Şimdi Ara

İhraç fazlası olarak satılan ürünlerin orijinalliği?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
17.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar. Nadir olarak bazı yerlerde ihraç fazlası olarak (lacoste,tommy,burberry,gant,massimo dutti,columbia,jack wolfskin,the north face)vgibi markalar satılmakta. Bu ürünlerin orijinalligini nasil anlayabiliriz? Gercekten ihrac fazlasi mi yoksa arada cakmalar da mi var bunu nasil bilebiliriz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Genelde ihracat fazlalarını imalatçı firmalar kendi bünyesinde ayıklar marka veya isim yazılı etiketlerini söker bu şekilde toptancılara satarlar.
    Fakat ürünler toptancıya geldiği vakit marka veya isim yazılı etiketleri hazır olarak dışarıdan temin ederler, aldıkları ürünlerin üzerine dikip ihracat fazlası diye satarlar.
    Tabi ben en masum olanından bahsediyorum, çakma olanları sen düşük artık.
    Yaklaşık 3-4 yıldır tekstil sektöründeyim, çok acayip şeyler dönüyor, bence ihraç fazlası olanlardan bile uzak dur veya alırsan bile yıkamadan giymeni kesinlikle önermem.
    Geçen ki senelerden birinde yaşadığımız bir olayı anlatayım. Daha önce çalıştığım denim firmasında Victoria beckham markasına kot pantolon üretimi yapıyorduk, ister istemez fazla kesimden dolayı sipariş adetinin fazlası kadar mal üretiliyordu. Victoria beckham markası özel olarak taleple bulundu imalat fazlalarını kimseye vermeyin direk bize gönderin biz imha edeceğiz diyerekten.

• Bir gün bit pazarında ucuz meyve sebze almak için geziniyorum. Almak istediğim her şeyi aldım ve bit pazarının çıkışına doğru ilerliyorum. Tam ilerlerken AYFON 6ES 500TL yazılı tabela gözüme çarptı. Ben de nedir ne değildir diye bir bakıp satıcıya sorayim dedim. Kutu tamamen orijinaldi, içini açtırtıp baktırdım her şey yerinde batarya kulaklık vs. Neyse bari alayim dedim bari kulaklığı bataryayı satarak çıkartırım parasını sahte olsa bile. Eve döndüm ve kutuyu heyecanla açtım, bataryayı tam telefona takacam o da ne öyle batarya elimden kayıp pinokyoya dönüştü aman Allah'ım dedim 1-2 tokatladım eski haline döndü. Artık tövbe ettim bit pazarından böyle şeyler almıyorum. Bataryayı kulaklığı satarak 300 lirasını telafi edebildim anca. Siz siz olun bir şeyi alırken gerçek fiyatında olmasına dikkat edin.
  • Pahali markalardan alisveris yapanlari anlamiyorum ya da cok paralari var diyorum

Yasasin lc waikiki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mo-Cuishle

Genelde ihracat fazlalarını imalatçı firmalar kendi bünyesinde ayıklar marka veya isim yazılı etiketlerini söker bu şekilde toptancılara satarlar.
    Fakat ürünler toptancıya geldiği vakit marka veya isim yazılı etiketleri hazır olarak dışarıdan temin ederler, aldıkları ürünlerin üzerine dikip ihracat fazlası diye satarlar.
    Tabi ben en masum olanından bahsediyorum, çakma olanları sen düşük artık.
    Yaklaşık 3-4 yıldır tekstil sektöründeyim, çok acayip şeyler dönüyor, bence ihraç fazlası olanlardan bile uzak dur veya alırsan bile yıkamadan giymeni kesinlikle önermem.
    Geçen ki senelerden birinde yaşadığımız bir olayı anlatayım. Daha önce çalıştığım denim firmasında Victoria beckham markasına kot pantolon üretimi yapıyorduk, ister istemez fazla kesimden dolayı sipariş adetinin fazlası kadar mal üretiliyordu. Victoria beckham markası özel olarak taleple bulundu imalat fazlalarını kimseye vermeyin direk bize gönderin biz imha edeceğiz diyerekten.

Yani bunu anlama yolu hicbir sekilde yok :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Afrika sucugu

Pahali markalardan alisveris yapanlari anlamiyorum ya da cok paralari var diyorum

Yasasin lc waikiki

internette lc waikiki fiyatlarıyla aynı fiyata çok daha kaliteli ve iyi markalar alınabiliyor
  • Wunaji W kullanıcısına yanıt
    Elektronik konusunda haklısınız ancak giyim konusu biraz muamma :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.