Şimdi Ara

ilk oc denemem bakar mısınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • edit: 1.275 ten bi tık daha asagı indim yeni sonuclarla...

biraz oynayarak bu sonuclara geldim. yarım saat prime95 te sistemde bi cokme mavi ekran olmadı..
    i3570k@4,5mhz (1.265v)

baska testler yapmalı mıyım? sistem bu haliyle gunluk kullanılır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CRoMoS -- 23 Mayıs 2012; 1:55:24 >

• oc yi biosdanmı yoksa windovs üzerinden aı suit programı ilemi yaptınız.
  • sistem stabilitesini sağlamak birdefada yapılan testle değil aralıklarla yapılan terstlerle anlaşılır, test yaparsın bişe olmaz hata çıkmaz ama üç günsaonra birdaha yaparsın mavi ekran alırsın kilitlenme olur . stabil sisteme ulaşmak için testleri ara ara yapın makineyede fazla yüklenmeyin
  • Once sistemi turbo evo ile 4.4 e getirip boot yaptim.. Sonra windowstan ai suite den voltajlari ratio lari degistirip teste tabi tuttum.. 1.25 de mavi ekran verdi 1.26 da windows explorer kapandi prime testi sirasinda.. 1.265 te yarim saat prime95 sorunsuz tamamlandi.. Sonra restart edip ayarlari bios a da kaydettim ve 3dmark ile pcmark testleri yaptim.. Onlarda isi daha da dusuktu.. 60 derecelerdeydi max..

Gunluk bole kullaniyim mi yoksa daha dusuk hizlara mi ineyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CRoMoS -- 23 Mayıs 2012; 16:50:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok mu hic yorum

• 60 dereceyi gecmedigi surece kullanabilirsin.dikkat et yaz geldi 60 dereceyi gecerse islemcinin omru kisalmaya baslar

• Prime95 gibi programlarda 75'e falan çıkıyorsa günlük kullanımda riskli bir sıcaklığıa çıkmaz. 4.4-4.5ghz üzeri yapmanıza lüzum yok işlemciniz stabilse.
    OCCT Linpack testini de deneyebilirsiniz.

OC'suz ve OC'li kullanımın getirilerine oyun veya benchlerde bakın ve nasıl kullanacağınıza siz karar verin.
  • oc tamamda engüzeli stabil değerlerde kullanmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Prime95 gibi programlarda 75'e falan çıkıyorsa günlük kullanımda riskli bir sıcaklığıa çıkmaz. 4.4-4.5ghz üzeri yapmanıza lüzum yok işlemciniz stabilse.
    OCCT Linpack testini de deneyebilirsiniz.

OC'suz ve OC'li kullanımın getirilerine oyun veya benchlerde bakın ve nasıl kullanacağınıza siz karar verin.

sistemi 4.2 ye aldim son olarak.. yeterli gibi gelio bana.. hem fanlar silent da hem cpu testlerde tam yukte bile 65 i gecmio..
    sanırım bi sure bole kullanmak daha iyi..
    merak ettigim bisi offset ile anakart ın volt ayarlamasına izin vermek mi iyi yoksa manuelde sabit bi voltajda tutmak mı daha iyi.. (4.2 icin 1.15v veriorum su an)
  • manualde kal autoda fazla voltaj gırer genelde

• Anakart kendinden fazla voltaj veriyor en iyisi kendin ayarlaman voltajı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.