Şimdi Ara

İlk kez kaza yaptım sizce kim kusurlu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • geçmiş olsun tutanapa bağlı suclu olup olmayan
  • Geçmiş olsun ufak kaza ama ben olayı tam anlamdım sanırım kırmızı ışıkta kalkıyorsunuz o araç sizden önce kalkıyor gaza basıp dönecekken sizinde gaza basıp sonra frene basmanız ile çarpma oluyor galiba %50 diyelim olur böyle şeyler takma kafaya en önemlisi bu korkma kaza da olur her şey olur ben araba kullanmayı öğrenirken duran arabanın tamponu indirdiğimi biliyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle geçmiş olsun, sağa dönecekse sol şeritte ne işi var bide şöför olacak, karşı tarafın kusurlu olması lazım. Ayrıca bu olay trafikte her gün karşılaşılan şeyler, nasıl olsa hızlı kalkıp önüne geçerim diye hesap ediyolar, çok dikkatli olmak lazım
  • Geçmiş olsun ufak tefek kazalar olur size birşey olmasın.
    Bence de diğer sürücüden kaynaklı bir hata ama sizin de yol vermeniz gerekirdi %50 olur heralde .
    Yeri tam çıkaramadım ama bahsettiğin civarda kamera var mı ? Dosyaya ekletirseniz anlaşılır tam olarak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun
  • bu arada hata ikinizde de ama tutanağa ne yazdıgınız önemli
  • PadmeSkywalker P kullanıcısına yanıt
  • PadmeSkywalker P kullanıcısına yanıt
    hocam bu arada sana pm attım ama cevap vermedin bakarsan sevinirim arabayla ilgili
  • Sanırım ikinizde de hata payı var.Siz düz gideceğiniz için sol şeritte durmanız,onunda sağa döneceği için sağ şeritte olması gerekiyordu.Her iki araçta şerit ihlali var galiba.
  • Geçmiş olsun. Büyük bir kaza değil. Kim hatalı olayına gelince sizde hata olabilir ama masraf sigortadan karşılanabilir. Yada kaskonuz varsa kaskoda karşılayabilir. Sigortanın karşılaması için hatanın % 100 ü sizde olmaması gerekiyor. Bi bakın araştırın hata oranınız kaç. Ona göre sigorta eğer varsa kaskodan yaptırabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

Sanırım ikinizde de hata payı var.Siz düz gideceğiniz için sol şeritte durmanız,onunda sağa döneceği için sağ şeritte olması gerekiyordu.Her iki araçta şerit ihlali var galiba.

yol şöyle:Sağ tarafta bordür var yani düz gideceğim için sağa geçtim ben sağa dönüş diye birşey yok zaten yol sağdan düz gidiyor ama lambalardan 10 metre sonra falan kavşak var sola dönmek için.Google earth den gösterecek olursam 2 boyutlu resimde siyah araç benim kırmızıda diğer sahış.o virajdan dolayı sağa döndürüyor ama ben daha gerisindeyim onun viraja gelmediğim için döndürmemiştim muhtelemen oda falza döndürmüş aracı uzun olunca sürtüyor bana.3 boyutlu resimde de siyan olan yine benim aracım mavi fiat albeanın biraz gerisinde duruyorum.Dediğim gibi diğer araç benden önde virajı alırken vuruyor bana.

Bu mesaja eklenen görseller:

İlk kez kaza yaptım sizce kim kusurlu? İlk kez kaza yaptım sizce kim kusurlu?

• Öncellikle büyük geçmiş olsun.Yeri biliyorum tam fomara meydanı %50 %50 verirler büyük ihtimal ama tutanatakta duramadım sürttüm geç farkettim acemiliğime geldi falan yazdıysanız %100 karşı tarafada hak verebilirler.Yani tamamen ne yazdığınız şekillendirir durumu.Son olarak babanızın dediği tarzda bi durum kalmadı yukardaki arkadaşın dedigibi gibi Kusur olarak 0 - 50- 100 var sadece
  • geçmiş olsun, kaza resimleri ile tutanak olsa daha net bişey söylerdim ama şimdilik 50-50 gibi gözüküyor
  • %100 kusur bana verilmiş malesef :( teşekkürler tavsiyeleriniz için
  • geçmiş olsun kardeşim
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.