Şimdi Ara

İkinci monitör algılanıyor, ama görüntü vermiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıktaki gibi. Monster Tulpar bilgisayarıma harici olarak evde bulduğum eski Philips 206vL monitörü bağladım. İlk gün her şey iyiydi kapatıp açınca monitörün ekranı siyah görünmeye başladı. Fareyi hareket ettirdiğimde fare yan monitöre geçiyor, aygıt yöneticisi ve görüntü ayarları panelinde de monitörü görebiliyorum.
    Monitörü hdmi erkek - vga dişi dönüştürücüyle vga kablosuyla bağlıyorum.

Denediklerim:
    Hem nvidia hem chipset driver'larını güncelledim.
    Monitörün çözünürlüğünü/refresh rate'ini değiştirmeyi denedim.
    Bilgisayarı defalarca kapatıp açtım, windows güncelleştirmelerini yaptım.
    Elimdeki raspberry pi 4'ü birebir aynı kurulumla bağladığım zaman sorunsuz çalışıyor, yani kablo veya dönüştürücüde ya da monitörde bir sorun yok.
    Laptop'un çözünürlüğünü değiştirdim, ikinci monitörü ana monitör yapmayı denedim, hatta monitörün driver'larını bile güncelleştirdim.
    Monitörün standby konumdayken dil seçeneklerine girebiliyorum, menüde hiçbir problemi yok ama yine de görüntü vermiyor.
    İşin ilginç tarafı, denetim masası ve aygıt yöneticisi dahil her yerde iki monitörü de tam adıyla görebiliyorken elimdeki intel grafikleri kontrol panelinde tek monitörüm olduğunu onun da harici monitör (Philips) olduğunu söylüyor. Çift monitör ayarlarına geçiş yapamıyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.