Şimdi Ara

İlk İnsanlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
6.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: tuturuk

quote:

Orjinalden alıntı: PurePoetic

ilk insanlar maymun olduğu için mutsuzdu.

şimdi lisedeyken mf ci oldugum ve yine akabinde biyolojiye merakım oldugu ve yine üniversitede uzantılı bir bölümde okumuş birisi olarak seni esefle kınıyorum
    neden:
    ortak ata maymum sonra neandertal ve insan olmak üzere iki kola ayrılmış ve neantertaller çok gelişmiş insansı olamadıkları için insanlarla yapmış oldukları savaşlarda vb etkilerle nesilleri tükenmiştr maymunlarsa halen vardır çünkü insansı olamadıkları için insanlarla birşeyleri paylaşmarı söz konusu olmadıgından dolayı nesiller halen dewam etmektedir buda bize neyi gösterir maymunlar iinsan degil hatta insansı bile sayılamazlar ve akabinde mutluluk kavramıda onlara göre birsey degildir yani düsün bi maymunlar neden mutlu olabilrler muz ve sex ( bir maymunun orgazm olma süresi 15 sn ile 45 sn arasında degisiyor )başka bişiy yok yani bu durumda sürekli mutlular yani sürekli mutlul olmak da bizim bahsettigimiz söylenen mutlulukla yakından alakalı bişiy deil çünkü onların böyle bir kaygılarıda yok yani sen bu konuda bişiy bilmiyorsun

ayrıca bilgi ve mutsuzlugun temel nedenidir yani çok sey bilirsen çok mutsuz olursun bilgi lanetlenmektir.

seninle birlikte bana alıntı yapan herkese söylüyorum, gerçek algılamadınız dimi söylediğimi ufak bi espri gibi birşeydi

• arkadaşlar mesajlara şöle bi baktım da arkadaş herhalde münazara tarzı birşey yapacak...ilk insan ya da günümüz insanlarının hangisinin mutlu olduğu önemli değildir..önemli olan hangi konuyu seçmişse arkadaş ona yardımcı olmaktır..atıyorum yoğurt beyaz mı siyah mı? münazarada yoğurdun siyah veya beyaz olduğunu en iyi savunan grup kazanır..yani hangisinin doğru olduğu değil, hangisinin en iyi savunulduğu önemlidir..diyeceksiniz bana : ''doğru olması önemlidir''diye.ama arkadaş seçmiş bir tanesini ve o seçtiği seçeneğe en iyi cevabı verelim lütfen..çünkü arkadaş bu seçtiğini en iyi ifade etmesi gerekir ve sizlerin cevapları bu konuda önemlidir..
    lütfen yanlış anlamayın..mesajlar güzel ama yardımcı olmak anlamında böyle bir mesaj attım..saygılar...
  • ilk insanlar mutluluğu yada mutsuzluğu bilmiyordu bence eldekilerle yetindikleri için şikayet etmiyorlar böylece mutsuz olmuyorlar mutsuz olmayınca mutluluğunda ne olduğunu anlamıyorlar
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.