Şimdi Ara

İİT'den tarihi karar: Doğu Kudüs Filistin'in başkentidir!

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
23
Cevap
0
Favori
581
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> İİT'den tarihi karar: Doğu Kudüs Filistin'in başkentidir!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    786 Mesaj
    http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-istanbuldaki-kudus-zirvesinde-tarihi-karar-40677048

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macorono34 -- 13 Aralık 2017; 16:13:32 >

|
    |
  • Bildiride BM'ye de çağrı yapılarak Kudüs'ün yasal satatüsünün teyit edilmesi isteniyor. Bildirgede, ABD yönetiminin barış sürecinden çekilmesi isteniyor ve "ABD kudüs kararından geri adım atmaz ise tüm sonuçlardan sorumlu olacak" denildi. Merak ediyorum ABD cekilmesse nolucak bı 360 gorurmuyuz.
    Kudüs değil de Doğu Kudüs başkent kabul ediliyorsa bu İsrail'e işgalci değilsin demek değil midir ? Yani batısı onlarınmış gibi ?
  • Teğmen
    202 Mesaj
    Kudüs değil, Doğu Kudüs. Niye komple değil muamma

Elçilik filanda taşınacak mı?
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Yine tiri viri boş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

ayrıca neden Kudus'un tamamı değilde,sadece doğusu başkent ilan edildi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suÇ -- 13 Aralık 2017; 16:39:10 >
    |
    |
    Ve Aspirin Osman&#8217;in elindesin.Aspirinin zulmüne dayanamayip havaya uçtun.Artik benim için ölüsün Çino....

PSN:ERTANTR
  • Yarbay
    2093 Mesaj
    iit ne, yeniyor mu içiliyor mu ?
    |
    |

Ragnarök--

Satılık Abra A7 V6.2.1
  • Yüzbaşı
    531 Mesaj
    Bildiride BM'ye de çağrı yapılarak Kudüs'ün yasal satatüsünün teyit edilmesi isteniyor. Bildirgede, ABD yönetiminin barış sürecinden çekilmesi isteniyor ve "ABD kudüs kararından geri adım atmaz ise tüm sonuçlardan sorumlu olacak" denildi. Merak ediyorum ABD cekilmesse nolucak bı 360 gorurmuyuz.

Arabistan katilmis araplar yine yalakalik politikasi izliyor suan abd yalakaligi yapiyor gün gelecek ve yeniden tarih şaşirtmayacak araplar Türk milletinden yardim isteyecektir Abbasiler vb dönemlerde yapildigi gibi sonra bu araplar bizimkilere siz artik dogunun ve batinin Sultanisiniz gibi degisik degisik unvanlar verecektir bunlara güvennn olmaz olmaz olmazzz

|
    |
    |
    |
    Shall I tell you about my life, they say I'm a man of the world. I've flown across every tide, and I've seen lots of pretty girls. I guess I've got everything I need, i would't ask for more. And there's no one I'd rather be, but I just wish that I'd never been born.
  • Yarbay
    7815 Mesaj
    Oraya girebilecekler mi diye merak ediyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

PSN : Jeopol
  • Binbaşı
    1544 Mesaj

Şimdi troller düşünsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 13 Aralık 2017; 17:31:4 >
    |
    |
    Asus VG248QE 144Hz//Amd Ryzen 3700x//Asus Tuf X570-Plus//Evga Rtx 2070 Super FTW 3 Ultra+//Corsair 16GB DDR4 3200Mhz//Corsair 960GB MP510 SSD //Western Digital Caviar Black 6GB//Thermaltake Toughpower Grand 1050W//Cooler Master Haf X 942//Logitech G710// Razer Lachesis
  • Yarbay
    26120 Mesaj
    Kudüs değil de Doğu Kudüs başkent kabul ediliyorsa bu İsrail'e işgalci değilsin demek değil midir ? Yani batısı onlarınmış gibi ?
    |
    |
    Türkiye olmasa bunlar hayatta bir araya gelmezler birbirleriyle savaşır bir halt beceremezler

Suud Arabistan'dan nefret ederim arapları da sevmem ancak yapılan ortak açıklamayı her kesimin desteklemesi gerektiğini düşünüyorum

|
    |
    "Madem Trump Batı Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etti, biz de Doğu Kudüs'ü Filistin'in başkenti ilan ederiz" kafasında bir olay olmuş bu. Yani o kadar konuştular konuştular sonunda kabul ettiler diyebiliriz.
    |
    |

*-Carraro Sportive 225*-DH Bisiklet Severler Grubu
  • Yüzbaşı
    731 Mesaj
    Yakında Küdüs'deki boş bir araziyi gösterip : "Ahanda! Filistin'in başkenti burasıdır!" demezlerse iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Navy Blue -- 13 Aralık 2017; 18:14:45 >
    |
    |
    Batı Kudüs 1948 de İsrailin Doğu Kudüs Filistin'in hakimiyetinde olan bölgeler. Batı Kudüs Yapay aslında. Üç dininde kutsal saydığı mekanlar Doğu Kudüs de. 1967 savaşı sonrasında İsrail işgal etmiş. Bana saldırdınız, sizi yendim ve artık burasıda benim havasında israil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: BatuhanXxX

Batı Kudüs 1948 de İsrailin Doğu Kudüs Filistin'in hakimiyetinde olan bölgeler. Batı Kudüs Yapay aslında. Üç dininde kutsal saydığı mekanlar Doğu Kudüs de. 1967 savaşı sonrasında İsrail işgal etmiş. Bana saldırdınız, sizi yendim ve artık burasıda benim havasında israil.

Konudaki en gerçekçi yorum..

|
    |

quote:

Orijinalden alıntı: spacenet

Gerçek Kudüs Doğu Kudüs zaten ötekisi çakma.

Birden fazla sebebi olabilir.

Daha önce 2 önemli savaşta el değiştiren yer olduğu için.

Batı tarafının zaten uzun süredir İsrail'in elinde olduğu için. (Gerçi İsrail her 2 sinide birleştirip tek bir belediye yaptı zamanında)

Asıl önemli görülen taraf doğu tarafı olduğu için. (3 semavi din içinde kutsal sayılan bölgeler)

Batıdan sonra zamanında İsrail'in doğu Kudüs içinde ilhakının olduğu düşünülürse -ki bu BM Güvenlik konseyi ile tanınmamış ve geri çekilme çağrısı yapılmıştır- sadece Doğu Kudüs'ün Filistin başkenti olarak tanınması kararı yanlış görülmez.

Ekleme : Yanlış alıntı.
    Asıl alıntı : suÇ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drakeshark -- 13 Aralık 2017; 18:48:58 >
    |
    |
    Bahsedilenler: suÇ

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
emek server
SEO
Media Sözlük
bankalar.org
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.