Şimdi Ara

IELTS ile Üniversite Eğitmi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir an IELTS sınavına girmeyi düşündüm biraz araştırdım fakat tek öğrenemediğim bir şey kaldı: IELTS Akademik sınavı eğitim içinmiş fakat bu yüksek lisans için mi yoksa normal üniversite eğitmi mi?

• Yurtdışındaki üniversiteler için tabi istediğiniz okulun kabul ettiği sınavlara bakmanız gerekiyor farklı sınav isteyen okullar oluyor. Yurtiçi okullarda yüksek lisans için ÖSYM'nin duzenledigi YDS sınavına girmeniz yeterli. Tabi bambaşka sınavlar YDS ve IELTS. YDS gramer ve kelime bilginizi ölçen bir test sınavıyken IELTS konuşma, dinleme, yazma ve okuma bölümlerinden oluşan kapsamlı bir sınav.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InvisibleLord -- 25 Kasım 2019; 21:23:42 >
  • Hem lisans hem yüksek lisans için isteyen yerler oluyor farkı puan oluyor genelde ekstra sınav vs isteyen okullar da var mutlaka ülkeden ülkeye değişiyor

YDS çok gereksiz saçma sapan bir sınav
  • Peki eğer yabancı bir ülkede eğitim görmek istersem vizede sıkıntı çıkar mı?
  • Chnerl123 kullanıcısına yanıt
    Oncelikle bu sürece hakim misiniz başvurudan vizeye kadar her ülke farklı taleplerde bulunuyor ama ortak olan şu ki vize için yüksek miktarlarda para göstermeniz gerekecek 20 30k euro 40k dollar değişiyor neresi olduğuna göre eğer karşılayabilecek durumdaysaniz vizede sorun çıkmaz
  • Peki yeşil pasaportla gitmek istesem internette baktım ama belli bir süre veriliyor 6ay 90gün gibi öğrenci olarak gittiğimde bu işlem nasıl oluyor?
    Yeşil bordo farketmiyor öğrenci vizesi için ögrenci vizesine basvuruyorsun kabul aldığın okuldan form almalısın belirli gereklilikler ile beraber banka hesapların formun ve birkaç belgeyle görüşmeye gidiyorsun konsolosluğa onlar da qualify olup olmadığını değerlendiriyor ona göre veriyor
  • Bahsettiğim örneğin Almanya yeşil pasaportlulardan vize istemiyor ama eğitim için gideceğimden dolayı herhangi bir süre kısıtlaması olur mu?
    Pasaport ile alakası yok bu durumun yeşil pasaport tan vize istemiyor almanya fakat turist vizesi o rahatça girip cikabiliyorsunuz fakat eğitime giderken öğrenci vizesi almanız gerekiyor yeşil veya bordo farketmeden okul size belge gönderiyor birkaç belge ile konsolosluğa gidip öğrenci vizesi için görüşmeniz oluyor vizeyi aldığınızda da her yıl belirli miktar para gösterip okumaya devam ederseniz yenileniyor eğitim bitene kadar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.