Şimdi Ara

İkinci Nesil Ryzen İşlemciler Lehimli IHS ile Gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumda bazı arkadaşlar ucuz fiyatlı APU'ların termal macun ile gelmesi sebebiyle 2.nesillerin de bu şekilde geleceği çıkarımını yapıp çok mutlu olmuştu. Onların bu mutluluğunu bitirecek açıklama AMD yetkilisi Robert Hallock'dan geldi. Hallock yaptığı açıklamada OC yapılmak için tasarlanan Ryzen 2.nesil ürünlerin lehimli olarak geleceğini belirtti.
    https://overclock3d.net/news/cpu_mainboard/amd_confirms_that_ryzen_2nd_generation_will_be_soldered/1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 15 Şubat 2018; 20:28:6 >

• 123

Siz anladınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel haber. Umarım 4Ghz barajı kırılır da +120FPS oyuncular için de ortalık şenlenir.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Tüm oyunlarda 1080p@144HZ/FPS için sırada bekleyenlerdenim
  • Ben mutlu olmadım, açıkçası umrumda da değil ama bazıları iyi yusuflamış orası kesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 15 Şubat 2018; 23:47:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sizinki ölüden süt istemek demiş Hallock abimiz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Conqueror26

123

Siz anladınız

Üzme adamı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• forvet09 kullanıcısına yanıt
    :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

Tüm oyunlarda 1080p@144HZ/FPS için sırada bekleyenlerdenim

Yaz beni de hocam Ortada bu kadar özürlü oyun varken bize çok işlem gücü lazım
  • :) 321 miydi yoksa 😆

• ahmettsezis kullanıcısına yanıt
    Hadi benim işlemci 1080p'de GTX 1080Ti için tam olarak yeterli gemiyor da seninkinin GTX 1080'i rahatlıkla beslemesi gerekir?

GPU kullanımında %99 altına indiğin oyun var mı ki şuan o işlemci ile?
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    Tabiki var Fortnite, Dying Light, Miscreated.

Şu an denediklerim bunlar 144hz kullanıyorum, Oyunlar maxlamıyorum bu yüzden. Genelde Ultranın bir tık altında ayarlarım. Dying lightta full olmasına rağmen campaign de doğru düzgün 120fps in üstüne çıkamıyorum. Ekran kartı 75 civarında kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettsezis -- 16 Şubat 2018; 23:23:5 >
  • ahmettsezis kullanıcısına yanıt
    Vay ki ne vay... O zaman 1080p'yi öldürdüler desene, o işlemciyle bile GPU kullanımı %75'lere iniyorsa...

1080p'de en üst seviye GPU'ların hızına CPU'lar yetişemiyor ne olacak bu iş böyle

Hani tüm oyunlarda 1080p'de full+full 144fps alayım diye bu ekran kartını aldım ama GTA5 gibi kimi oyunda istediğimi vermiyor, işlemci limitine takılıyor
    İntel rakibim yok diye senelerce yattı aynı şeyi önümüze koyup durdu. Piyasaya 1-2 firma daha girse ne güzel olur rekabet. Ama ben memnunum bi iki ayarı iyice kısınca 144hz deneyimini yaşayabiliyorum genelde, opt özürlü oyunlar hariç tabi.

Nerde o 750ti ile Crysis2 de 100 fps gördüğüm zamanlar.. kaç kat performanslı kart aldım aynı fps leri almaya çalışıyorum yeni nesil oyunlarda. Grafikleri ne kadar ilerlettiler tartışılır

Hocam GTA'da oyun motoru 100fps üzerine çok çıkmıyor. 8700K ile de 144hz oynayamazsınız.
  • Güzel haber. Olması gerekende bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Ben mutlu olmadım, açıkçası umrumda da değil ama bazıları iyi yusuflamış orası kesin

Lehimsiz işlemci kullanan intel kölesi de damlamış direk

İkinci Nesil Ryzen İşlemciler Lehimli IHS ile Gelecek

• quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

Vay ki ne vay... O zaman 1080p'yi öldürdüler desene, o işlemciyle bile GPU kullanımı %75'lere iniyorsa...

1080p'de en üst seviye GPU'ların hızına CPU'lar yetişemiyor ne olacak bu iş böyle

Hani tüm oyunlarda 1080p'de full+full 144fps alayım diye bu ekran kartını aldım ama GTA5 gibi kimi oyunda istediğimi vermiyor, işlemci limitine takılıyor

gta5 i çokta şaaapmamak lazım. Ünlü bir türk düşünürü böyle söylemişti.

• İkinci Nesil Ryzen İşlemciler Lehimli IHS ile Gelecek

bizi özleğeceksiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Ben mutlu olmadım, açıkçası umrumda da değil ama bazıları iyi yusuflamış orası kesin

Umurunda değilse neden diğer konuya atlayıp "yhaa işte Amd'de de yapıyor Ryzen tayfası" minvalinde şeyler söyledin? Amd, Fx 57'li 60'lı yıllarına yavaş yavaş geri dönüyor siz isteseniz de istemeseniz de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 18 Şubat 2018; 11:10:42 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.