Şimdi Ara

İKİLER HONDA ÖZEL SERVİS - İSTANBUL (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
9
Favori
38.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mcornek

Merhaba Haluk abi öncelikle bilgilendirme için teşekkürler, biz de garanti olayını düşünüyoruz o olmasa dediğiniz gibi özel servis çok mantıklı. Mesela bu yeni Civic'lerin 10.000 k bakımı ne kadar tutuyor. Bir de Avrupa Yakası'nda tanıdığınız veya önerebileceğiniz bir yer varsa çok güzel olur. Tekrar selamlar..

Bu mesajını görmemişim arkadaşım.

Benim önerim yeni aracınla 2 kez yetkili servise bakıma gittikten sonraki bakımlarını İkiler Honda gibi kaliteli bir bakıma yaptırman.

Araçla ilgili fabrikasyon bir sıkıntı varsa bu zamana kadar ortaya çıkar zaten.

Onlar da yaptıkları işin arkasında dururlar.

Bu arada Prins gibi kaliteli bir lpg kiti de taktırırsan işlem tamam olmuş olur.

En az yakan dizel otomatik araçtan daha bile az yakıt giderin olmuş olur.

Hem de 40-50 km'de bir şanzıman arızası ya da kavrama değişimi gerektirmeden, dizel araçlardaki gibi aracın kilometresi yükseldi diye dert etmeden biner gezersin. :)

Avrupa yakasında tanıdığım yok maalesef.

İkiler Honda'yı ararsan belki tanıdıkları ve güvendikleri bir servis önerebilirler sana.

Ya da 10 bin km'de bir karşı tarafa geçiver artık. :)

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: enorton

İkiler Hondada ekspertiz ücreti ne kadar bilen var mı?

İkiler Honda'ya telefon edip öğrenebilirsin arkadaşım.
  • işini hakkıyla yapan insanlar işte böyle başkaları tarafından övülür.tebrikler ikiler honda
  • Hüseyin usta ve Murat usta , işini iyi yapan dürüst insanlardır.Tavsiye ederim.
  • Honda İkiler Bostancı

Hava filtresi-20
    Polen filtresi-20
    Yağ filtresi-15
    CVT-F yağı-130
    işçilik-50
    Tampon kapçası (klipsi) 10 tane 2'şer liradan 20

TOTAL:250 TL

Onun haricinde 10 tane tıpa karter muhafaza içindi.
    Alt bakalet(karter muhafaza) çıkmacıdan sıkı pazarlıkla -70
    Castrol 5-40w tam sentetik Trabzon'dan 69 tl
    + Lastik rotasyonu-20 tl
    +Rot balas ve jant düzeltme,+4 lastiğe nitrojen-20

Toplamda: 429 tl

Karter muhafazayı bakımdan saymamam lazım.

Bu arada Hüseyin usta çok iyi,samimi,ilgili ve rahat bir usta,çok ta yoğun.
    Çok şaşırdım. Bana ilk önce sen genç adamsın 80k bakımı tuzludur biraz ilk önce fiyat hesaplayalım , sana uygun gelirse bakıma alalım aracı dedi. Çok mutlu oldum. Farklı bir yaklaşım. Tabi ben duramıyorum yerimde bişeyleri söküp takıyorum. Ara sırada soluklanmak için oturuyorum. İçtiğim çaylardan bir semaver dolardı herhalde. İstemeden geliyordu çaylar... Oradan çok memnun ayrıldım.

Yalnız yağın 4 lt sini de boca ettiler. Yağ filtresi de yağı emiyor vs. denilerekten. Ben müdahale ederdim görseydim. İş işten geçmişti. Yağ kutusu huninin üstünde bomboş. Savunmaları: Bütün araçlara böyle koyuyoruz. Ayrıca bu araba 4lt alır dediler...

• Aldığımız 2000 model crv'nin servis kayıtlarının orda olması ve düzenli olarak orda servis görmesi nedeniyle ağustos ayında tanıştık Hüseyin usta ve Murat usta ile işlerini düzgün yapan iyi insanlar birde hep yoğun olmasalar :) hafta sonu sabah arabanın altından gelen uğultu nedeniyle uğramayı düşünüyorum bende bakalım ne çıkacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Bu mesajını görmemişim arkadaşım.

Benim önerim yeni aracınla 2 kez yetkili servise bakıma gittikten sonraki bakımlarını İkiler Honda gibi kaliteli bir bakıma yaptırman.

Araçla ilgili fabrikasyon bir sıkıntı varsa bu zamana kadar ortaya çıkar zaten.

Onlar da yaptıkları işin arkasında dururlar.

Bu arada Prins gibi kaliteli bir lpg kiti de taktırırsan işlem tamam olmuş olur.

En az yakan dizel otomatik araçtan daha bile az yakıt giderin olmuş olur.

Hem de 40-50 km'de bir şanzıman arızası ya da kavrama değişimi gerektirmeden, dizel araçlardaki gibi aracın kilometresi yükseldi diye dert etmeden biner gezersin. :)

Avrupa yakasında tanıdığım yok maalesef.

İkiler Honda'yı ararsan belki tanıdıkları ve güvendikleri bir servis önerebilirler sana.

Ya da 10 bin km'de bir karşı tarafa geçiver artık. :)

Selamlar

Dediğinizde haklısınız ancak biz herhalde garanti süresi dolana kadar gideriz. Zaten aslında karşıya epey geçiyorum, hani küçük şeyler için de daha sık gidilir diye demiştim, yoksa yıllık bakım için karşıya geçmekte sorun yok.

Teşekkür ederim...

• Dün itibariyle tanistim İkiler Honda ile.
    Aralarinda en samimisi Ferhat Usta, gidecek olanlara tavsiyem kesinlikle Ferhat Ustayi bulmalari, eleman olarak da Emrah'ı bulun diğer arkadaşlari gibi burnu havalarda değil.
    81.000kmde 2008 civic sedan manuel aracimin bakim fiyati
    Yağ
    Yağ filtresi
    Hava filtresi
    Polen filtresi
    İki adet silecek
    245.00TL
    İyi akşamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar 2003 ten beri civic kullanıcısıyım (eski postlardan vs kontrol edilebilir.) Ne zaman ikiler hondadan fiyat alsam hep en pahalı fiyatı çekiyorlar ? anlamadığım olay forumlarda falan hep en uygun yer olduğu söyleniyor ? Özel servisleren bile daha pahalı fiyat çekiyorlar (10 yılda birçok kez uğradım). İşçilikleri gerçekten çok süper olduğu içinmi ?
  • Dün uğradım,

Yağ değişimi Castrol 10-40 4 lt. ve filtresi 100 tl, ayrıca aracın motor kulağı değişti 250 lira da ona verdim.

Motor kulağı için servisin geçen sene verdiği fiyat 450 tl idi.

Yalnız daha servise girdiğim anda motor kulağı problemini anlamaları hissetmeleri bana açıklamalı durumu anlatmaları, aracı genel bi kontrol etmeleri samimiyetleri ve verdikleri güvenden memnun kaldım. İçtiğimiz çayları da cabası :)
  • quote:

İçtiğimiz çayları da cabası :)

benim usta rakı ikram ediyor
  • 2006 model Jazz'ım var. bakımlarını honda ikilerde yaptırıyorum. 1 saat içinde, gözümün önünde bütün değişimleri yapıyorlar. Kafam rahat bir şekilde ayrılıyorum. fiyat olarak biraz daha iyi yerler bulabilirsiniz belki ama herşey para değil. Fiyatlarda kesinlikle pahalı değil. karşılaştırma yapabilirsiniz.

sözün kısası; önce oraya gidin ve bir saat oturun, çayınızı için, gelip gidenlere bir bakın. yapılan çalışmaları görün, bence bakım yaptırmak için gayet uygun biryer. başka bir yere bakım yaptırmak istemezsiniz.

Bir başka tavsiyem; eğer yapabilirseniz değişecek parçaları gidip kendiniz alıp ustaya değiştirtebilirsiniz. Ben yağ olarak castrol kullanıyorum, orada başka bir marka var. giderken yağcıdan yağı alıp öyle gidiyorum. Hüseyin usta bakım işi bitince mutlaka arabaya binip şöyle bir sizinle gezip arabayı dinliyo ve deniyo. kaç usta böyle bir ilgi gösterir bilmiyorum.

Az buçuk bakım işlerinden anlıyorsanız kaliteyi farkedersiniz. Ama yinede siz siz olun yapılan işleri takip etmeye çalışın. Hatasız kul olmaz. Önemli olan hatasını kabul edip çözmeye çalışan kullarla iş yapmak.

Saygılarımla.

• Bende expertiz yapacak sağlam bir yer arıyordum.Yetkili servisler pek yanaşmıyor sanırım artık.Avrupa yakasındayım ama madem bu kadar iyiler,bize de gitmek düşer
  • servisler kendi kayıtlarından anlıyor, sanayide yapılan bir işlemi anlamaları mümkün değil zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

servisler kendi kayıtlarından anlıyor, sanayide yapılan bir işlemi anlamaları mümkün değil zaten

Fakat iyi bir sanayi ustası ciğerini söylüyor.Ben önce sigortadan sonra iyi bir ustadan sorma taraftarıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogukan21

quote:

Orijinalden alıntı: caucass

servisler kendi kayıtlarından anlıyor, sanayide yapılan bir işlemi anlamaları mümkün değil zaten

Fakat iyi bir sanayi ustası ciğerini söylüyor.Ben önce sigortadan sonra iyi bir ustadan sorma taraftarıyım

Expertiz konusunda pek iddaalı değiller.
    İlgilenmiyorlar, yazili kağıt vs birşey beklemeyin.
    2008 fd6 için gittim.
    Benimde anladiğım parça boyalari söyledi.
    80.000 bakimini yapariz dedi.
    Motor üflemiyor dedi.
    O kadarını bende biliyordum vallahi:) Ama ben aracımın bakımlarını İkiler'de yaptırıyorum.
    İlgi alaka süper güvenle aracımı teslim ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dogukan21

Bende expertiz yapacak sağlam bir yer arıyordum.Yetkili servisler pek yanaşmıyor sanırım artık.Avrupa yakasındayım ama madem bu kadar iyiler,bize de gitmek düşer

Arac sahibiyle anlaşın Herhangi bir yetkili Honda servisine gidin aracima check up yaptirmak istiyorum diyin, ücretsiz bakiyorlar.
    Benim akümün degistigini, lastik kalinliklarimi balatalarin durumunu boyalari vs bir güzel yazıp vermişlerdi.

• Araç almak üzereyim kafayı yedim.Adam çamurlukta rötüş var diyor 4 parça boya çıkıyor.2010 model 32 binde araba ilk sahibi gerisini siz hesap edin.

Birde boya olunca ne oluyor ki diyor.

... oluyor diyecektim de neyse.Ya da ver 35 e bişi olmuyor boşver diyecektim
  • Benim 2008 i gördünmü hiç doğukan, gözüne ilişmiştir fotoları
    araç 6 yaşına yaklaştı gerçekten tek çizik yok
    bazan alıcılar gelip servislere tamircilere baktırıyorlar, onlarda şaşırıyor temizliğine
  • Abi araçtır boyanır, ama ilk sahibisin ne varsa ilkinde söyle değilimi ama ?

Bir gün bindim tadına doyamadım.Kendimi külkedisi gibi hissediyorum

Hayırlısı artık ne yapalım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.