Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (357. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.924
Cevap
186
Favori
769.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 355356357358359
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ilk schengen başvurumu yaptım. Idata'dan randevu aldım. Fakat Freelance çalıştığım için bir yerden sigortam gözükmüyor. Fakat banka hesabımda Para var ve iş yaptığım için akış var.
    Diğer yandan kira gelirim. Yine de anne veya babamdan sponsorluk için kağıt almam gereklimi?

Uçak biletlerimi aldım.
    otel rezervasyonlarımı yaptım.

Birde uçuş tarihlerimi idata'ya yanlış girmişim başvuru sırasında değiştirebiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: esrarengizhus

Herkese selamlar,

ilk schengen başvurumu yaptım. Idata'dan randevu aldım. Fakat Freelance çalıştığım için bir yerden sigortam gözükmüyor. Fakat banka hesabımda Para var ve iş yaptığım için akış var.
    Diğer yandan kira gelirim. Yine de anne veya babamdan sponsorluk için kağıt almam gereklimi?

Uçak biletlerimi aldım.
    otel rezervasyonlarımı yaptım.

Birde uçuş tarihlerimi idata'ya yanlış girmişim başvuru sırasında değiştirebiliyor muyuz?
    Freelancer çalışanlar Bağkur oluyor normalde. Umarım alısınız vizenizi. iData başvurusundaki uçuş tarihi değil, başvuru formundaki önemli diye biliyorum.
  • Son 2 gündür vize alan yok mu, alan varsa hangi tarihli başvurular aldı? paylaşırsanız sevinirim.
  • 18inde başvurdum ben 1 ay oldu hala dönüş yok ahah
  • Allomeer kullanıcısına yanıt
    Nereden başvurdunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pixeleak P kullanıcısına yanıt
    istanbul Altunizade
  • Merhaba, 31 ekimde gayrettepeden başvurup vizesini alan var mı? Yaz dönemi 2 günde vize çıkmıştı, şimdi ise 15 gün olmak üzere, yoğunluğun sebebi ne acaba ?
  • tombok kullanıcısına yanıt
    25 ekim gayrettepe, henuz cevap yok, en son 23ünde alanlara çıktı yazıldı, sonra güncelleyen olmadı, var bir ekstra yavaşlık malesef.
  • lazy1903 L kullanıcısına yanıt
    1 Kasım Harbiyeden başvurdum. 22 Kasım'a uçak biletim var. Henüz bir gelişme yok. En az 15 gün diye süre yazıyordu hem elçilikte hem iData sayfasında. Fakat gerildim 1 aydır yanıt alamayanlar var.
  • 23 Ekim Ankara basvurumuz hala sonuçlanmadı. Seyahatimiz ertesi gün. Bugün zor bela ulaştım vize bölümüne. Ya dedim 1 gün kaldı. Yoksa çok maddi zararım var dedim.sırayı bozamayiz diyorlar.hay allah sizi bildiği gibi yapsın dedim.isimden filan kontrol ettiler bu sefer , hala işlemde diyor. Ultra dandik idata firmasinin yanlış bilgilendirmesi yüzünden bu kadar geçe kaldık.halbuki Seyahatimiz aylar öncesinden playlıydı.Daha hala utanmadan 15 günde sonuçlanir diyorlar. 15 gün ile 15 is günü arasında tam bir hafta oynuyor.
    Idata nin rezil sisteminin baska bir yönü de randevu tarihini tüm bilgilerini girdikten sonra vermesi.halbuki vfs globalde ilk önce randevu gününü seçip sonra bilgilerini giriyorsun. E kimse de dogal olarak idata nin tam 12 gün sonrasina randevu verebileceğini kestiremiyor. 12 gün oradan kayip , bir hafta da şu 15 gün mevzusundan kaybedince planladigimdan neredeyse 20 gün gecikmiş oldum.
    Bir de Alman büyükelçiliğinin umursamaz yavaşlığı eklenince gerçekten hayattan soğudum.
    Idatanin çağrı merkezinde çalışanlar harbiden cins insanlar.Tek sorum şuydu: büyükelçilikten pasaportlar günün hangi saatinde geliyor ve siz hemen sisteme giriş yapiyor musunuz ? Kadın bana bir celallendi. Ne demek yani isimizi mi yapmiyoruz diyor ? Ben öyle birşey demedim ki! Sistemde ne gözüküyorsa o diyor.Ben de diyorum ki yahu zaten orasi öyle. Gunde kac defa geliyor dedim.vay guvenlik tedbiri olarak soylemeyiz diyor. Bir de üstüne üstlük iftirada bulunuyor sirret kadın , sen sabahtan da aramistin biliyorum seni diyor.Hayır ben ilk defa ariyorum dedim. Neyse neyse , açıkladım işte diyor.Allah sizi de muhtaç hale soksun da anlayin insallah bizi de.
    Sonradan öğrendim ama, günde bir defa geliyormuş Ankara subeye. Büyükelçilik sabahtan onay islemlerini yapıyorlarmış. ogleden sonra da pasaportlara vize basımı yapıyorlarmış. Ben basvuruda bulunurken ki o da aksam 16.50 idi. Bir tane adam bavulla pasaport getirmişti.Buradan anlıyoruz ki pasaportlar akşam geliyor. Ertesi gün de dagitimi yapılıyor. Yani uyuz elcilik ve idata firmasi pasaportlari 1 gece lüzumsuz yere bekletiyor.

Bir gün denk gelir de o firmanin yetkilileri okursa bu konuyu , hakkiniza girdiğiniz bu insanlarin ahı çıksın diyorum.

• abidin0 A kullanıcısına yanıt
    Bende aynı şekilde, 1 Kasım İzmirden başvurdum ve 22 sinde uçağım var. umarım yetişir. Çok gerici
  • Simdi benim anladigim vize bolumu 15 is gununde bakmak zorunda mı yoksa bu sure uzar mi

• Merhaba arkadaşlar.Aranızda 6 maddeden red alan olmuş muydu? Daha once Avrupa’ya bir girişim vardı ve hiç bir sıkıntı yaşamadım ve zamanında döndüm. Geçen sene 8 maddeden red aldım bu sene 6 maddeden geldi.

• 20 günlük vizem çıktı 22 kasımda almanyaya gidem başvuru yaptığım ülke almanya
    Ama çıkışı yani dönüş uçuşunu hollandadan yapmak istiyorum böyle birşey mümkünmü daha önce yapan arkadaşlae varmı ?

Giriş almanya çıkış hollandadan olursa sorun olurmu daha sonraki vize başvurularımda filan

• Barkleys B kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz. Önemli olan giriş ülkesi. Ne zaman başvurmuştunuz?
  • İş arama vizesine basvuran varmı arkadaşlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barkleys

20 günlük vizem çıktı 22 kasımda almanyaya gidem başvuru yaptığım ülke almanya
    Ama çıkışı yani dönüş uçuşunu hollandadan yapmak istiyorum böyle birşey mümkünmü daha önce yapan arkadaşlae varmı ?

Giriş almanya çıkış hollandadan olursa sorun olurmu daha sonraki vize başvurularımda filan
    Ne zaman başvurmuştunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: abidin0

17 sinde ankaradan başvuru yaptım 4 kasımda cevap geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: abidin0

Yani dönüş biletimi hollandadan alayım , herhangi bir sorun çıkmaz umarım o an için veya daha sonraki vize başvurularımda

• 5 gün sonra 1 ay olacak başvurumun üzerinden 15 iş gününü de geçtik ama hala gelen giden yok ahaah uçuş tarihinin geçmesini bekliyorlar belli ki. bi daha para verip bilet de almam onca uğraş çöp olur gider çok iyi olay
  • 
Sayfa: önceki 355356357358359
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.