Şimdi Ara

İftar Cadırına Gitmek Ayıp mı Sizce? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
7.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki

İftar Cadırına Gitmek Ayıp mı Sizce?

(En Son Oy Tarihi: 6.6.2017)
Giriş
  • Ögrenciysen git diyecektim ki ögrenciymişsin.. Çağrıları dolduran suriyeliler inan senden daha güzel besleniyor ve senden çok daha fazla yardım alıyorlar..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşım sen öğrencisin cebinde paran olsa gidilebilir iftar çadırı bu aşevi değil, ankarada bir müddet bir vakfın iftar çadırlarında yemek vermesinde görev aldım. işleyiş şöyle, büyükşehir belediyesi ile görüşüyorsun yemeği falan herşeyi onlar ayarlıyor sen parasını veriyorsun, ancak bunu reklam için kullandılar bende atıştım ayrıldım oradan ama epey vaktim geçti ifftar çadırlarında. her çeşit insan gelir zaten ramazanın anlamı nimetlerin kıymetini Allah ın "rezzak" oluşunu ve yoksulları anlayıp paylaşmak sen gidip fakirin ekmeğini yiyeceğini düşünüyosan onu yapanlar var ama meslekleri öğrencilik değil...

ayıbı falan olmaz öğrenciymişsin hele ki dibine dibine vur yemeğin dön bi daha gir sıraya doymazsan

• Ayıp olacak birşey yok, senden benden alınan vergilerle kuruluyor babasının hayrına kurmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayraktar42

2 sene once gitmistim neyse oturduk masaya yemekler geliyor tabaga baktim 3 kasik pilav 5-6 et koymuslar dedimki yemekde azmis dedim ordan kopegin biri cikti dediki bunu bulamayanda var dedi bana dogru dedim sonra yemeye basladik sonra masaya bi servis daha yaptilar yeni gelenler icin bana bunu bulamayanda var diyen kopek tabaklar saldirdi 2 tabak aldi masanin altina sakladi kendisi icin bu yuzden evinde sogan ekmek ye evinde ye rahatca

Sen hikaye anlatma kardes.

• Tabii ki git. Ne yüzsüzler var adamların hem parası var hem de oruç tutmuyor yine de orada.

• Neden ayip olsun? İftar cadiri bir gelenektir. Sadece fakirler degil, yolcu, ogrenci, evine yetisemeyen, maddi durumu olmayan, ailesiyle gelen, evde tek basina yemek istemeyen herkese acıktır.

• Hiç ayıp değil hatta bence öğrenciler için ayrı bir iftar çadırı açsalar daha iyi olur ogrenci kartlarıyla falan girsinler

• Git. Gidenlerin cogunun durumu senden iyi. Bizim ust komsu oruc tutmuyordu genede gidiyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Git tabi , her gün git , öğrencisin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabii gidebilirsiniz. Herkes gidebilir bunda ayıp bir şey yok arkadaşlar bu bir gelenektir. Fakir ve durumu olmayan vatandaşlarımıza zaten önden sefer taslarına doldurup veriyorlar. Suriyeliler çatır çatır yiyor sen niye yemeyeceksin ?
  • 11 ay sömürüldük 1 ay da sen onları sömür
  • Git tabi ki öğrencisin, milletin evi barkı var gidiyor O yemek zaten sizn gibilerin hakkı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sakarya da özel çadırlar vardı yani devlet değil ben oralara az gitmedim. allah razı olsun adamlar fazla fazla koyardı bize de öncelik verirdiler öğrenci onlar diye. hatta kap götürene eve sahura falanda koyardılar az yemeklerini yemedim sağolsunlar
  • önemli olan insanların bir arada olup yemesi değil mi?

zenginliğin fakirliğin önemi yok.

• öğrencilik günlerim aklıma geldi de.sadece bursla geçiniyordum ramazanda yemek yiycek yer arıyordum spor salonu bulmuştum.baya sıra bekliyordum az yemek veriyorlardı ama şükür o günler geride kaldı.Allah ıma şükürler olsun.geriye dönüp baktığımda garibanlık zor be ya.Allah herkese helalinden çok kazanç versin
  • İftarlar 15 temmuz milli irade meydanında oluyormuş.
  • gel la özele yemeksepetinden birşeyler ısmarlayım sana
  • Git hocam git. Sana o saatte yemek vermeyenler utansın yav
    Geçen sene abim ve arkadaşları "gel beraber yemeğe gideceğiz" dediler. Sevinerek katıldım onlara. Arabaya filan gittik. Makaralar, şakalar havada uçuşuyor. Geldik dediler. Aşağı bi indik tabela da yazan şu;

Nilüfer Belediyesi İftar Çadırına Hoş Geldiniz

Hayatımın en yıkıcı günü olduydu. Ama iyi yediydik. Yemekleri de lezzetli idi. Bu sene bir daha gideceğiz
  • Gitmezsen ayıp.

• git kardeşim, hatta hergün git devletin sağladığı bu imkan senin hakkın
    bir ton suriyeli gidecek hergün sen niye gitmeyesin ki ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 29 Mayıs 2017; 12:6:27 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.