p yada 1080p bluray dts. yanına da güzel bir home theather sistemi ve mkv media player

Yalnız benim izledigim XPanD'dı.IMAX'ı denemek lazım İzmirde xpand vardı hep.

• IMAZ XMAX farketmez hocam. hepsi gözü öper...
  • hele benim gibi gözlüklüyseniz gözlük üstüne gözlük daha da mahvediyor adamı
  • Ben Harry Potter'ın son filmine 13'ünde Cevahir'deki Real D 3D sinemada girdim, şimdi bir kere de İstinye Park'taki IMAX 3D'ye gitmeyi düşünüyorum. Aradaki farklar nasıldır, İstinye güzel midir falan bir görüş belirten olursa çok sevinirim.
  • tövbe ettim daha da xpand e para vermem bildiğin karanlık izliyoruz filmleri..
    Bursa ya Real3D ya da IMAX gelme ihtimali var mı ?
  • İlk izlediğim 3D film Xpand 3D ile oldu ki herkes ağzı açık izlerken ben gözlüklerinin ortasına parmağımı koyduğumda acaba neden görüntü 2D ye dönüyor diye bir araştırma içindeydim..Xpand 3D ile beklediğim 3D tadını alamadım sadece ekrandaki nesnelerin bize doğru uzandığını söyleyebilirim diğer 3D formlarının nasıl olduğunu ise ancak izlediğimde anlayabileceğim için şu anda xpand'i tavsiye etmiyorum.
  • IMAX > Real D 3D > Xpand 3D
  • Ufak bir hort olucak ama sonuçta Google aramalarında aramalarında çıkıyor. Merak edenler olabilir.

Türkiye'de iki şehirde olduğu için IMAX 3D'yi saymıyorum. Öncelikle söylemeliyim ki evimize olan yakınlığı dolayısıyla en çok Xpand3D'ye gittim.

Xpand3D
    Gözlüğünün içinde pil olduğu için müthiş ağırdır. Çoğu kişinin burnunda sorun yaratır, bu yüzden filme tam olarak odaklanamazsınız. Hatta bir süre sonra "Lanet olsun içine" diyip gözlüğü çıkartarak oynayabilirsiniz.
    Gözlüğün kaşlarınızın ortasına denk gelen kısmındaki kızılötesi alıcı, salondaki vericinin yayına başlamasıyla aktif olur ve zaten siyah olan camı iyice karartır.
    Türkiye'de bir çok salonda maliyetten kaçmak için gümüş perde kullanılmaması gibi sorunlar ile bu durum iyice çığırından çıkar.

Real D 3D
    Real D, Sony'nin geliştirdiği bir 3D çözümü. Gözlüğü Rayban Warfarer gibidir, plastik ve hafiftir. Ucuz üretim olması sebebiyle başka bir kişinin kullandığı gözlüğü takmazsınız. Xpand'den en büyük farkıda ışığı kısmaması ve gözlüğünün hafif olması sebebiyle burnu rahatsız etmemesidir.

Bu kadar fazla yorum yapılmış ama aslında bu iki teknoloji arasında kullanım rahatlığı dışında neredeyse hiç bir fark yok. Farkı oluşturan etmenler salon ve filmdir. Salon ne kadar kaliteli projektör ve perde kullanırsa, kullandığı çözüm kadar iyileşir.
    Türkiye'de Real D 3D bir tek Cinebonuslarda olduğu için Türkiye'de bu teknoloji daha temiz kullanılmaktadır. Fakat Xpand'i önüne gelen her salon alabildiği için bir çoğu gümüş perde bile kullanmaz ve rezalet görüntü sunar.
    Filmler ise ikiye ayrılır:
    1-3D Kamerayla çekilenler -Örnek: Avatar-
    2-Sonradan 3D'ye çevrilenler -Örnek: Harry Potter Deathly Hallows Part 2-
    Tahmin edeceğiniz üzere baştan itibaren 3D kamerayla çekilenler sonradan 3D'ye çevrilenleri pis ezer. 3D kamera ile çekim henüz yönetmenler tarafından çok tercih edilmediği için stüdyolar biraz daha para tırtıklamak açısından sonradan 3D'ye çeviriyorlar.

• Arakdaşlar bu wrath of the titans filmi için afişinde 3d ve imax 3d diyor.3d dediği real d 3d mi?
    Bu arada imax için teknoloji türkiyede yok demişiniz ama başka yerde var mı bilmiyorum ama istinyedeki imax'i sevmiştim ben avatar'ı izlediğimde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroyer333 -- 2 Nisan 2012; 12:06:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: destroyer333

Arakdaşlar bu wrath of the titans filmi için afişinde 3d ve imax 3d diyor.3d dediği real d 3d mi?
    Bu arada imax için teknoloji türkiyede yok demişiniz ama başka yerde var mı bilmiyorum ama istinyedeki imax'i sevmiştim ben avatar'ı izlediğimde.

real 3d ile imax 3 d aynı dışkının laciverti, gerçek imax türkiyede yok istinyeparktaki imax gerçek imax deneyiminin %60 ını falan yansıtıyor, gerçek imax öyle canlıki perdeden çıkacak sanıyorsun, gerçek imax perdesi koca bir apartman boyutunda, gerçek ımax salonlarında ses asla çatlamaz...

Türkiyede çok fazlaalışveriş merkeziaçılmaya başladı bunlardan birileri mutlaka paraya kıyıp gerçek imaxi getirecek bence yakındır.
  • Bence Türkiyede ki en iyi sinema salonu istinye parktakidir. Orda imax 3d çok güzel. Gerçekten dışarı çıkma hissini bir tek o sinemada almıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaFaKTR3

Bence Türkiyede ki en iyi sinema salonu istinye parktakidir. Orda imax 3d çok güzel. Gerçekten dışarı çıkma hissini bir tek o sinemada almıştım

Evet doğru,zaten istinye'den başka imax var mı ki acaba,ankarada bir yerde olduğunu duymuştum ama istinyedeki gibi olduğunu sanmıyorum.imax'de pop-out yani nesnelerin dışarı çıkması real d 3d'de ise daha çok derinlik ön plana çıkar ama pop-out izlemek çok daha eğlenceli oluyor tabii ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroyer333 -- 3 Nisan 2012; 20:48:31 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.