Şimdi Ara

İhbar süresi sonunda tazminat hakkı kazanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, özel sektörde bir firmada Elektrik Elektronik mühendisiyim. 13 Mayıs 2016 yılında sigorta girişim var. Şimdi yaklaşık 1 ay sonra 1 sene dolmuş olacak hem tazminat hemde yıllık izin haketmis olacağım (13 mayıs 2017 itibariyle) benim sorum şu; şu anda işveren ile anlaşmazlıklar yaşıyoruz bu son zamanlarda daha çok meydana geldi sözlü veya fiziksel sataşma olarak değil daha çok tavır edinme konusunda. Neyse çok önemli değil orası. İşverenin işime son verme gibi bir düşüncesi olduğunun bir şekilde kulağıma geldi. Buda önemli değil benim için, kanunen 4 hafta ihbar sürem var. Ve bu 1 aya tekabül ediyor. Yani atıyorum beni 14 nisanda ihbarimi başlatmış olsa 14 mayısta son bulmuş olcak. Dolayısıyla 1 sene dolmuş oluyor. Bu durumda tazminat ve yıllık izin parasıni alabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Neden olmadan çıkarıyorsa çıkışınıda önceden söyleyip 1 ay çalıştırıyorsa tabi alırsın tazminatını ve yıllık izin ücretini işe geri dönmek için davada açabilirsin ama anladığım kadarıyla sende tazminatını alıp çıkma taraftarısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thurus68

Neden olmadan çıkarıyorsa çıkışınıda önceden söyleyip 1 ay çalıştırıyorsa tabi alırsın tazminatını ve yıllık izin ücretini işe geri dönmek için davada açabilirsin ama anladığım kadarıyla sende tazminatını alıp çıkma taraftarısın.

Nedensiz çıkaracak evet anlaşamıyoruz bazı konularda. 1 ay sonunda 1 yılım tamamlanmış olunca tazminatı da yıllık izin paramı da alırım diyorsunuz yani hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: okçu

quote:

Orijinalden alıntı: thurus68

Neden olmadan çıkarıyorsa çıkışınıda önceden söyleyip 1 ay çalıştırıyorsa tabi alırsın tazminatını ve yıllık izin ücretini işe geri dönmek için davada açabilirsin ama anladığım kadarıyla sende tazminatını alıp çıkma taraftarısın.

Nedensiz çıkaracak evet anlaşamıyoruz bazı konularda. 1 ay sonunda 1 yılım tamamlanmış olunca tazminatı da yıllık izin paramı da alırım diyorsunuz yani hocam

Kanunen vermesi gerekiyor vermezse dava yoluyla alabilirsin.
  • Teşekkürler hocam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.