Şimdi Ara

Ideapad Gaming 3-15IMH05 Laptop Almayı Düşünenlere(7-8k Bütçeliler için.) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
8
Favori
27.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konunun ilk sayfasında paylaşılan RAM'i aldım. Sorun olmaz diyorlar fakat boş olan yere taktığımda çalışmadı. Yerlerini değiştirince çalıştı.
  • evsiztospaa E kullanıcısına yanıt
    i7'li modelde 1650ti varsa ve render yapacaksan 1000 TL fazla verilir.

Normal kullanımda sıcaklık değerlerinde bir anormallik yok.

Garantiyi de satıcıya sormanı tavsiye ederim. Satıcı Hepsiburada ise Lenovo TR garantili olur muhtemelen.
  • ercanerten kullanıcısına yanıt
    Evet satıcı hepsiburada, i7 li modelde 1650 var ti değil. Sanırım i7 liyi alacağım. Teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İçindeki ram de 3200mhz hocam, 10.nesil intel H işlemcinin desteklediği maksimum hız 2933 olduğu için o hızda çalışıyor.Normalde 3200mhz ile çalışan ramler, işlemci limiti yüzünden 2933mhz de çalışıyor; çok aman aman bir fark yaratmıyor tabii bu durum(Günlük kullanımda fark etmez, çok yüklenmede %5 civarı bir fark oluşturur.).Ryzen 4. nesil serilerinin desteği 3200mhzye çıkıyor bu arada, intelde böyle bir üst limit söz konusu.Yani 3200mhz ram alıp, (Cl,V,I değerli uyumlu ise.) takabilirsiniz.Linkte attığım ram uyumludur.
    Bir arkadaş boş slota takınca görmedi demiş, benim öyle bir durum başıma gelmedi tam oturtamamış olabilirsin; bilemiyorum.Yerini değiştirince çalıştıysa sorun yok.
  • Bu laptop neden bu kadar ucuz? Ayni ozelliklerde olan diger marklar daha pahali

• 1650li modeli kac liradir?

• Magister Equitum kullanıcısına yanıt
    Eyvallah reis

Performans farkı oldu mu

• Yani ben laptop araştırırken, aynı özelliklerdeki acer, monster, dell e göre bi tık daha pahalıydı; asustan vivobooktan bir tık ucuzdu.Benzer özelliklerde laptoplar 7-8k skalasında genellikle, msi hariç.Şu an acerlere zam gelmiş gördüğüm kadarıyla.
  • mekos kullanıcısına yanıt
    İkinci gün RAM takviyesi yaptım, pek inceleme fırsatım olmadı yani fark var mı diye.
    Fark edersen yazar mısın

• mekos kullanıcısına yanıt
    Sanırım anlatamadım.

Bilgisayarı 8GB RAM’le neredeyse hiç kullanmadım, hemen 16’ya yükselttim. Bu sebeple performans farkını da anlayamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 16gb Ram 1650 li olanı almıştım 7600 dü aldığım zaman

• Ec jok E kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E46D5588D -- 17 Eylül 2020; 0:44:34 >
    Hocam cok fazla degil mi?

• 1650ti i5 li modeli kullanıyorum ancak oyunlarda aşırı ısınmaya başladı bugün gta 5 de 99 dereceyi gördük acaba sıkıntı bende mi ?
  • Saldırgan Gamer kullanıcısına yanıt
    Normal galiba

• 1hafta önce aldım Lenovoyu bugün 500 lira zam yemiş

• Isınma konusunda Performance modu kesinlikle açın Lenovo uygulamasından.

93-94’lete çıkıyor anlık ama sonra düşüyor. Yapacak bir şey yok sanırım ısınma konusunda.

Belki Turbo Boost kapatılırsa biraz soğuma olur, denemedim henüz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hangi oyunlarda cikiyor? Ben pubg,lol,cs,valorant oynayacagim. Sence fps ve sicaklik degerleri ne kadar olur?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.