Şimdi Ara

İki Bina Arası İnternet Bağlantısı Nasıl Olmalı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cyber tech

Hocam net hızı 50 mbps, bağlanacak cihaz bir laptop bir de akıllı telefonu var internetin aktarılacağı ev bu şekilde öcelikte bir oda ama bu AP'ın bakacağı yer de karşı eve bakacağı için birkaç odaya yansıyacaktır sinyal o açıdan sordum karşıdaki birkaç oda da çeker mi diye.

50 mbit dersen iş değişir 5210g olmaz. 5210G max. 22 mbit sinyal verebilir. Ondan bu konuya pek cevap gelmemiş hocam. Network biraz karışık sıkıntılı çok kriteri olan bi o kadarda eğlencelidir.
  • muratoto kullanıcısına yanıt
    Hocam interneti olan ev o şekilde internet kullanıyor 50 ya da 75 ama karşıya vermekte ne gibi bir sıkıntısı olabilir ki 22 vermesine razı olsak olur mu ya da aşağıdaki ürünü ya da başkasını mı almalıyız

http://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wa7210n-150-mbps-n-kablosuz-12dbi-cift-polarize-anten-ap-client-router-ap-router-ap-operasyon-modu-pasif-poe-destegi-su-gecirmez-dis-mekan-access-point-p-BD800043?magaza=Ofmat%20Teknoloji&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=EAIaIQobChMI1c-up6Hh1QIVFBbTCh3OLQ0sEAQYASABEgJwVPD_BwE

• quote:

Hocam interneti olan ev o şekilde internet kullanıyor 50 ya da 75 ama karşıya vermekte ne gibi bir sıkıntısı olabilir ki 22 vermesine razı olsak olur mu ya da aşağıdaki ürünü ya da başkasını mı almalıyız

http://www.hepsiburada.com/tp-link-tl-wa7210n-150-mbps-n-kablosuz-12dbi-cift-polarize-anten-ap-client-router-ap-router-ap-operasyon-modu-pasif-poe-destegi-su-gecirmez-dis-mekan-access-point-p-BD800043?magaza=Ofmat%20Teknoloji&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=EAIaIQobChMI1c-up6Hh1QIVFBbTCh3OLQ0sEAQYASABEgJwVPD_BwE

Cihazın kapasitesi o kadar. Adsl altyapılar için diyebiliriz bana göre. Daha yüksek hızlar için benim bildiğim Mikrotik olabilir ama maddi manevi bu bizi aşar.

Anladım hocam peki bu tür bir cihazla sorunu çözeriz yani değil mi 22 mbps hız vermesi falan önemli değilse
  • quote:

Anladım hocam peki bu tür bir cihazla sorunu çözeriz yani değil mi 22 mbps hız vermesi falan önemli değilse

Tabiki çözülür ama 22 mbit max. bakarsın 16 mbit verir. Sonuçta Wifi olayı bu. Mesafe benim için pek önemli değil aslında. Birebir görüş var sonuçta değilmi. Bina karşılıklı arada bi engelde yok anlattığınıza göre. Diyelimki duvarlar çok kalın yeni bina vs. bu durumda karşı evede bir cihaz koymak gerekebilir. Tam olarak yeri durumu bilemiyorum sonuçta. Sonuçta Network bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratoto -- 18 Ağustos 2017; 21:44:4 >
    Evet hocam iki bina karşılıklı ve camlar da birbirine bakıyor arada bina falan yok sadece araçlar park ediyor aradaki boşluğa, aynı cihazdan mecbur kalınırsa koyulur diyorsanız tamamdır, hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim
  • quote:

Evet hocam iki bina karşılıklı ve camlar da birbirine bakıyor arada bina falan yok sadece araçlar park ediyor aradaki boşluğa, aynı cihazdan mecbur kalınırsa koyulur diyorsanız tamamdır, hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Rica ederim.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.