Şimdi Ara

iFrogz Airtime Pro Bluetooth Kulaklık Incelemesi ve Xiaomi AirDots Kıyaslaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hepsiburada üzerinden 149.90TL'ye aldığım ve yurtdışında 60 Dolar fiyat bandında satılan kulaklığın incelemesini yapacağım ve aynı zamanda kullanmış olduğum Xiaomi Airdots ile de kıyaslamış olacağım.

Öncelikle kulaklık güzel bir kabın içerisinde geliyor. İlk bakış izlenimim gayet güzel oldu.

Kutu içeriğinde oldukça kısa bir boya sahip Type-C kablo, 3 çift silikon kulaklık ucu, kulaklıklar ve taşıma/şarj kabı mevcut.

Gelelim kulaklığın performansına ve en yakın rakibi olan Xiaomi ile olan incelemesine. Öncelikle belirteyim test sırasında kullandığım 2 cihaz var, biri HTC 10 diğeri ise Xiaomi Mi 9SE. iFrogz her iki cihaza da bluetooth ile hızlıca bağlanıyor, bir gecikme vs. yaşanmıyor. Bağlanma sırasında üst tarafında beyaz ışık yanıp sönüyor ve bağlandığında bu ışık sönüyor. Aynı zamanda şarj olurken kırmızı yanıyor. Bu bildirim ışıkları kulaklıkları koyduğumuz kabında da mevcut. O bildirim ışığı ise 4 kademeden oluşuyor ve ne kadar şarj olduğunu gösteriyor.

İlk olarak bahsetmeliyim ki iFrogz'nin ses seviyesi bır tık düşük. Ancak bu düşüklük hem cihazdan cihaza, hem de kullanılan müzik uygulamasına kadar değişiklik gösterebiliyor. Örneğin HTC 10'da free spotify üzerinden dinlediğim şarkı ile aynı şarkıyı YouTube üzerinden ve Premium Spotify üzerinden dinlemem arasında çok büyük farklar ortaya çıkıyor. Aynı şekilde Xiaomi Mi9 SE cihazımdan açtığımda da (Premium Spotify) çok net, nispeten yüksek ses elde edebiliyorum.

Bas-Tiz dengeli gibi geldi bana. Çok fazla bu konu hakkında bilgi sahibi değilim ancak çok müzik dinlerim. Kulağıma herhangi bir çığırma gelmedi. Özellikle ç,ş gibi seslere dikkat ettim, bir patlama yaşamadım. Ancak bahsettiğim gibi bangır bangır ses gelmiyor. İnternette yaptığım ön araştırmalarda genellikle sesinin çok az geldiğinden bahsedilmişti, özellikle Amazon.tr yorumlarında. Ancak 150TL lik bir kulaklık için gayet iyi bir ses veriyor. Özellikle Spotify Premium ile dış dünyadan tam anlamıyla koparmasada güzel bir müzik deneyimi yaşatıyor.

Bu noktada Xiaomi Airdots çok daha yüksek ses seviyesi sunuyor. Ses kalitesi de neredeyse birbirine çok yakın.

Aşağıdaki fotoğrafta Xiaomi ve iFrogz yan yana duruyor. iFrogz bariz bir şekilde daha büyük, bu büyüklüğün sebebi ise kulaklığın Earpods gibi uzunlamasına olması.

Ancak taşınabilir seviyede.

Cihazda en beğendiğim şey ise ortam seslerini karşı tarafa hiç aktarmaması. Airdots bu konuda oldukça kötü, yanınızdan geçen bir motorun sesini komple karşıya aktarıyor. iFrogz ise neredeyse tüm sesi kesiyor. Eğer en çok konuşma için alacaksanız bu kulaklığı tercih etmeniz çok dogru olacaktır.

Sonuç olarak 150TL'lik bir ürüne göre oldukça kaliteli, fiyat/performans ürünü diyebileceğimiz bir kulaklık. Cihaz henüz elime geçtiği için şarjı ne kadar gider, uzun bağlantılar sonucu kopukluk yapar mı emin değilim. Şu an ilk izlenimlerim alınabilecek bir kulaklık olduğu yönünde. Kısaca bir puanlama yapacak olursam ki bu puanlamayı aynı fiyat bandındaki rakiplerine göre yapacağım. Uzun kullanımlarım sonucu pil ve batarya puanlamalarımı da yapacak ve sayfayı elimden geldiğince güncel tutmaya çalışacağım.

Müzik: 7/10
    Mikrofon: 9/10
    Malzeme Kalitesi: 8/10
    Kutu İçeriği: 7/10

Bonus Fotoğraflar ile konuyu sonlandırıyorum,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peregrino -- 14 Kasım 2020; 15:16:49 >

• Güzel bir karşılaştırma olmuş Hepsiburada 4-4 lük indirimde 140 a düştü bu fiyata güzel bir ürün 1 aydır deniyorum 1 tane de hediye etmek için aldım
  • inceleme için teşekkürler ancak keşke bi ses kaydı falan yapsaydınız. böylece mikrofon başarımını daha iyi görürdük

• inceleme güzel olmuş elinize sağlık , eğer kurcalama şansınız olduya diye acaba iki kulaklığı ayrı cihazlarda kullanabildinizmi tek olarak , birde cihaz resetleme nasıl yapılıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.