Şimdi Ara

İki gün içinde sipariş vermem lazım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Öncelikle ilk defa slr makine alacağım için çok fazla teknik konularda bilgi sahibi değilim.
    Özellikle okulda aldığımız fotografçılık dersleri üzerinden gidersek teorik olarak fotograf çekim teknikleri ve bazı terimlere yabancı değilim.

Amerika'dan gelecek bir yakınım aracılığıyla fotograf makinesi getirmek istiyorum.Fotograf makinesini günlük hayatta ve ürün çekiminde kullanacağım.
    Forumlardan incelediğim kadarıyla bir kaç makine hakkında az da olsa bilgi sahibi oldum.
    Belirttiğim işlerde kullanacağım lens ve makine konusunda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Şu anda forumda okuduklarımla birlikte ön plana çıkan makineler pentax k5 , nikon d7100 ve canon 60d.
    Pentax k5 'in ii ve iis serisi hakkında salt k5 ile çok fark olup olmadığı konusunda pek bir bilgim yok.Bununla birlikte eğer bu gövdelerden birini alacak olsam yanlarında hangi lens ve ekipmanları almam lazım.En fazla iki lens alabilirim.Ürün çekimi yapacağım için diğer ekipmanlar nelerdir ve bunlar çok zaruri midir?
    İlk etapta bütçeyi fazla zorlamayıp zamanla ekipman tercihlerine yönelmek istesem de ürün çekimleri konusu kafamı karıştırıyor.

Bu hafta sonuna kadar siparişi bildirmem lazım.Bana bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum.Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

• Yardım lütfen!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gövde ve image kalitesi için D7100, biraz daha uygun olsun ve video istiyorsan 60D al derim.
    60D kullandım çok güzel bir makine ve D7100 den daha uygun.
  • 60 d 'yi inceledim şimdi.güzel bir makine gibi duruyor.peki yanında hangi lensleri almam lazım.kit olarak sipariş vermeyi düşünüyorum.çünkü amerikadan gelecek yakınım makineden fazla anlamıyor.pentax nasıl bir seçenek olur acaba?
    http://www.amazon.com/Canon-DSLR-Camera-Lens-Pack/dp/B005IP0AU2/ref=sr_1_34?s=photo&ie=UTF8&qid=1400943080&sr=1-34&keywords=Canon+7d
    bu kit nasıl sizce?
  • Sony a77'yi neden incelemediniz

• nasıl bir makine olduğu konusunda bir fikrim yok.forumda ve internette genel olarak nikon canon eksenli konular ve tartışmalar gördüm.bir inceleme yapmam lazım ama vaktim daralıyor.siparişi vermek için biraz daha uzattım zamanı.bi kaç güne karar verip bildiricem fakat yardıma ihtiyacım yok diyemem.
  • sony a77 nin diğer ürünlerden farklı özellikleri neler? iyi bir tercih sebebi sayılabilecek bir veya birden fazla özelliği vardır mutlaka.ya da diğer iki makine gibi birbirlerine yakın ürünler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaguar19

sony a77 nin diğer ürünlerden farklı özellikleri neler? iyi bir tercih sebebi sayılabilecek bir veya birden fazla özelliği vardır mutlaka.ya da diğer iki makine gibi birbirlerine yakın ürünler mi?

7100 ile rakip makineler. 3 eksenli ekranının olması, saniyede 12 kare (24 mp'de) çekebilmesi beni cezbeden ilk özellikleri gps' i de var. Ve inanılmaz hızlı af yapıyor

• quote:

nasıl bir makine olduğu konusunda bir fikrim yok.forumda ve internette genel olarak nikon canon eksenli konular ve tartışmalar gördüm.bir inceleme yapmam lazım ama vaktim daralıyor.siparişi vermek için biraz daha uzattım zamanı.bi kaç güne karar verip bildiricem fakat yardıma ihtiyacım yok diyemem.
    quote:

Orijinalden alinti: jaguar19

nasil bir makine oldugu konusunda bir fikrim yok.forumda ve internette genel olarak nikon canon eksenli konular ve tartismalar gördüm.bir inceleme yapmam lazim ama vaktim daraliyor.siparisi vermek için biraz daha uzattim zamani.bi kaç güne karar verip bildiricem fakat yardima ihtiyacim yok diyemem.

E?er Ystanbuldaysanyz sizi Ümraniyedeki ofisimize kahve içmeye davet ediyorum. Bu arada A77 yi detayly bir ?ekilde inceleyebilir, aklynyza takylan her türlü sorunuzu yanytlarym.

• Vallahi gövde olarak 60D'yi tavsiye ederim çünkü kullandım ve memnun kaldım, velhasıl ürün çekimleri - özellikle strobist çekimlerle uğraşacaksanız- ışıklandırmaydı, flaştı, ayaktı, tripodtu, carttı currtuya da bir bütçe bırakın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizhoca

quote:

Orijinalden alinti: jaguar19

nasil bir makine oldugu konusunda bir fikrim yok.forumda ve internette genel olarak nikon canon eksenli konular ve tartismalar gördüm.bir inceleme yapmam lazim ama vaktim daraliyor.siparisi vermek için biraz daha uzattim zamani.bi kaç güne karar verip bildiricem fakat yardima ihtiyacim yok diyemem.

E?er Ystanbuldaysanyz sizi Ümraniyedeki ofisimize kahve içmeye davet ediyorum. Bu arada A77 yi detayly bir ?ekilde inceleyebilir, aklynyza takylan her türlü sorunuzu yanytlarym.

Çok teşekkür ederim ama ürün amerikadan gelicek ben daha önce bahsettiğm makineleri kullananların ve yapacağım işe uygun ekipmanlarla ilgili tavsiye bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: KissKissBangBang

Vallahi gövde olarak 60D'yi tavsiye ederim çünkü kullandım ve memnun kaldım, velhasıl ürün çekimleri - özellikle strobist çekimlerle uğraşacaksanız- ışıklandırmaydı, flaştı, ayaktı, tripodtu, carttı currtuya da bir bütçe bırakın derim.

Evt daha çok ürün çekimi olmakla birlikte farklı fotograflar çekmeyi de düşünüyorum.
    Sizce amerika bazlı düşünürsek kit olarak mı almalıyım yoksa flaş lens vs ayrı ayrı mı toplamalayım.bahsettiğiniz ekipmanlara ne kadarlık bi bütçe gerekir .olmazsa onları burdan temin ediyim.tabi hangisi daha avantajlıysa...

• D7100 al

• jaguar19 kullanıcısına yanıt
    Ya hocam şimdi Türkiye'de her şey genel olarak ateş pahası. Fakat yurtdışı çok daha mı uygun bilemem ben alayını burdan aldım. Çok profesyonel bir şey de alabilirsiniz, ben öğrenci işi , kendim yapamayacağım şeyleri aldım. Flaş olsun, tetikleyici olsun, cart curt.. Kalanı, "Do it Yourself" yani. O yüzden sizin isteklerinizle de alakalı. Mesela bir saat ürünü çekecekseniz. 18-55'le işe girişmek oldukça saçma ama 100mm f/2.8 çıktı mı sahneye işler o zaman değişiyor. Umarım anlatabilmişimdir :)
  • anladım. fakat işin bir de bütçe kısmı var.ben bu iş için en uygun (hem fiyat hem de yapılacak iş bakımından) lens ve makineyi almak istiyorum şimdilik.ilerde işin karşılığını alırsam dediğiniz gibi daha iyi işler çıkarmak için daha üst tercihlere yönelebilirim.
    son olarak bana bu anlamda önerebileceğiniz bişey var mı? artık alcaz bi tane..hem yavaş yavaş öğrenicez bu işi fakat başta fazla hata yapmak istemiyorum.
    http://www.ebay.com/itm/USA-Canon-Model-EOS-60D-5-Lenses-18-135-IS-75-300-24GB-More-LOADED-KIT-/140638705526?pt=Digital_Cameras&hash=item20beb85776 bu kit nasıl flaş ve 50 mm lens işe yarar mı?

• quote:

anladım. fakat işin bir de bütçe kısmı var.ben bu iş için en uygun (hem fiyat hem de yapılacak iş bakımından) lens ve makineyi almak istiyorum şimdilik.ilerde işin karşılığını alırsam dediğiniz gibi daha iyi işler çıkarmak için daha üst tercihlere yönelebilirim.
    son olarak bana bu anlamda önerebileceğiniz bişey var mı? artık alcaz bi tane..hem yavaş yavaş öğrenicez bu işi fakat başta fazla hata yapmak istemiyorum.
    http://www.ebay.com/itm/USA-Canon-Model-EOS-60D-5-Lenses-18-135-IS-75-300-24GB-More-LOADED-KIT-/140638705526?pt=Digital_Cameras&hash=item20beb85776 bu kit nasıl flaş ve 50 mm lens işe yarar mı?

Ben tekrar yazayım da karar sizin amazon'da a77+ 16-50 f2.8 lens 1400$ 16-50 çok övülen bir lens. Keskiliği çok iyi diyorlar. A77 ii'yi bekliyorum ben

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.