Şimdi Ara

İlk İnsanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
6.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk insanlarmı daha mutluydu yoksa günümüz insanlarımı? haftaya dil ve anlatım dersinde tartışma yapacağız konu olarak bunu verdiler ve ben günümüz insanlarını seçtim yardımcı olabilirmisiniz?

• Kendi çaplarında mutluydular.Aa,ma elbet zor yaşarlardır.
    Biliyor muydunuz?İlk insanlar ateş bulmadan önce Tansiyon gibi hastalıklar geçirmezlermiş.Pişirmedn yemenin faydası..
  • aynı bence her devrin kendine göre zorluğu güzelliği var..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ora et labora

aynı bence her devrin kendine göre zorluğu güzelliği var..

evet öyle ama ben günümüz insanlarını seçtim günümüz insanları ilk insanlardan neden daha mutlu onu öğrenmem lazım
  • Elbette günümüz insanları. İlk insanlar, neden mutlu olduklarını anlayamayacak kadar aptal varlıklardı muhtemelen. Günümüz teknolojisi ve bilimi ile yaşayan modern insan ile Homo erctus öncesinde dik dahi durmayı başaramayan insanları karşılaştıramazsınız bile.
  • quote:

Orjinalden alıntı: EagleWING

Elbette günümüz insanları. İlk insanlar, neden mutlu olduklarını anlayamayacak kadar aptal varlıklardı muhtemelen. Günümüz teknolojisi ve bilimi ile yaşayan modern insan ile Homo erctus öncesinde dik dahi durmayı başaramayan insanları karşılaştıramazsınız bile.

öyle ama bana daha fazla açıklama lazım
  • cahil ya da bilgisiz insan daha mutludur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozangoren

cahil ya da bilgisiz insan daha mutludur.

günümüz insanı neden mutludur benim konum o
  • quote:

Orjinalden alıntı: cartel1129

quote:

önce günümüz insanının mutlu olduğunu ispatlaman gerek,nedeni sonra gelir
  • quote:

quote:

quote:

önce günümüz insanının mutlu olduğunu ispatlaman gerek,nedeni sonra gelir

bende ona çalışıyorum zaten neden günümüz insanı daha mutlu
  • Tabi ki ilk insan çünkü düşünce yetisi bile çok gelişmemiş kural kavram bilgisi yok yani şöyle düşünün çocukken nasıl mutluyduk genelde o hesap işte
  • quote:

Orjinalden alıntı: ЖαГЇžмα#

Tabi ki ilk insan çünkü düşünce yetisi bile çok gelişmemiş kural kavram bilgisi yok yani şöyle düşünün çocukken nasıl mutluyduk genelde o hesap işte

ya abi işimi iyice zorlaştırıyonuz yaagünümüz insanını söyleyin lütfen
  • ilk insanlar maymun olduğu için mutsuzdu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ЖαГЇžмα#

Tabi ki ilk insan çünkü düşünce yetisi bile çok gelişmemiş kural kavram bilgisi yok yani şöyle düşünün çocukken nasıl mutluyduk genelde o hesap işte

ama çocukken mutlu olduğumuzu şimdi anlayabiliyoruz. o zaman anlayamıyoruz. şimdinin insanı derken 16. 17. yüzyıllara gider mi yoksa. 21. yüzyıl insanından mı bahsediyorsun?
  • quote:

quote:

Elbette günümüz insanları. İlk insanlar, neden mutlu olduklarını anlayamayacak kadar aptal varlıklardı muhtemelen. Günümüz teknolojisi ve bilimi ile yaşayan modern insan ile Homo erctus öncesinde dik dahi durmayı başaramayan insanları karşılaştıramazsınız bile.

Ne gibi ?
  • quote:

quote:

quote:

Ne gibi ?

ya tartışmada işime yarayacak bişeyler lazım daha uzun olabilir sebebleri olan çok uzun olmayan bi yazı

• İlk çağdaki insanlar daha mutluydular aslında uzun vadede mutlu idiler fakat günümüz insanı çok zengin olmadıkça sadece kısa vadede mutluluklar yaşayabilir, düşünün o zamanda ne oks ne öss ne aileyi geçindirme derdi vardı, insanların sadece kalıcak bir mağara ve yemek için besine ihtiyacları vardı.Üzülecek dertleri sadece bunlardı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hypocrites

İlk çağdaki insanlar daha mutluydular aslında uzun vadede mutlu idiler fakat günümüz insanı çok zengin olmadıkça sadece kısa vadede mutluluklar yaşayabilir, düşünün o zamanda ne oks ne öss ne aileyi geçindirme derdi vardı, insanların sadece kalıcak bir mağara ve yemek için besine ihtiyacları vardı.Üzülecek dertleri sadece bunlardı.

ama daha kısa yaşıyolardı ortalama en fazla 30 yaşlarına kadar yaşıyolardı ve besin ihtiyaçlarını karşılamak için hayvanlarla mücadele ediyolardı sadece besin bulmak için ölebiliyolardı
  • Günümüz insanının en önemli avantajı bence hukuk ve devlet.Yani eskiden hak hukuk olmadığından her an öldürülme tehlikesi yaşardın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nihonjin

Günümüz insanının en önemli avantajı bence hukuk ve devlet.Yani eskiden hak hukuk olmadığından her an öldürülme tehlikesi yaşardın.

evet bi de o var önceden insanlar köle gibi satılıyodu böyle bi durumda nasıl mutlu olabilir ki insan yemek için vahşi hayvanlarla çarpışmak zorunda kalıyosun evin yok soğukta mağarada donuyosun
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.