DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
ilya yayınevinden kitap alan oldu mu
16
Cevap
0
Favori
7.055
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Kitap >> ilya yayınevinden kitap alan oldu mu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      1215 Mesaj
      21 Nisan 2012 00:47:02 Konu Sahibi
      bugün üniversitede ilya yayınevi nin standı vardı 4 set yaklaşık 50 kitabı 550 liraya satiyorlardi.4 arkadaş birleştik herkes bir set satın aldı.ben içinde 5 ciltlik sefillerinde olduğu dünya klasikleri setini aldım,eve gelince sozluklerde baktım yayınevi hakkında iyi şeyler söyleyen yok
      özet:çevirileri nasıl kaliteli mi?beğenmeyen varsa 7 gün içinde iade edebiliriz.yardımcı olun lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
      |

• 03 Ağustos 2012 17:56:43
      Dostum ben aldım gayet memnun kaldım. sözlüklerde ki arkadaşların sanırım hepsi çevirmen olmuş yorum yazıyor bende 6 set kitabı var şuana kadar çeviri sorunu ile karşılaşmadım sen iyi olanı yaptın umarım devasa bir kütüphaneye sahip olursun.
      |
      |

• Yüzbaşı
      936 Mesaj
      04 Ağustos 2012 19:33:36
      Çevirisi en kötü olan yayınevi.Basım kaliteside kötüdür. (google translate kullandıkları söyleniyor ne kadar doğru bilemiyorum )
      Geri iade et hele kitap bir klasik ise düşünmeden iade et.Uzak durun bu yayınevinden derim.Başka yayınevi mi kalmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sebzeliturta -- 4 Ağustos 2012; 19:35:31 >
      |
      |

Ne de olsa dünya dönüyor.Ya tutunup onunla birlikte döneceksiniz ya da ayağa kalkıp itiraz edecek ve dışarı fırlatılacaksınız.
      Stephen KING
    • Binbaşı
      1346 Mesaj
      05 Ağustos 2012 11:43:18
      Dediğin setten değil ama bir arkadaştan 2 ciltlik Suç ve Ceza almıştım. Bir iletişim değiller ama. Okunur.
      |
      |

I did it for me. I liked it. I was good at it. And I was really... I was alive.
    • Yüzbaşı
      344 Mesaj
      05 Ağustos 2012 13:23:33
      quote:

Orijinalden alıntı: _deadmaster

bugün üniversitede ilya yayınevi nin standı vardı 4 set yaklaşık 50 kitabı 550 liraya satiyorlardi.4 arkadaş birleştik herkes bir set satın aldı.ben içinde 5 ciltlik sefillerinde olduğu dünya klasikleri setini aldım,eve gelince sozluklerde baktım yayınevi hakkında iyi şeyler söyleyen yok
      özet:çevirileri nasıl kaliteli mi?beğenmeyen varsa 7 gün içinde iade edebiliriz.yardımcı olun lütfen

Hocam naçizane tavsiyem klasikleri Türkiye İş Bankası Yayınevi veya Yapı Kredi Yayınevi'nden alın. Bu ikisi dışında çeviri romanlarını pek tavsiye etmiyorlar.

Three Rings for the Elven-kings under the sky,
      Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,
      Nine for Mortal Men doomed to die,
      One for the Dark Lord on his dark throne
      In the Land of Mordor where the Shadows lie.
      One Ring to rule them all, One Ring to find them,
      One Ring to bring them all and in the darkness bind them In the Land of Mordor where the Shadows lie.
    • Er
      1 Mesaj
      18 Eylül 2013 21:47:40
      1 yıl olmuş ama belki alacak olan olur konuyu görüp faydalansınlar. Bu yayın evinden kesinlikle kitap almanızı tavsiye etmem. Geçen yıl 500 küsür liralık set almıştım. Ödeme konusunda sıkıştırmayız diyorlar. Bir-iki taksit geciksin hemen mesaj atıyorlar ödemeniz gecikti yasal işlem başlatacağız diyorlar 560 liranın 500ünü ödedim son ay adamlar ne kadar aç gözlü ise bu ay evime tebligat göndermişler. Bu kadar saygısızlık olmaz. Ayrıca kitaplarının da fiyatına göre çok kalitesiz olduğunu özellikle çevirilerinin bu kadar paraya değmeyeceğini de eklemek isterim. Piyasada daha kaliteli yayın evlerinin daha kaliteli kitaplarını bu fiyatlara kolayca alabilirsiniz. Beni tongaya düşüren taksitle çok sayıda kitap sahibi olacağımdı. Fakat aylık olarak taksit ödeyerek toplu kitap almaktansa piyasadan güncel kitaplar da alınabilir doğrusu burda düşünmeden hareket ettim. Kısacası geçen yıl bu firmadan kitap aldığıma çok pişmanım ama iş işten geçti artık.
      |
      |

• Binbaşı
      1215 Mesaj
      18 Eylül 2013 23:32:02 Konu Sahibi

Ben de aldığıma pişman olmuştum. Almayın, aldırtmayın. Çok daha kaliteli yayınevleri var.
      |
      |
      Bahsedilenler: hamlet3346

• Yüzbaşı
      566 Mesaj
      19 Eylül 2013 00:15:36
      bizim fakültede stand kurmuşlar öve öve bitiremediler baktım okudum çeviriler kötü idi bende almadım iyi ki almamışım :)
      |
      |
    • Yarbay
      2601 Mesaj
      20 Eylül 2013 18:13:11
      quote:

Orijinalden alıntı: ugurayalp

Alıntıları Göster

Hocam naçizane tavsiyem klasikleri Türkiye İş Bankası Yayınevi veya Yapı Kredi Yayınevi'nden alın. Bu ikisi dışında çeviri romanlarını pek tavsiye etmiyorlar.

Bence en iyisi İletişim. Sonra İş Bankası ardından YKY en sonda Can. Hoş esas Çevirmen önemli burada ama İletişimin tercih ettiği çevirmenler bana daha başarılı geliyor. Anlam kayması yada akıcılıkta herhangi bir sıkıntı yaşadığımı hatırlamıyorum.
      |
      |

• Yarbay
      3050 Mesaj
      20 Eylül 2013 20:54:04
      Klasiktir her yıl üniversite başlangıcında stand açarlar kampüs girişlerine :D
      Tavsiye etmem çevirisi kötü diyorlar ben de almaya niyetlenmiştim zamanında.
      |
      |

• 18 Aralık 2014 12:58:15
      quote:

Orijinalden alıntı: H.E

Ben de aldığıma pişman olmuştum. Almayın, aldırtmayın. Çok daha kaliteli yayınevleri var.

Hortlatmak gibi olacak çok pardon ama iade edebildiniz mi ?

• Binbaşı
      1215 Mesaj
      18 Aralık 2014 15:01:54 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: thunderstruck7

Alıntıları Göster

Hortlatmak gibi olacak çok pardon ama iade edebildiniz mi ?

İade işlerine hiç girismedim oturup kitapları okudum.

|
      |

• Er
      2 Mesaj
      27 Ekim 2015 21:05:46
      Bende kitap setleri aldım ama şu an kafam çok karışık..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      450 Mesaj
      27 Ekim 2015 23:02:05
      lan tükürecem ama ya bende aynı şekilde 4 set aldım 600 liraya geldi 20 taksit zaten birdaha böyle stanttan almam

neyse bakalım her türlü kazık yedim ama güzel bir tecrübe oldu

edit: konu 2012 yılından kalmaymış tarihe bakmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birvarmışbiryokmuş -- 27 Ekim 2015; 23:03:24 >
      |
      |

• Binbaşı
      1215 Mesaj
      27 Ekim 2015 23:33:06 Konu Sahibi
      Bu yayınevinin kitaplarını almayın, aldırmayın. Sonra çok pişman olursunuz.

|
      |

• Binbaşı
      1417 Mesaj
      30 Ekim 2015 04:06:41

https://www.sikayetvar.com/ilya-yayinevi/egitim/kitapevi-yayinevi

rehber olabilir.

Tam hatırlamıyorum galiba bu kitapları bizim okulda komünist şeklinde tarif edebileceğim kişiler satıyordu. Ama kimsenin günahını almayayım.
      |
      |

PSN:LightningTR

Bir nefesine bile sahip olamadığımız bu dünya için zalime boyunmu eğeceğiz.
    • Çavuş
      81 Mesaj
      14 Kasım 2015 00:27:53
      hayırı günler .
      bende aynı hataya düştüm son 3 taksit kaldı yani daha iyi yayınlar var sonuçta . açıkcası o kadar da kötü deği.l kitap sonuçta gayet te anlaşılırlar eğer alıp ta iade edemeyenler varsa okusunlar bir şey kaybetmezler.
      vesselam...
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
modasor
SEO
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,813
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.