Şimdi Ara

Ideapad Gaming 3-15IMH05 Laptop Almayı Düşünenlere(7-8k Bütçeliler için.) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
8
Favori
27.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hangi SSD'nin uygun olduğunu nasıl öğrenebiliriz?

Bir de bir aparat gerekiyormuş galiba SSD takviyesi için, bir fikri olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: anoniobanderas28

bilgisayar acılırken 5 6 saniye siyah ekran cıkıyor sol üstte checking media yazıyor aldığımdan beri dikkatimi çekti bu başka kimsede oluyo mu acaba bir de klavye tutukluk yapıyor bende basmıyor belirli tuşlara bazen de çift basıyor yaşayan var mı veya bi yol gösterecek

cihaz size usb den windows kuracağınız düşüncesi ile geliyor. hazır ayarlı yani, bios açacağım vs diye uğraşmayın diye. kurulum sırasında hdd i silip yeniden oluştur deyip windows u kurmanız lazımdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ercanerten

Hangi SSD'nin uygun olduğunu nasıl öğrenebiliriz?

Bir de bir aparat gerekiyormuş galiba SSD takviyesi için, bir fikri olan var mı?

aparata gerek olmaz.. sizdeki model sd li değil mi nvme m.2 mi demek istediniz?

• Hocam kurulumu rufus ile mi yaptınız. Bilgisayarın Uefi mi yoksa Legacy Bios mu? Ona göre fat32 veyahut Ntfs olarak biçimlendirme yapacağım. Siz fat32 olarak mı kurdunuz sistemi? Son sorum Windows un kendi sitesinden mi kurulum yaptınız yoksa başka iso dosyanız var mıydı? Kusura bakmayın baya bir soru sormuşum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

aparata gerek olmaz.. sizdeki model sd li değil mi nvme m.2 mi demek istediniz?

Alıntıları Göster

M2 var makinede, bir de SSD yuvası var boşta. HDD için kablo gerekiyor galiba.

Ideapad Gaming 3-15IMH05 Laptop Almayı Düşünenlere(7-8k Bütçeliler için.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercanerten -- 17 Kasım 2020; 14:1:41 >

• ercanerten kullanıcısına yanıt
    Normalde SSD yerine konup itilir ve bağlantılar yerine oturur ve vidalanır. Burada arada mesafe var fan engelliyor kablo şart gibi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hilal Bıyıklı Bozkurt kullanıcısına yanıt
    Google A Windows 10 download yazın. Microsoft sitesine gidersiniz. 8 gb usb bellek hazırlayın. İndirin. Önce küçük indirme dosyası iner sonra çalıştırın. Win 10 usb belleğinizi görür, nasıl bir win istediğiniz sorulur, usb ye seçin.. 20 dak da falan usb hazır olur. Sonra lenovo kapalıyken usb yi takın, lenovo yu açın, win kurulumu başlar. Hangi hdd e kurulacağı sorulan ekrana geldiğinizde, hdd bölümlerini tıklayın silin, em son tek hdd kapaaitesi ortaya çıkar.. Sonra yeni deyip hdd i bölecekseniz miktarı yazın, mesela 500 gb için ben 160.000 yazarım win i oraya kurarım, kalan 300000 oyun vn için kalır. Onuda formatlayın. En son 160 lığa tıklayıp ileri deyin win oraya kurulur..

Hdd biçimlendirirken mbr mi gpt mi ne bir soru gelirse gpt seçin.

Bunları yapmakta sıkıntı varsa özelden mesaj atabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 17 Kasım 2020; 15:1:33 >
  • mdmrx M kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam nazik cevabınız için. Size mesaj attığım gün akşam kargo bilgisayarı getirdi. AynenDediğiniz gibi yaptım. Bi güzel de crackledim. Çok memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hilal Bıyıklı Bozkurt kullanıcısına yanıt

o kadar para verdiniz, gittigidiyor da retail win 10 pro satılıyor 100-150 tl ye keşke alsanız.

her crack in bir anti crack i güncelleme olarak microsoft tarafından yükleniyor b.sayara ve bir süre sonra orjinal değil yazısı çıkıyor. yeni crack istiyor ve böyle gidiyor.

retail win 10 pro key mi acaba? Çok anlamıyorum bu işlerden. Bu dediğinizi alırsak Windows orijinal mi oluyor? Bu keyler sık sık patlıyor deniyor. Sağlamını nereden bulabiliriz? Link atabilir misiniz?

Hocam dediğiniz gibi bende düşünüyorum almak.
    Şimdilik bu crackle idare edeyim. En kısa sürede alıcam. Teşekkür ederim tavsiyeniz için sağolun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lawyer.ÖUL kullanıcısına yanıt
    Özelden yazayım. Yok öyle birşey yıllardır kullanıyorum
    Hatta biraz fazla verirseniz dvdli zarf içinde geliyor. Yazın 200 e almıştım yeni topladığım pc ye kurdum.. Sadece key 100 dü şimdilerde 150, 200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 17 Kasım 2020; 23:32:32 >
  • Ram takviyesi yapan arkadaşlar garantide problem çıkıyor mu ona göre ram alacağım da sıkıntı çıkarmasın ileride

• merhaba mühendislik öğrencisiyim solidwork, catia , ansys vb cad programları için amd ryzen 4600h yoksa i5 10300H işlemciyi mi tercih etmeliyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: carpedd

merhaba mühendislik öğrencisiyim solidwork, catia , ansys vb cad programları için amd ryzen 4600h yoksa i5 10300H işlemciyi mi tercih etmeliyim?

hocam bu model kaliteli miymiş kasa kalitesi olarak yoksa asus rog daha mı iyidir
  • hocamlar merhaba. Bende de aynı modelden var. +8 ram takviyesi yapmak istiyorum. Bu konu hakkında bilgim yok. bana bu konuda rehberlik yapar mısınız?(satın alma, monteleme, garanti vb) teşekkürler.

edit: ilk sayfada verdiğiniz linkteki ramın markası kingston lakin bizim bilgisayarlardaki kullanılan marka samsung. aynı marka olması gerekmez mi? fiyatı daha da uçmadan hemen almak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E46D5588D -- 26 Şubat 2021; 9:12:50 >
  • Lenovo IdeaPad Intel Core i5 10300H 8GB 512GB SSD GTX1650Ti Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar 81Y400D9TX bunu kullanan arkadaşlar makinadan memnun musunuz? Bir arkadaşım ekran kartı olarak 1650 Tİ li model alacak. Isınması nasıl? Birde i7 li mi tercih etsin yoksa i5li mi? Genelde grafik işleri yapacak. Başka önerdiğiniz model var mı?
  • I5 10300h,16gb lı modeli ile bende almış bulunuyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar , yaklaşık 8 ay kadar oldu bu laptopu alalı. 8 gb ramli olanı aldım. Normal pc oyunlarında şuana kadar bir problem yaşamasam da web tabanlı oyunları oynarken siyah ekran problemi yaşıyorum. Oyun takılıyor sonra donuyor sonra oyunu oynadığım tarayıcının bölgesinde siyah ekran oluyor yeniden başlattığımda düzeliyor bir süre sonra yine aynı. Farklı driverlar farklı tarayıcılar format vs denedim bir türlü çözemedim problemi.

Ram takviyesi yapsam bu durumda bir işe yarar mı? Yada önerebileceğiniz herhangi bir çözüm bulunuyor mu?

Sahip olduğum laptop:

https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-intel-core-i5-10300h-8gb-512gb-ssd-gtx1650ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81y400d9tx-p-HBV00000VT34X?magaza=Hepsiburada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruhunmevsimleri -- 13 Nisan 2021; 23:45:20 >

• Hocam selamlar ben bu notebook'u alalı 3-4 ay oluyor tarayıcıda video izlerken bile dizüstünde aşırı ısınma hissediyorum sizde böyle bir hissiyat yaşıyor musunuz acaba ?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.