Şimdi Ara

İddia : Tim Cook Şubat ayında FATİH Projesi için Türkiye'ye geliyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
1
Favori
1.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Peregrino

Neden tablet dağıtacaklar hala anlamış değilim. Başarı seviyesini yerlere düşürmek mi amaçları? Derslerde ne gibi faydası olabilir? Bunları açıklamak isteyen var mı?

herkeze laptop pc veremiyeceklerinden, tablet veriyorlar. tablet ucuz. kitap yerine interactive dokumanlarla cok daha etkili ve eglenceli egitim verilebilir. ozellikle fizik bioloji gibi derslerde bazi seyleri duz metinden anlamasi cok zor. onun yerine videolar ve etkilesimli uygulamalar cok daha ogretici olur. ogrenci elektrik konusunu kendi devre hazirliyarak ogrenebilir. bir ara universitede proje olarak egitim programi yazmistik. fizikdeki atislar konusunu interaktif ogretiyordu. ogrenci duz metin okumak yerine bir topa kendi istedigi paremetleri vererek egik atis yada serbest dusus yaptirarak konuyu canli goruyordu. cok ogretici bir calisma olmustu. ayrica dil derlerindede video ve sesli dokumanlar olmazsa olmaz. uygun yazilim ve dokumantasyon hazirlandikdan sonra egitime cok katkisi olacaktir suphesiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkaura -- 24 Aralık 2013; 22:26:58 >

• içi dolu bir ayakkabı kutusu ile gelirse ihaleyi götürür.

• Turkce klavye isteyene kadar bi siri isteyin ne var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Steve Jobs gelseydi buralar yıkılırdı.
  • tabi ortada yiyecek olunca kargalar üşüşmeye başladı..

• donanımhaberi severim ve takip ederim ancak 4 Şubat dedikoduları geçti yüksek ihtimal doğru ve o tarihte Tim Cook açılışını yapıcak Zorlu Apple Store un. Ancak haber yapmayı geçtik yaptığınız haberde de belli değil diyorsunuz. Yeri geldiğinde AOS TR de yok gönderim süresi şu kadar gün oldu diye haber yapıyorsunuz. Yaptığınız işleri takdir ediyor ve saygı duyuyorum ancak haberleri biraz daha tutarlı ve kaliteli yaparsanız daha iyi olur kanaatindeyim. Saygılar ve iyi çalışmalar DonanımHaber ailesi...

• Projeyi hazırlayanlar üretimden çok tüketime alışkın oldukları için,öğrencilere de aynı ideolojiyi aşılıyorlar.
    Hazırlanmış aletler,hazırlanmış ve kolayca ulaşılan bilgi ama kimse bu bilgilerin kullanımı için bir şey düşünmüyor.Pratiğe aktarılması için.

Bilim ya da öğrenilen bilgi ancak onu işlediğiniz zaman canlı kalabilir.
    Herhangi bir disiplinde başarılı kişiler yaratmak istiyorlarsa onlara bilgiyi kullandırmalılar,yoksa en iyi tabletlerde saklanmış hiçbir şeyin bir yararı olamayacaktır.
    Bu, çok büyük bir kütüphanede,binlerce kitaba sahip olup ama hiç birinin dilini okuyamamak gibi olacaktır.

• O PARAYI ORAYA HARCAYACAĞINA EĞİTİM SİSTEMİNDEKİ ''GEDİK''LERİ DOLDUR EĞİTİM SIRALAMASINDA TÜRKİYE'NİN EN İYİ OKULLARI ARASINDA GÖSTERİLEN ''BİLKENT''ÜNİVERSİTESİ BİLE DÜNYADA 400. SIRALARDA DİĞERLERİNİ SÖYLEMİYORUM BİLE BU TABLETLERİN VE ''FATİH''PROJESİNİN EĞİTİME TIRNAĞIMIZIN UCU KADAR KATKI SAĞLAYACAĞINI DÜŞÜNEN VARSA ALLAH AKIL FİKİR VERSİN.....

• 4 milyar dolar az para mı ya. kendi fabrikamızı kurup üretmek çok zor olmamalı
  • Kendi şeker, gaz, un fabrikalarımızın hepsini özelleştirmişken bir tablet fabrikası kurmak... Güzel bir hayalmiş...

• Allah akıl fikir versin kelimeler kifayetsiz kalıyor artık bu ülkede.Çok yazık çok.

• 1- Eğitimde tablet kullanımı, en ileri eğitim sistemlerinde bile hala tartışılıyor. Pek çok uygulama fiyaskoyla sonuçlandı. Açın popüler bilim makalelerini okuyun. Boşu boşuna vergilerimiz sokağa atılacak.

2- Böyle bir ihale Türkiye'de üretim yapmayan bir şirkete verilmemeli.

3- Yine birilerinin ayakkabı kutuları dolacak.

4- Atanamayan, işsiz, korkunç koşullarda çalışan on binlerce öğretmen, bozuk sistemde bocalayan milyonlarca öğrenci var. 4 milyar doları çöpe atacaklarına, hallaç pamuğuna çevirdikleri eğitim sistemi için harcasınlar.

5- Haberin tek iyi yanı, anlaşılan Apple mağazası sonunda şubatta açılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 24 Aralık 2013; 23:57:46 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPad verilirse alam cogu kisi jb yapar

• Peregrino kullanıcısına yanıt
    Hocam okulda her sınıfta duvara tak tıktıkları 7.000 tllik işlevsiz dandik atom işlemcili aslında amacına göre fena olmayan bir işlemci bunları boşuna almadık demek için daha çok kazık yemek.Bu akıllı tahtaların bir artısı yok.Bİlgisayar ile projeksiyon alınsa daha ucuz ve bozulduğunda maliyeti daha az olurdu.Ama böyle saçma bir şey yapmışlar.O değilde ipad mini verseler bize fena olmaz.
  • Benim merak ettiğim, acaba bu projeden sonra kimlerin evinde kaç ayakkabı kutusu dolar toplanacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: web101

Benim anlamadığım konu 4 milyar $ gibi bir paraya neden kendimiz üretmiyoruz üretemiyoruz.Neden bu ülkenin parasını batı firmalarına bağışlıyoruz.Bu paraya şirket kurulur fabrikalar kurulur marka yaratılır.Binlerce kişi çalışır katma değer sağlar.Ben bu işi anlamıyorum yazık bu millete.
    Edit:İmla

Senin dediğin olursa rant kapıları kapanır.
  • hocam şarjım bitttiiiiiii ler gelicek derslerde.. ( apple a filan laf atmıyorum yanlış anlaşılmasın)
  • Yorumları gülmekten okumayadım

Konuya dönersek belirtilen meblağa gerçekten çok ciddi bir rakkam, yazık günah.. Apple'ye falan hiç gerek yok. İllaki Türk olsun demiyorum ama oluyorsa fiyatı biraz daha makul olsun, uygun fiyatlı bir şey olsun, beleşe verecen nasılsa. Ucuz etin yahnisi demesin kimse, bunlar öyle sandığınız gibi dokununca çöp olmuyor, kullanmasını bilene birazda, aleti halleden iPadi de halleder. Okullu arkadaşlardan eksi gelebilir, kabulümdür
  • Oha ipad mi dagitacaklar gerci simdi 1. Nesil ipad dagitirlar. Aslinda uzun vadede tablet dagitmak kitap dagitmaktan cok daha ucuz ve cevre dostu. Dagitsinlar dagitsinlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Peregrino

Neden tablet dağıtacaklar hala anlamış değilim. Başarı seviyesini yerlere düşürmek mi amaçları? Derslerde ne gibi faydası olabilir? Bunları açıklamak isteyen var mı?

ben tam tersini düşünüyorum, eğer teknolojiyi doğru kullanabilirsek eğitme inanılmaz derecede faydası olur.
    her ders için eğitici uygulamalar, örnekler, konu anlatımı, animasyonlar, videolar vs vs hazırlanabilir.
    hatta eğitici oyunlar hazırlanıp çocukların çok daha istekli bir şekilde öğrenmesi sağlanabilir.
    mesela geçen sene facebook'da en çok oynanan oyunlardan biri türk yapımı "bil ve fethet" diye bir oyundu ve benm ilkokula giden kuzenim oynuyordu, çok faydalı bilgiler öğreniyordu. kitabı önüne koyup da ezberle desen yüzüne bakmaz, ezberlese bile sınavdan sınava aklında kalır.
    daha sonra bilim çocuk dergisi var mesela, gerçekten çok eğlenceli ve öğretici. buna benzer bir uygulama yapılabilir.
    şuanki eğitim sistemi sınavdan sınava ezberle sonra unut sisteminden başka bişey değil.
    ancak beleş tablet dağıtılması olayına karşıyım çünkü çoğu değerini bilmiyecek, hatta belki satacaklar. hadi kötü düşünmeyelim, çocuk elinden düşürdü kırıldı zararı kim verecek vb vb yani çok sorun çıkar.
    onun yerine adam akıllı uygulama yapsınlar, öğrenci ve öğretmenlere ucuz fiyata alma imkanı sunsunlar, isteyen alsın isteyen almasın.
    yani tablet yardımcı kaynak gibi kullanılsın.
    şimdi diyeceksinki fırsat eşitliği, alan var alamayan var falan filan. geçin bu ayakları (size demiyorum, genel anlamda diyorum :) ) günde 10 lira sigaraya veren adam aylık 20 tl de tablete ayırsın + zaten çocuk çalışkan ve fakirse öğretmenler bişeyler ayarlar.
    dersle ilgisi olmayan ile çalışmaya çalışan öğrenciyi aynı kefeye koyup fırsat eşitliği demek de hata olur.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.