Şimdi Ara

İki Laptopa Çapraz Ram Takviyesi Yardım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaş bir adet asus x55c orjinal 4gb ramli i3 laptopum var (1'i anakarta gömülü tek slot boş yuva) (slot 4g + samsung 1gb)
    asus laptop linki

eşimin exper a5b-3211 ultrabook var orjinal 4 gb ram i3 laptop (2 slot ram ) (elixir 4gb + ramaxel 2gb)exper teknosa linki

şimdi arkadaşlar elimde ramlar var ve bunları laptoplara takmak hatta daha iyi ramleri aliexpress vs sitelerden alıp ne kadar arttırabilirim bilgi almak istiyorum ?

exper a5b pc bilgileri ve elimdeki ramler; (tüm resimleri ilk linkte yer almaktadır)
    exper anakartı mavi ve mavi ramler elixir ve ramaxel'i ona taktımhttps://yadi.sk/d/etXTobTq3PsXy5yandex link

X55C-SX039H Series Asus Notebook ;(tüm resimleri ilk linkte yer almaktadır)
    asus yandex linki
    asusta 4gb anakarta gömülü ram var ve samsung yeşil rami ona taktım.

Arkadaşlar ramleri takarken üzerindeki ibarelerden nelere dikkat etmeliyim. hepsi ddr3 ram ve exper ramlerin üzerine 2Rx8 pc3 - 10600 yazdığı için onları expere taktım ama bu işler nasıl oluyor mhz falan 10600 neyi ifade ediyor.

8gb üzerinde toplamda anakartta ram olsa olur mu ? bişey farkeder mi_?

aliexpress veya gearbest(link) expere-asusa hangi ramleri almalıyım örnek olarak.

TAKTIĞIM RAMLERİN SIRALAMASI DOĞRU MUDUR ? EN KÜÇÜK MHZ'Lİ RAMe mi düşer tüm slotlar ?

• Anakartın modelini araştırarak ne kadar boyutta ve ne hızda ram desteklediğini araştırarak takviye yapabilirsin, tabi voltajda önemli.
    Değişik hızlarda ramler kullanılırsa en düşük hızdaki ramin frekansı ortak değer olarak çalışır.
    Mesela 1600 mhz ram ile 1333 mhz ram aynı anakarta takılırsa, sistem rami 1333 mhz olarak çalışacaktır.
    Ancak işlemci eski ve güçsüz model ise ram takviyesi pek işe yaramaz.

Sistemdeki anakartın modelini ve diğer birçok bilgiyi aida64 programı ile bulabilirsin.

https://www.aida64.com/downloads
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.