Şimdi Ara

İlk ve Acil Yardım ( Paramedik ) mi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ( Radyoloji ) mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
63
Cevap
2
Favori
37.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki meslek hakkında çok gelgit yaşıyorum. Paramedik girişi kolay mesleği zor gibi, Radyoloji ise girişi paramediğe oranla zor fakat mesleği çok rahat. Bu iki bölümü okuyan arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kajmeran1907

İki meslek hakkında çok gelgit yaşıyorum. Paramedik girişi kolay mesleği zor gibi, Radyoloji ise girişi paramediğe oranla zor fakat mesleği çok rahat. Bu iki bölümü okuyan arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Paramediği her insanın yapabileceğini düşünmüyorum zor bir meslek yorucu ve stresli şuan için girişi kolay gözüküyor ama 2 yılda paramedik kont. iki katına çıktı özel üniler sürekli 25 75 50 burslu diye açıyorlar yığılma olucak bana kalırsa iki yıl içinde. Anestezi düşünmüyormusun?
  • quote:

İki meslek hakkında çok gelgit yaşıyorum. Paramedik girişi kolay mesleği zor gibi, Radyoloji ise girişi paramediğe oranla zor fakat mesleği çok rahat. Bu iki bölümü okuyan arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Puanın kaç bu arada hangi il ünileri düşünüyorsun özel mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: merveavcii

quote:

Puanın kaç bu arada hangi il ünileri düşünüyorsun özel mi
    Evet özel düşünüyorum. Anestezi kpss 85 lere dayandı ben bitirince kimbilir 90 ları bulur. Radyoloji şuan 79 civarı bilmiyorum karasız kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kajmeran1907 -- 10 Temmuz 2014; 12:38:48 >
  • quote:

Evet özel düşünüyorum. Anestezi kpss 85 lere dayandı ben bitirince kimbilir 90 ları bulur. Radyoloji şuan 79 civarı bilmiyorum karasız kaldım

radyollojinin özelde alımı da çoktur radyolojide boş kalmazsın zaten az çalışırlar rahatt bi meslek izni de çok 4 yılda birde bir yıl erken emekli olmak icin bir yılın azalıyor yani 20 yılda emekli olucagına 16. yılda olucaksın :)
  • Bende ayni durumdayim ilk ve acil yardim ile tibbi goruntuleme teknikleri arasinda kararsiz kaldim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hs11 -- 11 Temmuz 2014; 5:32:22 >
  • hs11 H kullanıcısına yanıt
    Bu yüzden sabahın bu saatine kadar uyuyamadık Ulaaaann yardım edin napalım ne edelim burda kaldı 6 gün. Ha bide bu hazırlık sınıfı olmayan özel üniversiteler hangileri bilgisi olan varmı?
  • quote:

Bu yüzden sabahın bu saatine kadar uyuyamadık Ulaaaann yardım edin napalım ne edelim burda kaldı 6 gün. Ha bide bu hazırlık sınıfı olmayan özel üniversiteler hangileri bilgisi olan varmı?
    paramedikde gecen yıl baslayan bi yığılma olucaktı bu yıl baya bi üni yeni bölüm açmış artık paramediğin bir esprisi kalmadı benim kardeşim bu yıl bitirdi o bile endişeli kpssde atanamama korkuku var. paramedik 24 ssaat çalışır 72 saat dinlenir çalışma şekli bu yönde. anestezi radyoloji bunların kpssde atanamazsanız en azından özelde iş imkanı çoktur bazı üniler okulu bittince kendi bünysine alır bu ünileri düşünün madem özel yazaacaksınız

• quote:

Orijinalden alıntı: merve1234s

paramedikde gecen yıl baslayan bi yığılma olucaktı bu yıl baya bi üni yeni bölüm açmış artık paramediğin bir esprisi kalmadı benim kardeşim bu yıl bitirdi o bile endişeli kpssde atanamama korkuku var. paramedik 24 ssaat çalışır 72 saat dinlenir çalışma şekli bu yönde. anestezi radyoloji bunların kpssde atanamazsanız en azından özelde iş imkanı çoktur bazı üniler okulu bittince kendi bünysine alır bu ünileri düşünün madem özel yazaacaksınız
    ilk ve acil yardım zor bi meslek soğuk kanlı olmanız lazım başı gövdesinden kesik bir insanı görüceksiniz ölmüş insalar görceksiniz onları sakinleştirmeniz gerekicek yakınları gec geldiniz diye saldırıcak :)
  • benim yas 27. yatırım amaclı özel okulda saglık uzerine okuyamayı dusundum. kpssnin kalkması ozelde dusuk ucretle calısmak gibi riskleri de var.

bolumlerde en cok ve en kolay atama ilk acil yardımda. yıgılma 2 sene de olmaz gibime geliyor. ikinci tercihlerim tamamen sıkıntılı ameliyathane hemsireligi agır basıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seboist322

benim yas 27. yatırım amaclı özel okulda saglık uzerine okuyamayı dusundum. kpssnin kalkması ozelde dusuk ucretle calısmak gibi riskleri de var.

bolumlerde en cok ve en kolay atama ilk acil yardımda. yıgılma 2 sene de olmaz gibime geliyor. ikinci tercihlerim tamamen sıkıntılı ameliyathane hemsireligi agır basıyor.

2012 2013 ve bu yıl açılan paramedik bölümlerine bakın 3 katına cıktı 2 yılda :) yığılma oldu bile bence herkes sizin gibi düşünüp aynı mesleğe yneliyor ama bu öyle sırf kpssde atanması kolay diye yapılacak bir meslek değil insan hayatı sözkonusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: merve1234s

quote:

Orijinalden alıntı: seboist322

benim yas 27. yatırım amaclı özel okulda saglık uzerine okuyamayı dusundum. kpssnin kalkması ozelde dusuk ucretle calısmak gibi riskleri de var.

2012 2013 ve bu yıl açılan paramedik bölümlerine bakın 3 katına cıktı 2 yılda :) yığılma oldu bile bence herkes sizin gibi düşünüp aynı mesleğe yneliyor ama bu öyle sırf kpssde atanması kolay diye yapılacak bir meslek değil insan hayatı sözkonusu

Alıntıları Göster
    odyometri bölümü şuan için pek bilinmiyor kolay bi meslek mesela perfüzyon teknikeride şu ara araanan meslek sağlık alanı gitgide önü kapanıcak vakıf ünileri para için sürekli sağlık bölümlerini artırıyor kpss olayıda kalkacak diyorlar full torpil işleyecek baana kalırsa.
    ben fizik tedavi mezunuyum ben bile sıkıntı yaşıyorum açıkcası

• Ben de 22 yasindayim isletmeyi 2. Sinifta biraktim 2 yillik guzel bir bolum lazim; paramedik,rontgen ve anestezi yazmayi dusunuyorum.Siralamayi nasil yapsam, hangisi iyidir ve gelecegi parlaktir bilemiyorum.Yardimci olabilecek zeki ve ileri goruslu arkadaslardan cevap bekliyorum. :)
  • merve1234s M kullanıcısına yanıt
    Merve herşey için teşekkürederim konuyla ilgilenen tek sendin. Kararımı arkadaşlarında yardımıyla verdim gibi, bugün pekçok üniversiteyle görüştüm hazırlık sınıfı ve yaş sıkıntısı olmayan bi 10 12 üniversite var. Bunları en önde yazıcam İlk ve Acil yardım olarak, geri kalan tercihlerimi de Radyoloji den olacak gibi.
  • kajmeran1907 K kullanıcısına yanıt
    Hocam neresi geldi ? Meslek lisesi çıkışlı mıydınız ? yerleşebildiniz mi ??
  • Biruni univ. Radyoloji ye bu sene girdim. Kuzenimde radyolojide . Meslek guzel ben tavsiye ederim. Bi de ne bekledigine bagli . Mcam ambulansta calisiyor sshit oldum cidden zor bi is . Ama ben paramedik olurum gonul veririm diyosan tabiki onuda okuyabilirsin. Devlette teknikerler asagi yukari ayni alir. Ozel sektordede hrrdey sana bagli. Acibademde radyolojide calisan bi tanidigim var 3.500 aliyor. Veterinerde rontgen ceken bi tanidigim var oda 2500 aliyor. Soyle bi durumda var . Hemsire bi tanidigim ambulanstada calisiyor . Yani herkesin isini yapan hemsireler mevcut. Radyolojinin ve laboratuvarin yapan yok . Bence radyoloji. Tabi ksrar sana ait brn seni etkilemek istemem . Ama hayattan beklentilerine bagli bi durum.
  • anatomi96 kullanıcısına yanıt
    Nasil suan memnunmusum bolumunden? Bende radyoloji dusunuyorumda
  • Scar tekno face S kullanıcısına yanıt
    Valla ben bolumumden oldukca memnunum . Sana sadece sunu soyliycem . Artik herseyin cok mezunu var turkiyede sistem lanet ve berbat otesi . Saglik hizmetleri myo dusunuyorsan radyoloji anestezi att sasma . Diger shmyo lari kucumsemiyorum yanlis anlamasin kimse ama bu dedigim uc bolume gore asiri kisitlilar islerini diger tekniker ve hemsireler yapiyor. Ornek vermek gerekirse emg yi eegyi doktorlarda cekiyor hemsirelerde sertifikali teknikerlerde . Benim kuzenim radyoloji teknikeri ozel sektorde calistigi zamanlar radyoterapininde isini yapiyodu kendi isinide yapiyordu . Suan devlette ve oldukca memnun cocuguda var ve artik radyasyon olayi tamamen bilince bagli . Devlet hastanelerindede ozellesme mevcut radyoloji ve laboratuvar acisindan ki cerrahpasa bile hemsire alimi yapmiyorsa kpssyi sen dusun . Devlete gore ayarlama kendini . Her sarti goz onune bulundurdugun zaman radyoloji att anestezi derim ben .
  • anatomi96 kullanıcısına yanıt
    Gayet iyi aciklamissin tesekkurler. Aklimda radyoloji ve fizyoterapi (2 yıllık) var zaten ama fizyoterapi sml oncelikli aldigi icin imkansız gibi. Suan tek secenek radyoloji gibi duruyor. Radyasyon olayını takmiyorum dedigin gibi korunmasini bileceksin tamamen sana kalmis bisey.
  • Scar tekno face S kullanıcısına yanıt
    Fizyoterapi bence kotu kiyaslaman bile hata . Sonucta her hastanede gecerliligini koruyacak bi alana yonelmen senin icin en dogrusu . Tamam radyoloji kpss de yuksek istiyo olabilir ama en cok alim yapanlar arasinda attden sonra geliyor . her hstanenin olmazsa olmazi. fizyoterapide acil olayi bile yok. Fizyoterapide kpss de cok dusuk puani yok ki 4 yillik fizyoterapi ve rehabilitasyonlarin kpss puani bile fazla . En cok atama yapan ve en cok ekmek yiyen yine bence hemsire att anestezi radyoloji. Radyolojinin pesinde ille de bi bolum ekliyceksen hem devleti hem ozeli dusun ki artik devlette ozellesiyor .
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.