Şimdi Ara

İDS plus (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
0
Favori
20.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: ucanhoroz

bide bu ilanda en soldaki olmayan butonun özelliği nedir? yada bu dört buton nedir o da olabilir : )
    saygılar...

park sensörü butonu ve sağındakide boş:)

tifosi %100 eminim benim easytronicte sport tuşuna basınca direksiyon sertleşiyor.denemek için şunları yapın.

sport modunda araç 1 vitesteyken düşük devirde(3000 altı) u dönüşü yapın.direksiyon sabit araç önerken aracı sport modundan çıkarın direksiyonun hafiflediğini hissedeceksiniz.yüksek hız ve devirde farkı anlayamıyorsunuz çünkü elektrohidrolik direksiyon zaten sert oluyor(ids muhabbeti +sız).
  • berat ben ordaki butonlardan bi sportu biliyorum başkada bilmiyorum : )
    ama orda dolu üç buton var sen iki boş butondan bahsetmişsin
  • xenon farlı arabada park sensörü butonu vardır. orda sende sensör sport ve kapı kilidi var. easytronic olmadığı için lastik basınç kontrol sıfırlama düğmesi yok(dds)
    ayrıca ısıtmalı koltuklarında düğmesi orda yanılmıyorsam? en azından corsalarda aynı grupta oluyor. o boş düğme ama dds ye ait olsa gerek.
    quote:

Orjinalden alıntı: berat23

quote:

bide bu ilanda en soldaki olmayan butonun özelliği nedir? yada bu dört buton nedir o da olabilir : )
    saygılar...

park sensörü butonu ve sağındakide boş:)

tifosi %100 eminim benim easytronicte sport tuşuna basınca direksiyon sertleşiyor.denemek için şunları yapın.

sport modunda araç 1 vitesteyken düşük devirde(3000 altı) u dönüşü yapın.direksiyon sabit araç önerken aracı sport modundan çıkarın direksiyonun hafiflediğini hissedeceksiniz.yüksek hız ve devirde farkı anlayamıyorsunuz çünkü elektrohidrolik direksiyon zaten sert oluyor(ids muhabbeti +sız).
  • esp ?
  • boş düğme dds e ait.koltuk ısıtması olsa 4lü değil 6lı oluyor.bu boş düğme çok gözümü tırmalıyor:(
  • esp eskiden sadece ids pluslı astralarda kapatılabiliyordu sport moddayken sporta basılı tutmak gerekiyordu. sonradan easytroniclerede kapama fonksiyonu konduğunu söylediler ama ne derece doğrudur.
  • tifosi bu arabaya fiyat yorumu yaparmısın? ids plus paketli.hiç boyası yok.
    http://www.sahibinden.com/16_000_km_de_2007_model_opel_astra_cosmoWQQaXQQ10897070WQQpXQQdisplayitem
  • makyajlı kasa yarı deri koltuklu xenonlu full bir araba sunroofuda olsa tadından yenmezdi. fiyatıda bence makul easytronic xenon paket metalik renk ve cosmo birleşince bugün 45bine yakın bir 0 değeri vardır bu aracın tahminen.
  • IDS plus'lı araçların amortisörlerin çiftinin fiyatı 1.500 civarında , hesabınızı böyle yapın.
    Ayrıca sport tuşuyla aracın alçaldığı filan yok , o eski citroenlerde hidropnomonik amortisörlerinin özelliği idi. Eğer astrada sport tuşuyla araç alçalırsa bir daha kalkamaz çünkü bu amortisörler aktif sistem değil, yani ekstra basınç üretmiyor sadece amortisörlerin içindeki yağın dolaşımı bir manyetik valf aracılığı ile zorlaştırılıyor yaylanması daha sert hale geliyor. Yol tutuşa katkıda bulunduğu kesin ama mucizeler beklememek gerekir.
  • quote:

saygılar...

İnsanlara değer verilen medeni ülkelerde o tuşta opelin bizim gibi ülkelerde aniden bir gecede hokus pokus alın size makyaj diyerek yok ettiği lastik basınç göstergesinin ayar tuşu bulunuyor, hatta daha da medeni (!) ülkede de yani insanların insan olduğu ülkede ön kolsolda 6 tane tuş bulunuyor her iki yandaki bu 2 tuşta koltuk ısıtmalarının anahtarları oluyor.

Mesela bir gün yolunuz düşüyor gidiyorsunuz ecnebi bir ülkeye , arabanızın ana vatanına , orada gezmek için araç kiralama gibi bir düşünceye kapılıyorsunuz ve dahası tanıdık araç olsun hadi evimde bindiğim aracın benzerini kiralayayım diyorsunuz , bir de bakıyorsunuz ki araç kiralama şirketinden kiraladığınız ortalama araçla kendi full + full + en full diye şaklabanlıkların gırla gittiği kasabanızdaki aracınız arasında sahra çölü ile yağmur ormanları kadarcık bir fark var. Eve döndüğünüzde ne hissederseniz?

Bu arada ilandaki aracın piano siyah kaplaması hiç şık durmuyor bence, özellikle direksiyondaki kısımlar çok zorlama bir görüntü oluşturuyor.
  • herkeze teşekkür ederim.
  • güncel : )
    ids+ aracın hangi dinamiklerini kontrol eder?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Umit

İnsanlara değer verilen medeni ülkelerde o tuşta opelin bizim gibi ülkelerde aniden bir gecede hokus pokus alın size makyaj diyerek yok ettiği lastik basınç göstergesinin ayar tuşu bulunuyor, hatta daha da medeni (!) ülkede de yani insanların insan olduğu ülkede ön kolsolda 6 tane tuş bulunuyor her iki yandaki bu 2 tuşta koltuk ısıtmalarının anahtarları oluyor.

Mesela bir gün yolunuz düşüyor gidiyorsunuz ecnebi bir ülkeye , arabanızın ana vatanına , orada gezmek için araç kiralama gibi bir düşünceye kapılıyorsunuz ve dahası tanıdık araç olsun hadi evimde bindiğim aracın benzerini kiralayayım diyorsunuz , bir de bakıyorsunuz ki araç kiralama şirketinden kiraladığınız ortalama araçla kendi full + full + en full diye şaklabanlıkların gırla gittiği kasabanızdaki aracınız arasında sahra çölü ile yağmur ormanları kadarcık bir fark var. Eve döndüğünüzde ne hissederseniz?

Bu arada ilandaki aracın piano siyah kaplaması hiç şık durmuyor bence, özellikle direksiyondaki kısımlar çok zorlama bir görüntü oluşturuyor.

Benim aracım 2005 cosmo ids+ sunroof, dds tuşu var ama emin olun hiç bir işe yaramıyor. Sadece boşluk doldurmaya yarıyor! dds olması güzel bişey ama tuş gereksiz...
  • Türkiyenin ilk ve tek opel astra platformu astraloji.com 'a bekleriz...
  • Benim aracım 2005 astra cosmo, lastik basınç kontrolü var, soldaki bahsettiğiniz düğme onun ayarı.
    Ayrıca sport tuşu çekiş ve yol tutuşta farkını hissettiriyor.
    Benim aracımda sunroof dışında tüm paketler o zaman için alınmış. Opera sistem, afl far, bixenon, ids plus, lastik kontrol sistemi.
    Benim üçüncü astram, f, g ve h kasalarını kullandım.
    Yenisi j kasa mı olacak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: postanem

Benim aracım 2005 astra cosmo, lastik basınç kontrolü var, soldaki bahsettiğiniz düğme onun ayarı.
    Ayrıca sport tuşu çekiş ve yol tutuşta farkını hissettiriyor.
    Benim aracımda sunroof dışında tüm paketler o zaman için alınmış. Opera sistem, afl far, bixenon, ids plus, lastik kontrol sistemi.
    Benim üçüncü astram, f, g ve h kasalarını kullandım.
    Yenisi j kasa mı olacak?

Hakkatten hangi harfi koycaklar yeni kasa için
  • Şimdi bu İDS+ özelliği olmasa da olur diyor musunuz? Sırf bu yüzden yüksek km'li bir araç alacağım yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...
  • Arkadaşlar Tifosi bence bir çok şeyi doğruca belirtmiş yani aracın bir takım değerleri ortak alıp değere göre amartisör dengeleme uygulaması doğrudur..benim aracım 2005 elegance bende IDS Plus var sport tuşuda var o konsoldki 4 tuşda var....ama nekadar ne işe yarıyor derseniz başka yani tabiki sürüş esnasında hissedemiyorsun fakat bir arkadaşın dediği gibi sport tuşuna basınca direksiyonun sertleşmesi kesinlikle oluyor ayrıca agresifliğinide az çok hissediyorsunuz...ha bunun için çok paralar ermeye gerek varmı derseniz bence yok...Bu arada 4 parmak alçalması filan kesinlikle yalan diğer bi gerçekse mesai arkadaşımda olan 2005 elegance astrada ise sport tuşu olmasına rağmen IDS Plus yok yani sport tuşu varsa IDS Plus vadır diyenler bence yanlış biliyor..Bilgilendirebildiysem ne mutlu
    Bu arada fotodiji olan nic ismimi üyeliğimde yaşanan sorunlardan dolayı değiştirdim
  • TiFoSi_BJK kullanıcısına yanıt
    saçmalama bende 2005 opel astra h var elegance ve ıds+ var olmasa lambasını yakmaz aynen bu şekilde yakıyo easytronic ayrıca spor şase bilmeden konuşmayalım var zaten amortisör fiyatının 2000 tl çiftin oldugunu görünce morelim bozuldu
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.