Şimdi Ara

İLGİNÇ BİR ZEKA SORUSU!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
97.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emresavage

Arkadaşlar hani bir soru vardır ya bir telde 10 tane kuş var taş attık ve birisini vurduk geriye kaç kuş kalır diye

Cevap kuşların hepsi uçacağı için hiç kalmaz

Şimdi çiftçinin ilk gün kestiği koyunları gören diğer koyunlar kaçmış olabilir mi hani biz soru için boşuna kafa yormayalım burada

koyunlar bağlı hocam kaçamıyorlar

• Şu soruyu cevaplasada abin görsek bakalım nası bi saçmalık çıkacak çok merak ediyorum
  • bir arkadasim sayilarin yazilisi ile alakali oldgunu soledi.. belki bi ipucu olur size :D
  • tavuklar ayaklanıp çiftçiyi kessin.
    manyak çiftçi keseceksen kes adam gibi :)
  • sorunun cevabı şöyle arkadaşlar... 7 saatte bir tane kesiyorsunuz böylece 30 tavugu 7 günde tek sayılarla kesmiş oluyorsunuz. deneyin görün
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordi_hardrock

sorunun cevabı şöyle arkadaşlar... 7 saatte bir tane kesiyorsunuz böylece 30 tavugu 7 günde tek sayılarla kesmiş oluyorsunuz. deneyin görün

ilk gün 00:00 da başladığımızı sayarsak ilk günden 4 tane kesiyoruz.
    ilk gün 07:00da başladığımızı sayarsak 3. gün 4 tane kesmiş oluyoruz
    hani her gün tek sayı kesmemiz gerekiyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leech King

quote:

sorunun cevabı şöyle arkadaşlar... 7 saatte bir tane kesiyorsunuz böylece 30 tavugu 7 günde tek sayılarla kesmiş oluyorsunuz. deneyin görün

ilk gün 00:00 da başladığımızı sayarsak ilk günden 4 tane kesiyoruz.
    ilk gün 07:00da başladığımızı sayarsak 3. gün 4 tane kesmiş oluyoruz
    hani her gün tek sayı kesmemiz gerekiyordu.

00,00 da başlamanla 07,00 da başlaman arasında fark yok ki 7 saatte bir diyorum zaten aralarında 7 saat var bunların.. 00,00 da başlama bakalım bide öyle dene
  • O zaman soruda eksiklik biraz.

Daha doğrusu kelime oyunu diyelim.

Tam hatırlamıyorum bir soru vardı.

Bir kuyuda bir kurbağa var. Her gün 3 metre tırmanıyor. 2 Metre geri kayıyor. Kutu falanca ( 30 diyelim. ) metre ise kurbağa kaç günde çıkar bu kuyudan diye. Çoğu kişi de genelde bir gün fazladan hesaplardı. ( Son hamlede sadece tırmanış olduğunu düşünemediğinden. )
  • E=mc² :)
    çözümsüz bir soru..hiç bir zaman 7 tane tek tam sayının toplamı 1 çift sayıyı vermez
  • quote:

biz bu soruyu çözmeye uğraştık ve emek harcadık. ama verilen cevap beni hiç tatmin etmedi. ayrıntılı bir cevap yazar msısınız? hangi saatlerde, gün gün yazar mısınız? ben 7 saatlik dilimlerde dağıtayım dedim bazı günler 4 tane kesmek gerekiyor. soruda bir anormallik var veya benim çözümden anladığım yanlış...
  • her 24 saatte 3 tane 7 saat var=21 saat

ve her 7 saat kesimi için günlük 3 saat fazlamız var...

7 günde 3'er saatten 21 saat fazlamız var...

7 saatte 1 keserse yukarıdaki mantıktan 7 günde 21 tane keser ve ayrıca fazladan 21 saat de kremiz var.. o 21 saati de 7 'ye böldüğümüzde 3 kesim de oradan yapar ve toplamda 21 kesim artı 3 kesim = 24 kesim olur

... söylediğiniz çözümde en fazla 24 adet kesilir..
  • (1.Gün)
    07,00--> 1 tane kesersek
    14,00--> 1
    21,00--> 1

(2.Gün)
    04,00--> 1
    11,00--> 1
    18,00 -->1

(3.Gün)
    01,00--> 1
    08,00--> 1
    15,00--> 1
    22,00--> 1

Gördügün üzere 3. gün 4 tane kesmemiz gerekir eğer her gun 7 saat te bir kesersek..
    Verdiğin cevap doğru değil yada eksik....

Hangi gün saat kaçtan başladığımızın önemi yok....
  • saat kaçta başlarsa başlasın 7 saatte 1 keserse en fazla 24 kesime ulaşıyor..

soruda ise 30 denilmiş....=))))
  • bu sorunun değişik varyasyonları da var... ne yazık ki bir deli bir kuyuya bir taş atıyor.. kırk akıllı da çözmeye çalışıyor... cevabı aha şimdi.. aha yarın..

30 tavuk yerine 40 koyunu var deyin isterseniz..

günü de 5 günde diyelim...

yine cevabı bulamazsınız..

haa şu var ki islamda malının 40'da birini bağışlayacaksın der...

bu durumda bir koyun bağışa gider kalanını da 5 günde keser...

gibi salakça sorulardır bunlar... soran da duymuş bir yerden...

güzel bir soru şöyle olur:

hergün ikiye katlanarak büyüyen bir nilüfer, 5000 metrekarelik bir gölün tamamını 40 günde kaplıyorsa yarısını kaç günde kaplar????
  • quote:

Orijinalden alıntı: turizmpsikoloğu

.....

güzel bir soru şöyle olur:

hergün ikiye katlanarak büyüyen bir nilüfer, 5000 metrekarelik bir gölün tamamını 40 günde kaplıyorsa yarısını kaç günde kaplar????

39 mu?
  • quote:

ulen zaten 30 tane tavuğu 7 saat arayla kesmen için 203 saate ihtiyacın var :)

7 gün ise 168 saat ediyor :)

puahahahahahahamuahahahaha

• Ya adam gibi soru sorun yada adam gibi cevap verin arkadaş bu ne böyle saçma sapan bişe çıktı
  • Benim bir şey dikkatimi çekti çiftçi önce koyunları kesmeye karar verdi sonra tavuk kesmeye karar verdi zaten orada bir çelişki vardı.
  • gerçekten ilginç bir zeka sorusu böyle bir soru yok
  • acayip bir soru düşündüm ama cvp bulmadım
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.