Şimdi Ara

İleriye doğru 2. el araç piyasası ne olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, bugün aracımı sattım. Şu anda işim gereği ve yazın motosiklet kullandığımdan dolayı yeni bir araç için acelem yok, niyetim Kasım, Aralık gibi bir araç almak. Sizce ileriye doğru araç fiyatlarında artış veya düşüş olur mu? Ben bu saatten sonra çok artacağını zannetmiyorum artacağı kadar arttı zaten ama maalesef hiçbir şey belli olmuyor.

• Tr'de öngörülebilirlik kalmadı hocam, gücünüz varsa alın, piyasa ertesi gün düşse bile diğer arabalar da düşeceği için çok koymaz ama piyasa yükselirse almak daha da zorlaşır sizin için

• Olağan dışı bir gelişme olmaz ise sene sonuna kadar yatay seyreder hatta gelecek senenin ortasına kadar bu durum devam eder. Ama dolar 10 TL bandına gelirse ikinci elde ki çoğu araç 100 bin TL bandına dayanır Yani bakımlısı diyelim 100 bin TL, yüksek kmli veya bakımsızı bile 70-80 bin TL olur.

• Her zaman olduğu gibi
    Senelerce olduğu gibi
    Ha düşecek ha düşecek derken

Her zaman yükselir bunu unutmayın.

2018 de 11-12 model 320d ler 87-90 bin lira civarındaydı. Şimdi ise 230 bin lira civarlarında.

Çok değil en basitinden kendi arabam Temmuz 2020 de 180-190 bandında bulunabiliyorken şimdi aynı araba oldu 230-240 falan. Epi topu şurda 2 ay sonra 1 sene geçmiş olacak sadece. 1 senede 50 bin lira koydu

Her sene arttı hiçbir zaman düşmedi ve düşmeyecekte. Seneye ondan sonraki sene benim araba çok rahat 300 e satılabilir kıvama gelicek ben biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 1 Mayıs 2021; 3:26:1 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • chip krizi ile fiyatlar yine artabilir. bende aracımın satacağım zaman kolluyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artar

• Hemen alın. İkinci el düşeceği kadar düştü bakın bugün ay başı her firma sıfir araçlara zam yayınlıyor. Durdukça zarara girersiniz

• Hemen alın. İkinci el düşeceği kadar düştü bakın bugün ay başı her firma sıfir araçlara zam yayınlıyor. Durdukça zarara girersiniz

• Covid bitince piyasa aşağıya seyreder. İnsanlar çift araba yaptı satacaklar. Piyasa da düzgün araba da yok. Güncel piyasadan örnek vermişler de 250-300 üstü parasını götürüp ikinci ele veren de ne bileyim çıldırmış olmalı. 320 olmaz civic astra olur sıfır olur. 200k km deki arabanın piyasasının arttığı yok. Sarı sitede herkes birbirinden görüp yükseltiyor. Ciddi ihtiyacı olanlarda gidip almak zorunda kalıyor. Tabi bu kesim de çok ciddi bir sayıda olmadığından piyasa da yaprak kımıldamıyor.

• faizler düşerse yukarı hareketlenir.

• Hiçbirşeyin fiyatı düşmez.

• Herkes elinde nakitle etrafına bu soruyu soruyor; şuan yasak var alsam da kullanamayacağım aracın niye sigorta, mtv, bakımını ödeyeyim diyor, alımı erteliyor. Büyük ihtimal yaza doğru yasakların kalkması ile beraber piyasa hareketlenecektir ama ne kadar artacağını kirli çıkı halkımız belirleyecek.

• 1- Serbest Piyasayı kaldırmadan bu iş düzelmez.
    2- Galericiler kapatılacak. Oy kaybı olursa olsun umrumda değil. E bu insanlar napacak ? Girsin sanayiye çalışsın. Beni ilgilendirmiyor.
    3- TüvTürk'e güle güle denilecek.
    4- Sıfır araç ÖTV'leri en az %50 azaltılacak.
    5- Ekonomiyi adam gibi yöneteceksiniz.

Bu maddeleri yaptığınız an Türkiyede işler yoluna girer.

Aksi yok.

• Bugün aldın aldın yarın diye birşey yok artık türkiye de

• Enflasyon olan bir ülkede arac fiyatlarinin düşeceğini ummak mı? Siz iyisi mi bunu bir düşünün.
    Yaklasik 1.5 yıl önce aracımı 88 e satılığa koymustum. Arayanlar hep düşük fiyat veriyordu. Sonra satmaktan vazgecip binmeye devam ettim. Şimdi aynı araç 180 bin tl. $ € stabil olmadikca bu ülkede arac fiyatlarinda indirim beklemeyin. Son kur atagindan sonra yeni zamlar gelecegi icin fiyatlar yukarı cikmaya devam edecektir.

• Artar bu gidişle
  • Arac fiyatlarının düştüğünü hiç görmedim hep artıyor bence seneye kadar ondan sonraki sene dahada artar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Paranızı kullanmayacaksanız araba alın, yatan araba en fazla sigorta MTV kaskoyu da yaptırmazsanız arada hadi bir de akü bitmesin diye üç beş km yaparsanız en fazla 3-4 bin masrafı olur.

• %50 lik kısımda doğru düzgün araba kalmayınca tekrar artışa geçer.

• Düşmez artar euro 10 TL oldu yine
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.