Şimdi Ara

İGDAS Sabit Ödeme Sistemi Kullananlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
7.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu sene için sabit ödeme sistemine geçtik.
    Herşeyi kendi web sitesi üzerinden yaptım şubeye gitmeden.
    Son bir yıllık tüketime göre
    Sistem aylık ortalama 77 metreküp tüketim üzerinden 12 ay sabit 91 TL olarak faturalandırdı. İlk faturada bu ay geldi.

Daha sonra kendim son 12 ayın faturalarını hesapladım;
    Aylık Ortalama Tüketim 69,66 metreküp
    Aylık Ortalama Fatura 88 Tl

Benim hesabım ile sistemin hesabı arasında fark var. Üstüne %10 indirimde geldi. Hem metreküp ve fiyat farkını hemde %10 indirimin faturaya yansıtılması için gittim ancak hep sistem böyle hesaplamıştan öteye geçen açıklama yapılamadı.
    son faturada yıllık toplam tüketime + yada - mahsup faturası kesilecek dendi.

12 ayın sonunda hesaplama metreküp üzerinden gidilecekse ben aylık 6 metreküp avantajlıyım demektir ama fatura tutarı üzerinden gidilecekse aylık 3 Tl zarardayım. %10 doğalgaz indirimini de sistem otomatik yansıtacakmış ama mahsup faturasında.

Sabit ödeme sistemi kullanan bilen arkadaşlar sistemin sağlıklı işleyip işlemediğini yazabilirmi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuyu bende takipteyim.
  • %10 indirim oranı göremedim ama
  • Tüketimleri aylık olarak excel tablosuna kaydediyorum geçen seneki verilere göre. hesapladığım faturalardandan %10 daha az geldi son iki faturada. Onda bir sıkıntı yok şimdilik.

İgdaşa yaptığım başvuruda "henüz ilk faturayı ödemedim indirimi yansıtıp tekrar düzenleyin" dedim ama yapmadılar. son faturada nahsup edilecek denildi. merkezdeki yetkili bile sabit ödeme sistemini orayı burayı arayarak öğrendi. sonuç olarak sistemden çıktım. kuruma ve verilen yetersiz açıklamalara güvenemedim. yoksa kış aylarında bütçesine göre yüksek fatura gelenler için bence ideal bir sistem.

not: sabit ödeme sisteminden çıkınca 1 yılı doldurmadan tekrar başvuru yapılamıyormuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2015 Eylül ayından beri kullanıyorum. Aylık 77 TL ödeme çıkmıştı bana, 1 sene doldu ama sözleşmem aynı fiyat üzerinden devam ediyor. Doğal gaz indirim ve zamlar otomatik olarak yansıyor zaten tüketime. Her ay gelip ne kadar kullandığınızı yine ölçüp, bu ayki faturanız 77 tl fakat siz 30 Tllik ya da 170 tllik kullanmışsınız bilgisi geliyor hem sms hem de fatura olarak.

Kışın yüksek faturalar geliyorsa güzel bir sistem. En azından arka arkaya 4-5 adet 300-400 tllik fatura ödemktense bunu yıl içine yaymak bütçeyi rahatlatıyor. Aylık ödeyeceğiniz tutar sizin son 12 ay ödedediğiniz faturaların ortalaması baz alınarak belirleniyor.
  • Konuyu hortlatayım...
    Bu konu hakkında pek bilgi bulamadım malesef
    Merak ettiklerim şunlar
    Örnek veriyorum şuan bana 18 aylık teklif veriliyor 74 lr diyelim
    Ben ne kadar tüketim yaparsam yapayım (mesela Ocak ayında 500 lrlık yaktım) yine 74 lr mı gelecek?
    18 ay sabit ödedikten sonra 19. Ay normal fatura mı gelecek?
    Bir de evden taşınırsam taşındığım adreste sözleşmem devam edecek mi
    Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • chaka kullanıcısına yanıt
    Benim de bu konu hakkında aydınlanmaya ihtiyacım var, 77 lira yazıyor, her ay kafadan 170 180 lira kitliyorlar bunun yerine her ay 77 ödemek daha mantıklı geldi, aynı ayın geçen senesinde 30 lira gelirken bu sene niyeyse 150den aşağı gelmiyor, Allah Allah neden acaba :) Neyse, bu sistemi kullananlar varsa yorumlarını merak ediyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.