Şimdi Ara

İki Bina Arası İnternet Bağlantısı Nasıl Olmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle konuyu 60 yaşlarındaki iki amcamız adına soruyorum

Bu amcaların ikisi de emekli ve iyi arkadaşlar ve evleri de karşılıklı iki ayrı binada. Amcaların birisi ttnet abonesi ve internette de yaptıkları çok bir şey olmadığını facedeki videoları arada sırada youtubede ki videoları izlediklerini ve gazete okuduklarını söylediler ve bana interneti ortak kullanabilir miyiz şeklinde bir soru yönelttiler bende sanırım mümkün ama işin ustalarına sizin için soracağım dedim ve sizlere sormaya karar verdim

Bu amcalarımızın ikisinin evi de giriş katta ve evlerinin arasında da 25-30 metre kadar boşluk var arada bina falan yok, iki bina arasından evden eve kablo çekmeyi çektirmeyi düşünmüşler ancak iki bina arasındaki boşluktan yer altından kablo çekmek gibi bir imkanları yok ve o iki bina arasındaki bölüm genelde binadakilerin araçlarını park ettiği bir alan ve taş döşeli durumda.

Şimdi bu interneti olan amcanın evindeki interneti karşı binadaki arkadaşının evine en mantıklı ve en hesaplı olarak nasıl ulaştırabiliriz? Neler almaları gerekli, aldıkları/alacakları modem acces pointer vs ne gerekiyorsa aldıklarında kopma olmadan interneti sorunsuzca aktarabilecek mi?

Siz değerli dostlar yardımcı olursa sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyber tech -- 15 Ağustos 2017; 21:3:40 >

• yapılacaz ekstra bir şey yok. tek sıkıntı kablonun dış etkenlerden korunması muhabbeti. kabloyu korumak için bir yöntem geliştirilirse modemin olduğu binadan diğerine direk bağlantı sağlanmasında bi sakınca yok. cat5-cat6 kablolar 100 metreye kadar sağlıklı bir şekilde veriyi gönderiyor.
  • Eser. kullanıcısına yanıt
    Hocam iki bina arasından kablo çekme imkanı yok, modemin olduğu binadaki interneti wifi olarak karşı binadaki daireye nasıl ulaştırabiliriz
  • Yok mu bu işi iyi bilen şunları şunları alırsanız şöyle şöyle yaparsanız bağlantı sağlarsınız diyebilen bir usta
  • Donanımhaber.com'da bu konuda bilgisi olan kimse yokmuş, sayın adminler konuyu silebilirsiniz
  • Kablo uzatamıyorsanız kablosuz vereceksiniz 30 metre ve arada bir şey yoksa kablosuz olarak bağlantı yapılabilir.Eğer interneti paylaşacak kişide kablosuz modem var ise pencerenin dibine koyacak.İnterneti alacak kişi de bir kablosuz ağ adaptörü alıp modemi görecek şekilde penceresinin arkasına koyacak.Yüksek ihtimalle bu şekilde iş görecek bir bağlantı sağlayabilirsiniz.Eğer olmazsa ya modem değişecek güçlü bir modelle ya da ekstra acces point takılacak.Aslında en güzeli dış cephe uyumlu yönlü anten takmak olur.Ama sizin durumda hem pahalıya gelir hem de gerek yok 30 metreden nolacak ki.500 belki 1000 metre ileriye sinyal gönderebilirsiniz kaliteli bir dış cehpe anteniyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zwanzig kullanıcısına yanıt
    Evet hocam bende onu soruyorum kablo çekme imkanı yok kablosuz olarakta en mantıklı kolay ve sağlıklı şekilde nasıl bağlantı sağlanır, menzil artırıcılarla falan çözülebilir mi bu sorun yoksa acces pointer mi almak lazım hangisini almak lazım kısacası sorunlar bunlar, basit ve ucuz bir yöntemle sağlıklı bir bağlantı sağlanabilir mi? Gerekli olan alınması gereken ürünler var mıdır nelerdir
  • Valla hocam adam gibi bir kablosuz modem var ise ellerinde çok dert etmeye gerek yok.Adam gibiden kastım operatörlerin verdiği değilde şöyle çift antenli 3 veya 5dbi antenli modeller.Kablosuz ağ adaptörü olarak da baktım az önce ama tavsiye edebileceğim bir model olmadı.Şöyle söyleyeyim size 50-100 tl civarında bir kablosuz ağ adaptörü gerekir.Üzerinde anteni olanlardan.Marka olarak da tp-link, asus, airties, zyxel iyidir.Inca, everest gibi markalar genelde üzer.Driver konusunda aldığınızda ne ise odur.Ancak dediğim gibi baktım windows 10 destekleyen kaliteli bir adaptör görmedim.Ha şu var windows 7de çalışıyormuş galiba arkadaşta da vardı memnun olduğunu söylüyordu:http://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wn822n-300-mbps-n-kablosuz-2x3dbi-antenli-usb-uzatma-kablolu-yuksek-kazanimli-usb-adaptor-p-BD190066

Bu konularda emin konuşamıyorum ama bu forumda ve çevremde gördüğüm kadarıyla sizin derdinizi çözecek bir yöntem.Başkaları da yazsa deneyimlerini aktarsa iyi olurdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• zwanzig kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam sağolasın yardımın için evet forumda bilgili o kadar kişi var ama bir çözüm sunmadılar umarım benzer ya da alternatif çözüm önerileri de gelir
  • modemi olan pencere kenarını koymalı, digeri de aynı şekilde. Saygılar
  • Bütçe ne kadar.
  • muratoto kullanıcısına yanıt
    Hocam 200-300 belki 400'e doğru da çıkabilirler mesafe 25 metre evler birbirinin karşısında camlar birbirine bakıyor arada bina falan yok evin birinde internet var diğerinde yok, amntıklı hesaplı ve sağlıklı internet olursa iyi olur
  • İkinciel Tp-Link 5210G yada 5110G de iş görür bu mesafede.
    Hocam bunu interneti olmayan eve istemci olarak mı ayarlıycaz yoksa interneti olan eve kurup verici işlevi olarak mı ayarlıycaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyber tech

Hocam bunu interneti olmayan eve istemci olarak mı ayarlıycaz yoksa interneti olan eve kurup verici işlevi olarak mı ayarlıycaz

Net olmayan ev wireless olarak kullancaklar doğrumudur.
    evet net olmayan ev karşı evden wifi aracılığıyla internete kavuşacak
  • quote:

evet net olmayan ev karşı evden wifi aracılığıyla internete kavuşacak

Net olan evin pencere tarafına bu dediğim AP birini koyacaksınız karşı evi görecek şekilde. Karşı eve yayını vereceksiniz.
    Peki karşı evin bir kaç odası bu AP'ın karşısında olacak o odaların tamamında internet olur mu ya da diğer odalarda da internet için ek ne almalıyız
  • quote:

Peki karşı evin bir kaç odası bu AP'ın karşısında olacak o odaların tamamında internet olur mu ya da diğer odalarda da internet için ek ne almalıyız

O sonraki aşama. Siz diğer odalardan bahsetmesiniz ama 5210g yeterli gelecektir diye düşünüyorum. Başka kriter varmı. Kaç cihaz bağlanacak net hızı kablolu bağlantı vs.
    Hocam net hızı 50 mbps, bağlanacak cihaz bir laptop bir de akıllı telefonu var internetin aktarılacağı ev bu şekilde öcelikte bir oda ama bu AP'ın bakacağı yer de karşı eve bakacağı için birkaç odaya yansıyacaktır sinyal o açıdan sordum karşıdaki birkaç oda da çeker mi diye.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.